Zdraví

Péče o dětské zoubky


Když se nám narodí děťátko, snad nejvíce ze všeho si přejeme, aby dobře prospívalo. Snažíme se, aby zdravě jedlo, správně přibývalo na váze, aby se pohybově a duševně rozvíjelo tak, jak má.

V tom jsou asi všechny maminky stejné. Hlídají své malé andílky jako oko v hlavě, a jakmile se jim něco nezdá, konzultují případné problémy s lékařem.

 

Stále ještě ale spousta maminek možná neví, jak správně pečovat u zoubky svého děťátka. Kdy začít s ústní hygienou, kdy navštívit zubního lékaře a jak docílit toho, aby si dítko postupem času zuby čistilo pravidelně, rádo a samozřejmě.

 

S čištěním dětských zoubků je potřeba začít od toho nejútlejšího dětství, v podstatě hned ve chvíli, kdy se prořeže první bělostná perlička. V tu chvíli bychom měli opatrně a jemně začít zvykat dítě na to, aby se kartáček na zuby stal naprosto normální součástí jeho života. Samozřejmě, že v tomto věku je správné čištění zubů především na mamince. Důležité je, aby si dítko na čištění zubů zvyklo a k provádění ústní hygieny získalo kladný vztah. Na péči o zuby, kterou s dítětem provádíme doma velmi často, navazuje čištění zoubků po obědě v mateřských školkách. Takže si dítě osvojuje tento návyk jako samozřejmou věc.

 

Neměli bychom odkládat ani návštěvu zubního lékaře. I tady platí – čím dříve, tím lépe. Ideální je, když dítě poprvé navštíví zubního lékaře ve chvíli, kdy nemá žádný problém. Neodnese si tak hned napoprvé z ordinace nepříjemný zážitek a nehrozí, že vám při další návštěvě bude ronit krokodýlí slzy a třeskutě se vzpírat.

 

Zkrátka je důležité, aby si dítě co nejdříve osvojilo jak péči o svůj chrup, tak to, že zubař není strašák. A to záleží především na rodičích.

 

Čištění zubů by se mělo stát základem hygieny, který si dítě přenese do dospělosti.

 

Pokud máte se svou ratolestí v tomto ohledu přesto problémy a svádíte dvakrát denně nekonečné boje v koupelně, máme pro vás výborný tip.

 

Značka Vademecum nabízí zubní pasty, které jsou určeny speciálně dětem, a to pod názvem Vademecum Junior. Tyto zubní pasty jsou určeny k ochraně zoubků právě těch nejmenších. Obsahují vyvážené množství fluoru, které přesně odpovídá potřebám dětského organismu, a navíc spolu s vápníkem posiluje zubní sklovinu.

Děti určitě ocení příjemnou příchuť jablka a jahody. S těmito zubními pastami se čištění zubů stane pro vás i vaše dítě příjemnou a radostnou chvílí.

 

Vademecum 2v1 Junior
Vademecum 2v1 Junior pro nejmladší členy rodiny posiluje první stálé zuby – opět s oblíbenou příchutí jahod, díky které je čištění zubů zábavou. Receptura Vademecum 2v1 Junior je samozřejmě bez cukru. Vyzkoušejte tuto novinku značky Vademecum a přesvědčte se o tom, jak je jednouché mít zdravé zuby a příjemně svěží dech. Všechny produkty z řady Vademecum 2v1 jsou k dostání od září za doporučenou cenu 39,90 Kč.

   
22.01.2009 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] Lenka111 [*]

  Naše dítko si zvyklo na kartáček i pastu, jsou mu tedy dva roky. Ale ještě furt zkouší maminko, dneska jsem za prasátko. Musím mít pevné nervy abych nepovolila, ono stačí, když povolí tatínek.

  superkarma: 0 25.01.2009, 23:28:08
 2. avatar
  [3] kuty [*]

  můj 16-měsíční chlapeček se už pár měsíců seznamuje s kartáčkem,čistění těch devíti zoubků co má ho docela baví.za dva měsíce s ním půjdu poprvé k p.zubařce.jsem zvědavá jak to bude probíhat.

  superkarma: 0 22.01.2009, 11:41:40
 3. [2] mindulinka [*]

  Do 3let věku syna jsem čistila parexylem pro děti a teď elemexem pro děti.

  superkarma: 0 22.01.2009, 11:31:09
 4. [1] leonab [*]

  Mojí 11-měsíční dcerce se právě slavnostně prořezává první zoubek, tak uvidíme...

  superkarma: 0 22.01.2009, 10:03:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme