Máte doma miminko, batole, malé dítě? Pokud ano, jistě je pro vás zajímavé téma spojené s péčí o jemnou pokožku dětí. Nyní, kdy panuje horké léto, také určitě více jak jindy, řešíte možný vznik opruzenin. Ty jsou bolestivé a nepříjemné, mohou změnit i chování dítěte (může být plačtivé, neklidné, častěji se budí).

Vysoké teploty, agresivní pot

bepanthenPokožka malého dítěte je velmi náchylná k podráždění, a to především v oblasti kožních záhybů, tzv. faldíků, kde se může snadno zapařit. Jedná se o záhyby na krku, v podpaží, na bříšku, na stehýnkách a zadečku, tedy na místech, kde se tře pokožka o sebe. Díky vysokým teplotám, které venku panují, se dítě snadno zpotí, pot pokožku dráždí a možnost vzniku opruzeniny je velmi rychlý.

Zapaření pod plenkou

Největší pozornost musíme věnovat místům okolo zadečku, kde děťátko nosí převážnou část dne plenky. Moč a stolice v těchto místech dráždí jemnou dětskou pokožku a mohou vyvolat i zánět. Kůže při něm zčervená, nepřirozeně se leskne a přidává se bolestivý pocit pálení. Dítě je neklidné, často pláče, špatně spí, hůře přijímá potravu. Plenkový zánět kůže neboli opruzenina je pro miminko velmi stresující a trápí stejnou měrou holčičky i chlapečky.

Opruzeniny trápí i větší děti

Přes veškerou snahu maminek opruzeniny trápí třetinu až polovinu malých dětí. Nejčastěji se objevují mezi 9. a 12. měsícem věku, ale nejsou neobvyklé ani u čtyřletého dítěte.

Chcete se zapojit do testování? Získejte od redakce balíček

Prevencí je ochrana rizikových zákoutí dětské pokožky, zejména vhodnými přípravky. Bepanthen Care Mast napomáhá chránit před opruzením zadečku a obsahuje jen ty nejnutnější a pro dítě bezpečné složky., která neobsahuje zinek, alergeny - konzervační přísady, barviva, parfémy, dezinfekční látky. Její účinek potvrdily i vědci provedené klinické studie.

bepanthen

Pokud se chcete zapojit do testování a získat balíček s touto prověřenou ochranou, napište nám pod tento článek, jak máte velké dítě a proč byste chtěla Bepanthen Care Mast získat od redakce pro testování.

Více o Bepanthen Care Mast najdete na www.bepanthen.cz

Reklama