Čtenářka Tetička25 při pečení popouští uzdu své fantazii a peče zábavné cukroví. Říká mu: Když ještě oči mohou, ale břicho už je plné...

Zajímavý přístup k pečení má čtenářka Tetička25...


Zdraví všechny ženy-in, ty co pečou i ty co nepečou.
Kam zařadíte mě, nechám na Vás.

Samozřejmě, že napeču cukroví, každému jeho oblíbené - vosí hnízda, vanilkové rohlíčky, plněné ořechy i vánočku. Dělám toho velmi málo a tak peču čerstvé až poslední dva dny před Štědrým dnem.

Takže spoustu volného času mě zbývá a tvoření - „pečení“ blbinek. Tomuto cukroví říkám, když ještě oči mohou, ale břicho už je plné.

Protože mám ráda Vánoce i veselé peču něco pro zábavu.

cukrovi

Loni jsem „pekla“ cukroví z ručníčků - viz. přiložené foto. Měli jsme výbornou malinovou roládu se šlehačkou, kakaovou roládu s vanilkovým krémem, jahodové dortíky a ostružinová kolečka, nechyběly vyrobené zmrzlinové poháry.

Letos jsem „upekla“ menší vánoční cukroví - viz. foto. Vzala jsem si na to háček a vlnu a vznikly vanilkové rohlíčky, plněné trubičky, linecká kolečka s marmeládou, vosí hnízda, laskonky, rafaelo kuličky.

cukrovi

Přeji Vám, ať se podaří vše, co čeho se pustíte a dobrou chuť při ochutnávání.
Tetička25

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

  • Pečete o Vánocích?
  • Jaké je vaše nejoblíbenější cukroví?
  • Kolik pečete druhů?
  • Už jste s pečením začala?
  • Děláte také vánočku a koblížky?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte (a můžete třeba i s fotkou, když budete už z letoška mít) na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 30. 11. 2012 do 14.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a možné získání pěkného dárku: balíčku Hera máslová příchuť a knížky Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama