Veselou příhodu s vánočním stromečkem nám popisuje v dalším příspěvku čtenářka Peggy89. Ale jak se říká: všechno zlé - k něčmu dobré.

Dobrý den, stromeček máme každý rok umělý. Umělý má i většina našich známých, ale u mé kamarádky Gabky mají každý rok živý. Než se mi narodil syn tak jsem u nich byla hodně často a živý stromek mi přijde takový vánočnější a romantičtější než umělý. Na druhou stranu je umělý praktičtější. Vytáhnete ho ze skříně, osprchujete prach a nemusí vás zajímat žádné padající jehličky.
S vánočním stromkem mé kamarádky mám spojenou jednu veselou příhodu.

Když jsem byla u Gabky před pár lety na návštěvě, zalezly jsme k ní do pokojíčku. V ten den u nich byl na návštěvě i její starší bratr se svou manželkou a malou dcerou. Chvíli po tom co jsem přišla jsme slyšely ránu a tak jsme se šly za tím zvukem podívat. Přišly jsme k nim do obýváku a musely jsme se hodně držet aby jsme se nezačaly smát tomu co jsme viděly.

Jejich pečlivě nazdobený stromeček ležel na zemi. Kolem byly rozbité baňky, vysypaná hlína z květináče který stromeček při pádu shodil a na světle hnědém koberci byly vidět fleky od poslední kousků z kolekce co na stromečku zbyly. Bylo vidět, že některé větvičky jsou polámané a jehličí bylo všude kolem.

Pokaždé když jsem přišla ke Gabce měla její máma vše pečlivě uklizeno a urovnáno, teď to tam ovšem vypadalo jako by se tam prohnalo tornádo. Gabčina máma tam stála bílá jako křída a koukala na tu spoušť. U stromečku byla její malá vnučka a koukala na ni takovým tím dětským pohledem typu sice jste mě všichni viděli, ale já to vážně nebyla. No a vedle Gábčiny mámy její snacha Lucka, která s obličejem červenějším než rozbité vánoční ozdoby koktala omluvu. Bylo to něco ve stylu že malá to určtitě neudělala schválně a že ji škodu zaplatí moc jí to mrzí atd.

Situaci nakonec vyřešil Gábin táta, který řekl že koberec stejně chtěli vyměnit za nový a stromeček by za pár dní už stejně z bytu odnesli, takže to malá Kačenka jen urychlila. Platit nic nemusí hlavní je že se nic nestalo a malá si může svůj trest odpykat tím že babičce pomůže přesadit fíkus který stromeček zhodil. Ten pohled když jsme tam vešli asi vážně nikdy nezapomenu :)

poz.red.:Text nebyl redakčně upraven

____________

To věřím, že to byl nezapomenutelný pohled. Ale stačí, když se naskytne jednou do roka - vlastně co to povídám, tak jednou za dvacet let :))
Děkuji za veselý příslpěvek a přeji krásný a klidný předvánoční čas.
Saša

 

Téma dnešního dne: Vánoční stromeček pravý, nebo umělý?

Tak jak je to u vás, milé Ženy-in?

  • Chystáte se ke koupi pravého vánočního stromečku? Ať už do stojanu, nebo toho v květináči. A už ho máte doma?
  • Anebo žádný stromeček kupovat nemusíte, poněvadž máte toho svého krasavce ve skříni a jen ho každý rok oblečete do jiného kabátku, k němuž přidáte pro vůni pár větviček jehličí.
  • Anebo máte jenom to jehličí?
  • A taky třeba taky vůbec nic. Jako zpěvačka Marta Kubišová, která kvůli zvířátkům zavěsí u stropu jen vánoční věnec.

Jak jste na tom u vás doma s vánočním stromečkem, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Můžete posílat i fotografie loňských stromečků, než nazdobíte ten letošní – ať už pravý, či umělý :)

Jednu pisatelku odměním krásným vánočním dárkem: dámským parfémem od firmy AVON -  INTENSE

parfem

Reklama