Zdraví

Péče o vlasy v mateřství

V době těhotenství se lidský organismus mění, probíhá v něm velké množství hormonálních změn.


Žena musí dbát o zdraví plodu – dodržovat správný režim dne, hodně spát, nekouřit, zdravě jíst a hlavně dodávat svému tělu potřebné vitamíny. Dodržování těchto základních pravidel působí blahodárně nejen na miminko, ale i na matku, a tedy i na její vlasy.


V důsledku všech změn se v průběhu těhotenství kvalita vlasů zlepšuje. Psychická pohoda budoucí maminky, život bez stresů a správná výživa dokáží zázraky. Příchod dítěte znamená velkou změnu v celkovém chodu rodiny. Mnoho žen zjišťuje, že má pro sebe velmi málo času. Žena si po porodu musí najít nový životní rytmus. V jejím těle navíc působí další hormonální změny, protože tělo přestává produkovat těhotenské hormony.


Všechny tyto změny se samozřejmě odrazí i na vlasech. Zhruba čtyři až pět měsíců po porodu začnou ženě vlasy přechodně padat kvůli poklesu hladiny hormonů, které působily po dobu těhotenství. Po nějakém čase se hladina hormonů vyrovná a hustota vlasů se opět dostane do stavu, v jakém byla před porodem. Proto je pro ženu důležité věnovat svému tělu i vlasům dostatečnou péči.
Měla by si udržovat psychickou rovnováhu a naučit se zorganizovat si čas tak, aby jí zbyla chvilka pro sebe, na osobní relaxaci. Měla by používat kvalitní kosmetiku, zvláště při péči o vlasy. Každý typ vlasů potřebuje individuální péči, a podle toho by se měl řídit i výběr vhodné vlasové kosmetiky.
Základem péče je výběr vhodného šamponu pro daný typ vlasů (normální, mastné, suché, poškozené, jemné, s lupy apod.), vhodné je použití kondicionéru, který vlas ošetří, posílí a přispívá k ochraně před nepříznivými vlivy okolí.

   
03.04.2003 - Zdraví - autor: katchaba

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Vivian [*]

  Taky se mi osvědčil Panthenol Za celé těhotenství mi nevypadl snad jediný vlas A v šestinedělí taky ne. Jenže pak jsem Panthenol vysadila a začalo to Ale na hřívě to díkybohu není vidět, mám vlasů hodně. A Panthenol je dobrý i na jejich kvalitu.

  superkarma: 0 03.04.2008, 19:14:13
 2. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Simba: Moje kamarádka tvrdí, že není nad panthenol injekce. Prý si je sama píchala, to já bych asi nemohla.

  superkarma: 0 09.12.2003, 12:45:08
 3. avatar
  [7] Simba [*]

  Panthenol tabletky i Panthenol sprej (před mytím nanést pěnu na vlasy a pár minut nechat) ...

  superkarma: 0 20.11.2003, 10:35:28
 4. [5] Hana Novotná [*]

  Taky jsem slyšela chválu na ampule proti vypadávání vlasů od firmy VICHY, ale jsou dost drahý.

  superkarma: 0 05.04.2003, 21:25:26
 5. [3] Hana Novotná [*]

  já jsem taky něco přes 5 měsíců po porodu a svoje vlasy nacházím skoro všude. V lékarně jsem si koupila BIOAQUANOL U,je to stimulátor vlas.růstu, je to lahvička 250 ml - tekutina se vtírá několikrát denně do vlasů, příjemně voní, ta sranda stojí zhruba kolem stovky, jestli to učinkuje zatím nemůžu posoudit, ale aspoň mám pocit, že s tím "plešatěním" zatočím. No snad se to srovná samo, jak mi tvrdí kámošky, které tu zkušenost mají za sebou.
  Mějte se krásně a hustým vlasům zdar!!!!

  superkarma: 0 03.04.2003, 19:46:05
 6. avatar
  [1] klara.kr [*]

  Já jsem měla v těhotenství tak krááásný vlasy.... teď jen

  superkarma: 0 03.04.2003, 14:05:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme