Zdraví

Pečujte o svá chodila! Zkuste naše rady!

 

Teď v létě jsou naše nohy mnohem více vystaveny různým onemocněním a poškozením. Jsou více namáhány, a proto bychom jim měli zvláště v těchto měsících dopřát zvýšenou péči.

 

Dbejte na střídání obuvi.


Pokud vás delší dobu bolí klenba, navštivte lékaře. Předejdete tak nevratným změnám v postavení kostí a kloubů.


Nechoďte bosa v místech, kde byste se mohla nakazit mykózou - u bazénu, ve společných prostorách, kde také chodí více lidí.

 

Podpatek by neměl být vyšší než 3,5 centimetru!

 

Dopřejte svým nohám pravidelnou pedikúru.

 

Máte-li jakékoli potíže chodidly, tušíte, že mezi prsty už delší dobu není jen ta hezká piha, navštivte lékaře, nebo se zeptejte on-line dermatoložky v on-line rozhovoru, v pondělí 25. 6. 2007 od 10:00. PTEJTE SE UŽ DNES! VSTUPTE!

 

Dermatoložka MUDr. Iva Obstová

v současné době pracuje na Dermatovenerologické klinice FNKV a v Ústavu estetické medicíny Praha. Kromě běžných kožních chorob se specializuje na problematiku pigmentových névů a kožních nádorů a zákroky v oblasti korektivní dermatologie.

 

MUDr. Iva Obstová také spolupracuje s kosmetickou značkou Neutrogena®, která je specialistou na péči o suchou pokožku. Nyní se paní dermatoložky můžete zeptat na vše, co vás trápí v souvislosti se suchou a popraskanou pokožkou chodidel.

   
22.06.2007 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. [3] počítačka [*]

  ok, provedeno, děkuji

  superkarma: 0 24.06.2007, 14:32:17
 2. avatar
  [2] marketa.brenikova [*]

  počítačka: dotaz musíte vložit do odkazu v článku. Nebo klikněte rovnou sem: http://www.zena-in.cz/osobnosti/rozhovor.asp?id=158

  superkarma: 0 24.06.2007, 07:47:14
 3. [1] počítačka [*]

  Dcera, 13 let, má už několik let na šlapce nohy zřejmě bradavici. Tehda jsme jí léčili kapkou Marquartu, bradavice se ztratila, ale zůstala zatvrdlá kůže. Máčíme, pilníčkujeme, zaříkáváme, hladíme, masírujeme - je na stisk bolestivá. Uprostřed je malinký důleček. Snad jsem to popsala jasně. Je jediná léčba chirurg? Mladá jak slyší lékař, osýpá se hrůzou. nevím proč. Asi tím, že jsou v rodině lékaři, kteří občas pustí nějakou informaci a ona to slyší. Jejich názory se liší - nejsou kožaři. Co Vy na to? Díky za zprávu.

  superkarma: 0 23.06.2007, 09:04:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme