Je krásné, dozlatova upečené, oku lahodící, sliny se vám skoro sbíhají, ale kousnout se do něj nedá. Leda že byste si chtěly mermomocí vylomit zub. A ještě má jednu výhodu, zaručeně po něm neztloustnete.
Ano, správně, jedná se o vizovické pečivo. Pečivo pro ozdobu, které využijete na vánoční stůl, zdobení stromečku, a ty nejzručnější pekařky se mohou pustit i do složitějších tvarů a kompozic. Třeba svícnů a betlémů.

Jak na to?
Budete potřebovat 1 kg hladké mouky a 4 dcl vody. Smícháme a ručně hněteme nejméně hodinu. Ano, budou vás možná bolet ruce, ale zato kvalita těsta bude dokonalá. Hodinu necháme odpočinout sebe i těsto a můžeme začít tvořit.
Jako pomocníky si připravíme malý nožík, nůžtičky, misku s vodou, rozšlehané vajíčko a koření na zdobení(pepř, nové koření).
Základ figurek tvoří převážně kulička nebo váleček jako tělíčko. Dále využijeme pletenec ze tří pramenů, pokud chceme vytvářet ozdobné věnečky, košíčky, srdíčka.
Tvarujeme opět ručně, další prvky přilepujeme k základu vodou. Křídla a hřebínky nařežeme nožíkem, srst, ostny nebo šupiny stříháme nůžtičkami. Ze semínek vzniknou oči a čumáčky.
Fantazii se meze nekladou.
Hotové figurky klademe na suchý plech a necháme ještě dvě hodiny odpočívat. Těsně před pečením je potřeme rozšlehaným vajíčkem a při padesáti stupních zvolna pečeme asi dvě hodiny. Když začne pečivo žloutnout, zvýšíme teplotu na osmdesát až sto padesát stupňů a pečeme dozlatova.

Jak se vám líbí, milé ženy-in?
Už jste někdy pekla vizovické pečivo?
Jak se vám povedlo?
Pošlete nám fotografie?


Reklama