Na první pohled naprosto banální a samozřejmá věc. Nicméně jistě ne každé mýdlo je pro pokožku našich rukou optimální a mytí se čistou pramenitou vodou ze studánky mnohdy nestačí. Vyvstává tedy otázka, jak mít ruce čisté a přitom ve zdravé kondici.

Suchá či zdrsnělá kůže dlaní a prstů bývá velmi často způsobena použitím nevhodného mycího prostředku s obsahem natriumlaurylsulfátu nebo antibakteriálními mýdly apod. Opomenout však nelze ani genetickou zátěž, některé léky (diuretika, projímadla, spazmolytika, antihistaminika, antidepresiva apod.), nedostatečný příjem vitaminů A či B a nebo naopak nadměrná konzumace kofeinu či alkoholu. Suchá kůže může být i příznakem konkrétní kožní choroby (lupénka, ekzém či ichtyóza); ze systémových onemocnění je třeba upozornit na prokázaný vztah k cukrovce, sníženou činnost štítné žlázy a nebo dokonce aterosklerózu.

neutrogena

Co může pomoci?

U mnohých pacientů postačí dostatečná hydratace společně s vyvarováním se příliš často prováděné hygieně, včetně např. dlouhého pobytu ve vaně. Velmi vhodné a osvědčené jsou např. kosmetické přípravky řady Neutrogena, které nabízejí komplexní péči o ruce i o nohy. Zajímavé jsou především svým vysokým obsahem glycerinu společně v unikátní kombinaci s látkou Jasparello, která umožní jeho působení i v hlubších vrstvách kůže. Poskytuje tak okamžitou úlevu a intenzivní hydrataci, a to za současné podpory ochranné funkce pokožky. Při pravidelné aplikaci významně zabraňuje ztrátám vlhkosti, omezí se další ztlušťování již zrohovatělé vrstvy epidermis a zmenší se i pravděpodobnost tvorby drobných prasklinek. Pro péči o suché ruce jsou z této řady k dispozici hned čtyři různé přípravky o různé velikosti balení - jedná se o koncentrovaný krém (parfemovaná i neparfemovaná forma). Zmiňován je i jeho pozitivní účinek na proces stárnutí kůže. Pro výrazně popraskanou kůži je vhodné využít krému určeného k intenzifikované kúře, jenž se nanáší přímo na poškozená a popraskaná místa. Obohacen je navíc o alantoin, vitaminy B5 a E či panthenol, jež výrazně přispívají k hojení rozpraskané kůže.

Reklama