Zdraví

Péče o malé zoubky


Kdy začít s péčí o zuby u malých dětí? Podle lékařů je správné začít pečovat o zuby hned, jakmile se dětem prořežou první zoubky. Zpočátku vypadá čištění zoubků jako hra, kdy se dítě seznamuje s kartáčkem na zoubky.

Kazivost mléčných zubů je velmi vysoká, malé děti rády konzumují sladkosti, které agresivně působí na zubní sklovinu. I když si večer dítě zoubky vyčistí, nepříjemné důsledky má „noční pití“, které je také většinou sladké.

I malé dítě může mít kaz, proto musíme důsledně dbát na to, aby si děti čistily zuby pravidelně a správně. Mezi druhým a třetím rokem je třeba zajít na návštěvu ke stomatologovi, aby dítěti chrup zkontroloval. Když si dítě stěžuje na občasnou bolest zubu, je nutné dojít k lékaři co nejdříve. Pokud rodiče s návštěvou otálejí a oddalují ji, připravují tak svému dítěti nepříjemný, traumatizující zážitek, který může ovlivnit jeho přístup k zubnímu ošetření i do budoucna.

V čem spočívá péče o malé zoubky?

Jaký by měl být zubní kartáček pro děti?
ti by měly mít měkký kartáček, aby nezraňoval dásně. Po opotřebování je nutné kartáček vyměnit. Zoubky by si dítě mělo čistit, pokud je to možné, vždy po jídle a zejména po konzumaci sladkostí.

Rádi bychom vám představili nabídku značky Signal – zubní pastu a veselý kartáček na zuby, který je mezi dětmi velmi oblíbený.

 

Signal Mini – zubní pasta speciálně vyvinutá pro děti. Transparentně modrá gelová zubní pasta se „žvýkačkovou“ příchutí obsahuje vedle fluoridu kalcium a vitamin E a účinně zabraňuje tvorbě zubního kazu.

 

Sinal Mini – kartáček speciálně vyvinutý pro děti od 3 do 6 let. Malá hlavička s jemnými svazky štětin jemně čistí dětské zoubky a chrání dásně před ještě nezkušeným dětským čištěním. 
Díky přístavce ve tvaru nožiček drží na většině povrchů v koupelně.

 

Více informací o péči o zuby najdete na www.signalweb.cz

   
27.10.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] Jana 01 [*]

  Malý má 5 roků, už kaz, ale paní doktorka nechává bez vrtání, říkala, že mám stále čistit zoubky já, dítě to tak nikdy na 100% nezvládne.

  superkarma: 0 31.10.2005, 19:16:27
 2. avatar
  [5] peguša [*]

  Chodím s dětmi k zubaři zhruba od jednoho roku a co se týká strachu, nemáme žádný problém. Od té doby chodíme každý půlrok na prevenci. Obě dcery už zažily vrtání a trhání, ale naštěstí žádné scény nedělají. Zrovna zítra nás prevence čeká a ta naše mladší se těší, až jí paní doktorka vytrhne další "mlíčňák". Kývá se jí, ale má ostrý kořínek a tak jí to při viklání bolí.
  Mám obě děti trochu "masochisticky ulítlé", protože si libují v odběrech krve i očkování. Ale pořád je to lepší, než aby viděly bílý mantl a vyváděly jako pominuté.

  Bobina: Zuby bys jí měla čistit ty a u toho jí povídat, co a proč děláš. Později to může zkoušet sama. Tak v roce a půl by to mohla zvládnout sama.

  superkarma: 0 30.10.2005, 20:46:57
 3. avatar
  [4] Bobina [*]

  dcerka měla zoubky už v pěti měsících, teď jí je 15měsíců a kartáček má tak na kousání a pastu spolkne hned co strčí kartáček do pusy, to je potom čištění zoubků.

  superkarma: 0 29.10.2005, 14:42:09
 4. avatar
  [3] renike [*]

  svetluszka: kolem 1roku nekdo ani zoubky nema

  superkarma: 0 27.10.2005, 10:50:25
 5. avatar
  [2] renike [*]

  presne ten kartacek a tu pastu jsme dostali jako darek od firmy co jsou na obrazku

  superkarma: 0 27.10.2005, 10:49:34
 6. avatar
  [1] svetluszka [*]

  ....a co tohle...?
  http://vidnava.lekarna.cz/shop.php?action=show_product_detail&product_id=3754

  ...a první prohlídka u zubaře má být kolem jednoho roku....

  superkarma: 0 27.10.2005, 05:54:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme