Zdraví

Péče o dětské zoubky


Když se nám narodí děťátko, snad nejvíce ze všeho si přejeme, aby dobře prospívalo. Snažíme se, aby zdravě jedlo, správně přibývalo na váze, aby se pohybově a duševně rozvíjelo tak, jak má.

V tom jsou asi všechny maminky stejné. Hlídají své malé andílky jako oko v hlavě, a jakmile se jim něco nezdá, konzultují případné problémy s lékařem.

 

Stále ještě ale spousta maminek možná neví, jak správně pečovat u zoubky svého děťátka. Kdy začít s ústní hygienou, kdy navštívit zubního lékaře a jak docílit toho, aby si dítko postupem času zuby čistilo pravidelně, rádo a samozřejmě.

 

S čištěním dětských zoubků je potřeba začít od toho nejútlejšího dětství, v podstatě hned ve chvíli, kdy se prořeže první bělostná perlička. V tu chvíli bychom měli opatrně a jemně začít zvykat miminko na to, že kartáček na zuby se stal naprosto normální součástí jeho života. Samozřejmě, že v tomto věku je správné čištění vždy na mamince, důležité je, aby si dítko zvyklo, že se mu neděje nic nenormálního, a k provádění ústní hygieny tak získá kladný vztah. Na péči o zuby, kterou s dítětem provádíme doma velmi často, navazuje čištění zoubků po obědě v mateřských školkách. Takže si dítě osvojuje tento návyk jako samozřejmou věc.

 

Neměli bychom odkládat ani návštěvu zubního lékaře. I tady platí – čím dříve, tím lépe. Ideální je, když dítě poprvé navštíví zubního lékaře ve chvíli, kdy nemá žádný problém. Neodnese si tak hned napoprvé z ordinace nepříjemný zážitek a nehrozí, že vám při další návštěvě bude ronit krokodýlí slzy a třeskutě se vzpírat.

 

Zkrátka je důležité, aby si dítě co nejdříve osvojilo jak péči o svůj chrup, tak to, že „zubař“ není strašák. A to záleží především na rodičích.

 

Čištění zubů by se mělo stát základem hygieny, který si dítě přenese do dospělosti.

 

Pokud máte se svou ratolestí v tomto ohledu přesto problémy a svádíte dvakrát denně nekonečné boje v koupelně, máme pro vás výborný tip.

 

Značka Vademecum nabízí zubní pasty, které jsou určeny speciálně dětem, a to pod názvem Vademecum Junior. Tyto zubní pasty jsou určeny k ochraně zoubků právě těch nejmenších. Obsahují vyvážené množství fluoru, které přesně odpovídá potřebám dětského organismu a navíc spolu s vápníkem posiluje zubní sklovinu.

Děti určitě ocení velmi příjemnou a jemnou chuť lahodného jablka a jahody. S těmito zubními pastami se čištění zubů stane pro vás i vaše dítě příjemnou a radostnou chvílí.

   
25.01.2007 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Elvie [*]

  U nás většinou skončí většina pasty na umyvadle...a zuby se čistí prázdným kartáčkem . Bez ohledu na značku

  superkarma: 0 28.01.2007, 07:49:06
 2. [11] etomaskova [*]

  tak to jsi mě zmátla, schválně večer elmex ochutnám.. ale je tam myška a ta u nás zabrala, Michalka se na ni pokaždé těší a chce "tu pastu s myškou"

  superkarma: 0 25.01.2007, 19:57:42
 3. avatar
  [10] Zuza.N [*]

  My jsme pořídili taky Elmex pro děti, malému s ní čistíme zoubky od roka, četla jsem taky že je nejlepší. Jen mě trochu zarazilo, že má lehce pálivou chuť, čekala jsem spíš něco dětsky ovocného. Ale syn ji má rád, jakmile chytne kartáček, už ukazuje, že chce pastu. Jen to čištění nemá moc rád, takže zoubky "lechtáme"

  superkarma: 0 25.01.2007, 13:50:27
 4. [9] etomaskova [*]

  čekala jsem fakt něco nového, poučného, ne reklamu..
  taky jsem několikrát četla o Elmexu, že to je jediná pasta vhodná fakt pro prcky..

  superkarma: 0 25.01.2007, 12:34:15
 5. avatar
  [8] svetluszka [*]

  ..prý se mají používat pasty bez příchutě...aspoň u hodně majech dětí....tolik jí během čištění nesní... ...a nej je právě ELMEX

  superkarma: 0 25.01.2007, 12:34:08
 6. avatar
  [4] pupik paja [*]

  Tu jahodovou zubní pastu synovi kupuji a ještě kupuji jahodovou zubní pastu Perličku a je s ní spokojen

  superkarma: 0 25.01.2007, 09:38:22
 7. [3] FAXÍK [*]

  zkusím koupit tu pastu malé dceři

  superkarma: 0 25.01.2007, 09:22:31
 8. avatar
  [2] pavlama [*]

  Mně akorát zaráží, když na etiketě píšou .. vyvážené množství fluoru.. A to je prosím jaké množství? Po poradě s mou zubní lékařkou a prostudování všech dostupných letáků jsme dospěly k názoru, že jedině u značky ELMEX pro děti, je uvedeno množství 500 jednotek, u ostatních zubních past nic uvedeno není. Pasta typu Perlička apod. mají množství 1000 což je pro malinké dítě trošku příliš (vzhledem k tomu, že toho více snědí než vyplivnou), a pasta pro dospělé má běžně 1400 jednotek.

  superkarma: 0 25.01.2007, 09:20:11
 9. avatar
  [1] masa [*]

  Miluji tyto články, jsem přesvědčená , že v okamžiku kdy začneme používat tuto dětskou pastu, přestanu své dítě přesvědčovat dvakrát za den, že čištění zoubků není násilný akt páchaný na něm jeho matkou, ale radostná událost a už vidím jak štasně běží do koupelny aby si vyčistilo zoubky právě a jedině touto pastou
  ( a jen tak mezi řečí, tuto jsme také vyzkoušeli, chutnala, akorát mi tam chybělten rychlý úprk do koupelny a ochota dobrovolně si ty zoubky vyčistit, většinou je to na druhou stranu, než je koupelna ) )

  superkarma: 0 25.01.2007, 06:32:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme