Příspěvek od čtenářky s nickem Peggy89 začíná prvním (ne)seznámením s babičkou a v duchu setkávání partnera s rodinnými příslušníky pokračuje i dál.

Na první setkání s rodiči svého přítele si už ani nepamatuji. Nepamatuji si ani na to jak se přítel setkal s mým tátou, ale na to jak se „poprvé setkal“ z moji babičkou si pamatuji živě.
Ten den jsme se sešli hned po tom, co skončil v práci. Nevím už co jsme ten večer dělali ale vím že večer začalo hodně pršet a tak jsem řekla příteli ať jde spát k nám a nemusí chodit domů v tom dešti. Moc se mu do toho nechtělo, nakonec díky tomu že táta byl stejně na noční a v baráku už byla jen babička ,která k nám nahoru moc nechodí jsem ho ukecala. No to že k nám nahoru babička moc nechodí, se ten den rychle změnilo. Jen jsme se potají doplížili nahoru a přivítal nás pes svým štěkotem, už šla babi nahoru.

Co teď? No zavřela jsem přítele na chvíli na záchod tam snad babi nepůjde. Vy už jste doma? Asi jste hodně zmokly že? Ptala se jak přišla. A kde je Nikol (moje sestra)  vy jste nepřišly spolu? Při téhle větě už mířila ke koupelně, že se podívá jestli tam sestra není. Ona je v pokoji zarazila jsem ji. Po pár dalších větách naštěstí odešla. Tak to bylo tak tak, říkala jsem si. Radši půjdeme spát ať už tady neleze.

Ségra spala u nás v pokoji a my šli do ložnice. Když už jsem usínala slyšela jsem, jak se otevřely dveře z chodby říkala jsem si, no tak teď už ho asi neschovám. Na poslední chvíli jsem stihla přítele jen přikrýt peřinou, když se babi objevila ve dveřích ložnice. „Proč spíš tady?“ „ Mě nějak bolí hlava a Nikol se chtěla dívat na film tak jsem si šla lehnout sem.“ Aha zněla odpověd a zase odešla. S přítelem nechápeme jak si ho mohla nevšimnout, ještě když před postelí ležela hromada jeho oblečení i s botami. Nedávno se o tom přítel bavil s babi jestli ho vážně neviděla a ta se divila, že to není možné, že tam nemohl být to by si ho určitě všimla ale naštěstí nevšimla :)

Setkání mého přítele s dalším členem mé rodiny si taky pamatuji dobře, bylo to setkání s mámou (rodiče jsou rozvedení a každý bydlí jinde). Jeli jsme k ní domů odvézt sestru a to už jsme byli s přítelem nějakou dobu spolu tak jsem si řekla, že ho vezmu sebou do bytu a seznámím s mámou. Jenže ta návštěvu nečekala tak přišla otevřít jen ve spodním prádle. Během seznámování se schovala za dveře odkud jí vyčuhovala jen hlava. Říkala že by nás pozvala na kafe, ale že jí smrdí celý byt česnekem tak jindy. No bylo to trochu zvláštní a příteli se to moc nelíbilo, ale teď má mámu asi raději než tátu. Zřejmě to bude tím že jí tak často nevídá a s tátou bydlíme.

S přítelovými rodiči se stýkám jen když tam jedeme s malým na víkend a to tam jsme oba, zítra tam jdu poprvé sama přijedou přítelovy neteře a chtějí vidět bratránka tak se tam musím stavit, no ale moc se mi do toho nechce. Ne že bych jeho mámu neměla ráda, ale tolik otázek co má ona, snad nemá nikdo ta se dokáže na něco ptát celý den vkuse. Taky má ráda vyprávění drbů o lidech, které vůbec neznám a ani mě to nezajímá, ale musím se tvářit jako že je to ta nejúžasnější věc, co jsem kdy slyšela. Rodičům od přítele vykám, on těm mým taky. 

No zítra mi držte palce ať tu návštěvu přežiju :)
Peggy89

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

___________________________

Držíme palce, návštěvu přežijte a v nejhorším si zajeďte pro babičku, ta to když tak rozežene :)
Děkuji za milý příspěvek a přeji hezký den
Saša

Téma dnešního dne: První seznámení s rodiči přítele/manžela a naopak

  • Vzpomínáte na ně v dobrém nebo ve zlém?
  • Kdo měl větší trému? On nebo vy?
  • Čí rodiče se zachovali při prvním kontaktu přátelštěji?
  • Stýkáte se s rodiči svého partnera/ manžela?
  • A on s vašimi?
  • Jak se vzájemně oslovujete?

Téma je to široké, vy už budete vědět co psát.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: Vonný polštářek s vůni máty a vonnou pleťovou masku s vůní heřmánku.
(To kdyby vám „nevoněla“ tchýně nebo snacha, ať voníte aspoň vy)

darek

Reklama