Zdraví

Péče o tělo po dovolené


Jakkoliv to nechce téměř žádná žena slyšet, je to tak. Dovolená je spíše pro duši, tělo se „vrací“ z letního pobytu, ať již u moře nebo na horách, většinou zdevastované.

Vezměme nejprve tu lepší variantu - neopalovaly jsme se. Dovolenou jsme trávily na horách nebo na chalupě a můžeme si myslet, že si naše tělo odpočinulo stejně jako mozek. Ale opak je pravdou. Tělo potřebuje po návratu pořádnou péči.

Ta by měla začít od nohou. Pokud jsme hodně chodily, jezdily na kole nebo jen stály u plotny a zavářely, nohy volají po pedikúře a po následné masáži nohou. Pedikérských služeb je velká nabídka, stačí se rozhodnout,  kde a komu svoje nožičky svěříme. Zásadou číslo jedna při výběru salonu je, aby byl vybaven sterilizátorem a byly zde používány dezinfekce určené pro pedikérské náčiní. Pedikúrou se zbavíme ztvrdlé kůže a olámaných nehtů, které jsme si nemohly na dovolené dostatečně upravit. Tentokrát si dáme i peeling a na závěr masáž nohou ke kolenům chladivou emulzí, abychom se zbavily pocitu těžkých nohou, který se může po návratu do pracovního procesu objevit.

S pěknými chodidly se nám půjde daleko lépe na další procedúry, které naše tělo potřebuje. Po dlouhých horských výšlapech nebo túrách na kole, kdy jsme tělo trošku zepvnily, se doporučuje nenechat ho dlouho zahálet, abychom o těžce nabyté svaly zase nepřišly. Kromě návštěv fit centra a trápení se na nářadí  je vhodné udržovat zpevněné tělo v kondici vacupressem a zábaly. O vacupressu si povíme více příště, zábalů a masek na tělo je široká škála. Můžeme si je udělat i doma, avšak s péčí v salonu se to nedá srovnat. Školený personál ví, jakými tahy zábal nebo masku nanášet, aby se zvýšila její účinnost. Velkou roli hraje také fakt, že pobyt v salonu vás donutí relaxovat a rozmazlujete nejen svoje tělo, ale i smysly.

K tělu patří také ruce, ale ty si jistě každá z nás upraví hned po návratu, aby nešla do práce jak z chmelové brigády. Ovšem manikúra od profesionálky by měla následovat hned další den. Důležitý je pro ruce zejména zábal v termorukavicích, po kterém jsou ruce zregenerované a omlazené.
Varianta horší - vrátily jsme se od moře, jsme opálené, ale také vysušené a trochu zestárlé. Pokožka totiž opalováním opravdu stárne a jakkoliv se bráníme si tento nepříjemný fakt přiznat, je starý jako lidstvo samo.

Tak tedy honem za nápravou. Pedikúra a manikúra je „povinná“ v každém případě, ale co s opáleným tělem, které se začíná loupat? Rada zní: hydratovat a hydratovat, promašťovat a promašťovat. Velmi dobré je najít salon s masážní vanou a aromaterapií. Hydrokúra by měla začít peelingem celého těla, vhodnější je velmi jemný peeling od kvalitní kosmetické firmy, aby opálenou pokožku šetrně zbavil odumřelých buněk. Pak by měla následovat vodní masáž v olejovové lázni. Masážní trysky tělo prokrví, olej vytvoří ochranný film. Na závěr by nás měla kosmetička položit na lehátko a do pokožky jemně vmasírovat buď další olej, tentokrát tzv.,,modelační“, který nejenže má pokožku promastit, ale rovněž napomáhá formování postavy. Můžeme se však rozhodnout i pro masáž krémem určeným na dehydratovanou kůži. Po masáži olejem nebo krémem není dobré hned se obléknout, ale nechat se zabalit do igelitu, přikrýt dekou a alespoň čtvrt hodiny ležet v teple, aby se preparáty lépe vstřebaly. Pokud bojujeme s celulitidou, pak na závěr volíme na problematické partie proticelulitidový gel nebo krém, na ostatní části těla zmíněný olej nebo hydratační krém.

Hydrokúru bychom měly v salonu absolvovat každý týden, doma pak pokračovat v ošetření pokožky po večerní koupeli alespoň pleťovým hydratačním mlékem nebo modelačním olejem. Ten je zvláště vhodný, protože promašťuje i modeluje a obojí naše postava potřebuje. A pokud se zdá, že jedna nebo dvě kúry stačí, není tomu tak. Opálení natolik zdevastuje pokožku i pleť, že máme co dělat, abychom ji daly trochu dohromady - než za rok pojedeme opět k moři.

Autorka je novinářkou a majitelkou kosmetického salonu
Kr studio.

   
06.10.2006 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [16] Meander [*]

  átéčko: Je. Jako malá holka jsem tam byla pořád.

  superkarma: 0 10.10.2006, 11:38:53
 2. avatar
  [14] Eva_CZ [*]

  tělo se „vrací“ z letního pobytu, ať již u moře nebo na horách, většinou zdevastované.


  Autorko, vy jste blba jak troky...

  superkarma: 0 08.10.2006, 16:56:53
 3. avatar
  [13] Vivian [*]

  Šmankote, to vypadá, jako kdyby ta dovolená byla něco příšernýho, co člověku tak zničí tělo, že se pak vždycky musí dávat dohromady v nějakém specializovaném studiu

  superkarma: 0 07.10.2006, 10:28:11
 4. avatar
  [12] átéčko [*]

  Meander: Tam musí být krááásně!!

  superkarma: 0 06.10.2006, 23:19:17
 5. avatar
  [11] Meander [*]

  átéčko: Já se pořád chystám k příbuzným na Ukrajinu, ale vždycky mě před tím šlenstvím zachrání nějaká zakázka.

  superkarma: 0 06.10.2006, 18:29:08
 6. avatar
  [10] átéčko [*]

  Meander: Já jsem byla . Nic jsem si tam nezničila, protože mi týden propršel.Tak jsem se jen mazala a relaxovala, tak nemusím teď.

  superkarma: 0 06.10.2006, 17:12:09
 7. [9] Vláďa [*]


  Zaplatit dovolenou a po ní následnou péči je zhola nemožné! a pak ještě třeba zasponzorovat vánoce a hned zimní dovolenou a následky po ní... a vždy to násobit 3 nebo 4. Také z toho mám pocit, že dovolenou musím zásadně zkrátit abych mohla absolvovat odstranění jejích následků. Asi by pisatelka článku a majitelka salonu neměla do svých potenciálních zákaznic tak šít, nebo jim zkazí požitek z dovolené, vystresujeje z dalších nákladů a definitivně odežene z dosahu působnosti její nenasytné kasy

  superkarma: 0 06.10.2006, 15:21:53
 8. avatar
  [8] Meander [*]

  My, co jsme na dovolené nebyli, takovéhle starosti nemáme

  superkarma: 0 06.10.2006, 15:08:07
 9. avatar
  [7] átéčko [*]

  ... a ještě nemíme zapomenout na vlasy a dávat si na ně zábaly, protože je sluníčko a mořská voda vysušily...a to také něco stojí.

  superkarma: 0 06.10.2006, 14:12:03
 10. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Že vůbec někdo na tu dovolenou jezdí

  superkarma: 0 06.10.2006, 12:42:15
 11. avatar
  [5] závislá na čokoládě [*]

  Na přečtení krásné, ale realita je někde jinde. Samozřejsmně, by se mi to zamlouvalo, ale nějak není čas a zadarmo to taky určitě nebude.

  superkarma: 0 06.10.2006, 11:57:08
 12. avatar
  [4] vininka [*]

  arna2005:

  superkarma: 0 06.10.2006, 11:38:28
 13. avatar
  [2] kalča [*]

  Tosa:

  superkarma: 0 06.10.2006, 10:39:26
 14. avatar
  [1] Tosa [*]

  Majitelka kosmetického salónu? aha a já proč mi to přišlo dražší než celá dovolená

  superkarma: 0 06.10.2006, 06:58:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme