Krásné a zdravé zuby chceme mít určitě všichni. Pokud ale nezvládáme správnou techniku čištění, nemá naše snažení ten správný výsledek. Potvrdí Vám to každá dentální hygienistka, coby odborník na správnou techniku každodenní péče o chrup. Poradí Vám také ohledně dentálních pomůcek včetně jejich používání. Dále doporučí, jak správně pečovat o dásně, a odstraní zubní kámen.

Dokonalé a šetrné odstranění nánosů zubního kamene a profesionální očištění zubů – to je jedna z mnoha činností, se kterou se můžete setkat v ordinaci dentální hygienistky. Dozvíte se, co dělat pro důkladné čištění zubů, případně jak zuby udržovat bílé nebo jak pečovat o dásně, aby byly zdravé. Sdělí Vám, co je příčinou vzniku zubního kamene, proč je nutné ho odstraňovat a jak se ho vyvarovat. Doporučí vám nejvhodnější kartáček na zuby a další pomůcky včetně vhodné “kosmetiky“ a doplňků dentální hygieny (např. žvýkačky bez cukru Orbit). Získáte také rady týkající se vhodných potravin a správných preventivních návyků.

Návštěva ordinace dentální hygienistky je doporučována jednou za půl roku, kdy je potřeba odborně odstranit nečistoty v mezizubních prostorách a ošetřit dásně. Dentální hygienistka může případný kaz odhalit ještě dříve, než vás bolest přinutí jít ke stomatologovi. Pokud si zvyknete pravidelně navštěvovat dentální hygienistku, bude to pro vaše zuby ta nejlepší prevence.

A jak takové dentální hygientisky hledat, když ani nevíme, zda v našem městě nějaké působí? Odpověď je možné najít na webových stránkách www.orbitklub.cz. Zde je umístěna databáze dentálních hygienistek registrovaných v Orbit Klubu, stačí pouze vybrat kraj a nechat si vypsat přímo kontakty na ordinace.

Orbit pomáhá chránit před zubním kazem po každém jídle, vždy a všude.
www.orbitklub.cz  Chcete vyhrát dárky od Orbitu? Zúčastněte se naší soutěže, která právě probíhá!

Jaké máte zkušenosti s dentálními hygienistkami? Navštěvujete je pravidelně nebo vám to přijde zbytečné?

Reklama