Zdraví

Pečujete o kardiaka ve své rodině? Nová terapie přírodní látkou pomáhá lidem se slabým srdcem

Průlomová mezinárodní Q-Symbio studie zaměřená na měření srdeční výkonnosti a kvalitu života lidí se slabým srdcem byla právě zveřejněna v renomovaném odborném časopise.

Srdce

srdcePřekvapivě studie poukázala na zcela novou pomocnou látku v léčbě chronického srdečního selhání. Díky přírodní složce, která zvyšuje energetický výkon srdce, je nyní možné srdce posílit a zlepšit přežití pacientů s chronickým srdečním selháním.

Studie se zúčastnilo celkem 420 pacientů s chronickým srdečním selháním z 9 zemí, mimo jiné i ze Slovenska. Ti byli náhodně rozděleni do skupiny užívající 300 mg koenzymu Q10 (Bioaktivní Q10) denně a do skupiny užívající identické kapsle s neúčinnou látkou (placebo). Léčba byla podávána jako doplněk k jejich předepsanému režimu léků na srdeční selhání.

Překvapení: o 43 % méně úmrtí

Mezi těmi, kdo užívali koenzym Q10, došlo k o 43 % méně úmrtí spojenými se srdcem a k méně komplikacím ve srovnání se skupinou užívající placebo.

Vedoucí studie, primář Svend Aage Mortensen z Kardiologického centra Kodaňské univerzitní nemocnice, popisuje novou studii jako možnou změnu v přístupu k léčbě chronického srdečního selhání a zlepšení kvality života kardiaků.

Terapie bez vedlejších účinků

Srdce

„Konvenční farmakoterapie se zaměřuje na tlumení různých hormonálních faktorů, které jsou při srdečním selhání rozhodující a které srdce zatěžují. Přidáním koenzymu Q10 k běžným lékům se zlepší energetický obrat srdečního svalu, jenž získá více síly, díky čemuž se následně zlepšují  příznaky onemocnění,“ vysvětluje Dr. Mortensen.

Vedoucí studie primář Dr. Svend Aage Mortensen z Kodaňské univerzitní nemocnice očekává, že se koenzym Q10 stane součástí léčby pacientů, kteří mají této látky nedostatek. Koenzym Q10 si tělo sice samo vytváří, nicméně jeho tvorba věkem klesá.

banner

   
18.11.2014 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] zlato [*]

  Diky moc za clanek...

  superkarma: 0 15.12.2014, 12:52:38
 2. [1] Zlata Bláhová [*]

  Diky za tip, manzel je kardiak, clovek zije porad ve strachu, kazda nova informace se hodi... po ceste z prace koupim!

  superkarma: 0 21.11.2014, 13:46:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme