Průzkumy hovoří jasně: až tři čtvrtiny žen nad 25 let si v dnešní době barví vlasy, 70 % z nich si tuto proceduru dopřává každých zhruba 5 – 8 týdnů. Takže jestli se i vy řadíte do této skupiny a nechcete, aby byly vaše vlasy po barvení suché, bez života nebo drsné na dotek, je potřeba o ně důkladně pečovat. Teprve pak vám je budou všichni závidět a vy se budete pyšnit dokonalým leskem a zdravou, krásnou hřívou.

Krok č. 1

Než dojde na samotné barvení, myslete na to, že vaše vlasy a ani kadeřnice neocení, když přijdete těsně před „akcí“ s dokonalou frizúrou. To neznamená, že máte přijít s týden nemytou hlavou, ale zároveň není vhodné mýt vlasy v den, kdy je chcete barvit. Barva by se totiž měla nanášet na suché, přirozeně mastné vlasy. Důvodem je lepší chycení barvy a také nedochází ke ztrátě vlhkosti a dehydrataci vlasů.

Krok č. 2

Nová barva by měla mít dostatek času na to, aby se dokonale vstřebala do vlasů, a proto by se nový váš účes neměl dostat do kontaktu s vodou dalších 24 – 48 hodin.

Krok č. 3

Dalším krokem je základní péče. V první řadě se při výběru šampónu a kondicionéru zaměřte na ty, co jsou speciálně určené právě na barvené vlasy. Vyvarujte se produktům (i těm stylingovým) obsahující sulfáty, parabeny a alkohol.
A pak je tu samotné mytí. Bude-li to jen trochu možné, nemyjte si vlasy každý den. A kondicionér nikdy nevynechávejte. Usnadňuje rozčesávání, uzavírá vlhkost uvnitř vlasu a uhlazuje je.

Krok č. 4

Jednou za čas dopřejte vlasům důkladnou péči a hlubší regeneraci. Bez toho vlasy dlouho zářivé a lesklé nebudou. Potřebné živiny do sebe získají díky maskám, ampulím, sérům nebo třeba regeneračním sprejům. Kromě toho také vybírejte stylingové produkty s UV filtrem.

Mohlo by vás zajímat:

Uložit

Reklama