Stejně tak jako pečujeme s láskou o sebe, staráme se i o pokožku našich dětí. Objevte přípravky pro nejmenší, které čistí, zklidňují a jsou vhodné pro děti v každé fázi růstu. A které produkty jejich pokožku ochrání?

dítěDětská pokožka je velmi citlivá, proto by přípravky určené pro malé děti měly splňovat určitá kritéria. Kosmetické produkty nesmí být parfémované, obsahovat barviva nebo chemické látky, které by ji mohly dráždit.

Kosmetiku nejlépe otestujete tak, že nanesete krém či olejíček v malém množství na předloktí dítěte, a asi tak za půl hodiny zkontrolujete, zda nenastala alergická reakce.

Dávejte přednost kvalitní kosmetice, kde můžete veškeré obsažené látky vyčíst na obalu výrobku. Pokud si nejste nějakým produktem jistá, zkuste se zeptat své kamarádky, s čím je ona a její miminko spokojené. Protože nejdražší neznamená vždy nejlepší, i televizní reklamy jsou někdy zavádějící... :)

Především v chladných a mrazivých dnech je důležité pečovat o obličej dětí, používejte krémy s nižším obsahem vody, aby nedocházelo k podráždění pokožky.

Přinášíme vám několik tipů na dětskou kosmetiku, která vás určitě nezklame:

Foto: archiv značek, Ilustrační foto: Mixa

Reklama