Bulvár

Pečeme s dětmi i pro ně!


Oblíbená škola pečení pro hospodyňky, ale nejen pro ně, proběhne i letos v několika českých dětských domovech. Všem, kteří hledají inspiraci pro pečení, nabízí značka Hera každoročně možnost vyzkoušet si pod vedením odborníků několik desítek rozmanitých receptů a zároveň pomoci dětem v dětských domovech. Letošní první kurz pečení se uskutečnil v sobotu 26. dubna, dalších pět lekcí nás teprve čeká.

 

Letošní Sobotní škola pečení (SŠP) proběhne od dubna do listopadu ve třech dětských domovech – v Klánovicích u Prahy, Chomutově a Přerově. Na každé lekci se účastníci budou moci naučit vždy tři tematické recepty. První lekce byla zaměřena na pečení s tvarohem, následovat budou jahody, třešně a višně, v září to budou jablka, v říjnu ořechy a poslední lekce bude věnovaná pečení vánočního cukroví. Účastníci kurzů budou moci péct pod vedením víceprezidentky Asociace kuchařů a cukrářů Pavlíny Berzsiové a herečky Petry Špindlerové a naučit se od nich řadu praktických triků, jak si pečení usnadnit. Vstupné na jednu lekci bude 299,- Kč. Účastníci dostanou od Hery malý dárek v podobě originální Kuchařky Sobotní školy pečení, ve které budou obsaženy recepty ze všech lekcí. Na lekce se zájemci mohou přihlásit na www.pecenijeradost.cz nebo na telefonním čísle 844 222 844.

 

Kromě toho, že se účastnice lekcí naučí, jak potěšit svou rodinu křupavým koláčem nebo lehoučkou bábovkou, přispějí svou účastí také konkrétním dětským domovům. Pořadatel akce, značka Hera, vybaví dětem kuchyně v dětských domovech tak, aby se i ony samy mohly naučit péct a vařit tak, jak je to běžné v normálních rodinách.

 

Pravidelná účastnice kurzů herečka Petra Špindlerová k tomu říká: „Na Sotní školu pečení se každý rok moc těším. Je to hrozně fajn pocit trávit celý den v dětském domově pečením s dětmi, pomoci jim a ještě se něco naučit. Díky Sobotní škole pečení jsem se naučila skvěle péct a dnes už jsem schopná udělat i kynuté koláče, které má můj muž moc rád.“

Letos proběhne už druhý ročník SŠP - v loňském roce byla organizována v 8 dětských domovech po celé České republice. V každém dětském domově bylo v období od dubna do října připraveno 7 lekcí. Jejich účastnice a děti z domova se naučily připravit různé typy pečiva (lekce byly rozděleny na pečení závinů, sušenek, koláčů, dortů, slaného pečiva, tradičního pečiva a cukroví). Ze všech lekcí bylo natočeno instruktážní DVD, jehož výtěžek (342 000,- Kč) byl rozdělen mezi dětské domovy.

 

Lekce Sobotní školy pečení budou letos probíhat současně v Klánovicích, Chomutově a Přerově vždy v sobotu ve 13 hodin. První lekce již proběhla, dalších pět nás ještě čeká. Termíny a zaměření budou následující:

 

26. 4. 2008       tvaroh

24. 5. 2008       jahody

14. 6. 2008       třešně a višně

20. 9. 2008       jablka

25. 10. 2008      ořechy

15. 11. 2008      vánoce

 

Více informací najdete na www.pecenijeradost.cz

Materiály z loňského ročníku najdete zde: http://www.hera-peceni.cz/presspack.php

   
06.05.2008 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] dasad [*]

  kamoska byla na skole peceni loni a byla nadsena. Ja taky porad doma pecu a dcera to miluje, vzdycky mi pomaha michat testo, takze ve finale musim vytahovat mixer, aby z toho vubec neco bylo.

  superkarma: 0 11.05.2008, 20:46:30
 2. [6] lojzik [*]

  moje malá dcera miluje vaření a pečení - vždycky si nabere ty svoje hračky a už se žene do kuchyně, cpe si do svého mixéru skutečné těsto - pak to sice hodinu meju, ale ona je štastná a neprudí:). hera to s tou školou docela vychytala.

  superkarma: 0 08.05.2008, 14:24:28
 3. [5] Besinka [*]

  Já peču pro děti a i s dětmi ráda,když jim chutná tak proč ne,že?

  superkarma: 0 07.05.2008, 21:55:26
 4. avatar
  [4] Gianna [*]

  A to ty děti vážně baví pečení? Já jsem se jako dítě vždycky kuchyni vyhýbala obloukem, aby po mně nedejbože někdo nechtěl nějakou práci. Pečení bylo maminčinou doménou, já byla spíš přes tu konzumaci.

  superkarma: 0 06.05.2008, 20:38:57
 5. avatar
  [3] olga ebertová [*]

  Já peču bez dětí,protože mi vždycky ujídají a pak nic nezbude.

  superkarma: 0 06.05.2008, 12:46:38
 6. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  já peču na děti

  superkarma: 0 06.05.2008, 10:51:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme