.

Péče o zahradu bez chemických prostředků: Inovovaná řada vytrhávačů plevele Fiskars odstraňuje nežádoucí rostliny

Domácnost

Péče o zahradu bez chemických prostředků: Inovovaná řada vytrhávačů plevele Fiskars odstraňuje nežádoucí rostliny

Plevele představují každoroční svízel. Jsou charakteristické tendencí růst a šířit se ve všech oblastech, kde člověk zanechává svou stopu. Vylepšená řada vytrhávačů plevele Fiskars usnadňuje zbavování se pampelišek, bodláků a sedmikrásek, a to bez použití chemikálií tak, aby výsledkem byl úhledně vypadající trávník.

V roce 2004 představil Fiskars první zbrusu nový typ vytrhávače plevele. Tyto nástroje mají lidem usnadnit odstraňování plevele a předcházet bolestem zad a rukou, stejně jako usnadnit vytrhávání plevelných rostlin s dlouhými a silnými kořeny. Vytrhávač plevele Fiskars se velice snadno používá, což je zároveň důvod, proč se stal velmi populárním po celém světě.

A právě toto populární nářadí je nyní ještě výkonnější. Pedálová část je otevřenější, aby bylo snazší umístit čelisti vytrhávače přímo na plevel. To usnadňuje jeho odstraňování i s kořínky.

Každý druh plevele má jiné kořeny. Například pampelišky patří k těm, co se odstraňují nejhůře. Nejlepší období pro odplevelování je jaro, protože je půda stále vlhká a provzdušněná. Když máte na jaře odpleveleno, podle produktové a marketingové manažerky Hanny Saarinen se můžete pohodlně usadit a užívat si výsledků vaší práce celé léto.

Fiskars

Model Fiskars SmartFit™ má teleskopickou rukojeť z hliníku, která je o 450 gramů lehčí než předtím. Délka se může přizpůsobit potřebám zahradníka. Je nastavitelná v rozmezí od 99 do 119 cm, umožňuje tak každému najít pro práci tu nejlepší polohu. Rukojeť má viditelné a jasné značení pro nastavování délky, aby si zahradník mohl zvolit co nejvhodnější nastavení jednotek.

Model Fiskars Xact™ model má matnou černou rukojeť a nové, ergonomicky navržené držadlo, které pomáhá držet zápěstí v neutrální pozici. To ulehčuje práci a snižuje zátěž rukou.

Nejnovější Fiskars Light model je v elegantní bílo-béžové kombinaci. Je ze všech vytrhávačů plevele Fiskars nejlehčí, nejmenší a nejkratší, proto je nejvhodnější pro menší uživatele, včetně dětí.

Fiskars

Všechny inovované vytrhávače plevelů jsou vyrobeny z lehkého, odolného hliníku. Čelisti vytrhávacího mechanismu jsou vyrobeny z nerezové oceli. Vylepšen byl také stahovací systém, který snadno a bez námahy uvolní zachycený plevel. Masivní čtyřčelisťový mechanismus je patentovaný.

Vytrhávače plevele Fiskars pracují následovně: nástroj se umístí nad plevel a čepele se vnoří do země pomocí sešlápnutí ergonomicky tvarovaného pedálu. Čepele se zaboří do půdy a pevně sevřou kořeny plevelu ze všech stran. Poté se sundá noha z pedálu a mírným pohybem dozadu nástroj bez námahy vytáhnete ze země společně s plevelem. Vytržený plevel se uvolní povolením rukojeti tak, že není potřeba špinit si ruce zeminou.

Více informací najdete na www.fiskars.cz

   
18.03.2016 - Zahrada a květiny - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] SNÍŽEK [*]

  to bych potřebovala Sml67

  superkarma: 0 20.03.2016, 19:07:16
 2. [1] bobani [*]

  Sml59

  superkarma: 0 18.03.2016, 09:39:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme