Znáte to, každý z nás chce vypadat a cítit se dobře, a to od hlavy až po paty. K bezvadnému vzhledu patří také náležitě nablýskaná obuv, ale komu z nás by se chtělo trávit večery čištěním, kartáčováním, krémováním a leštěním třeba i několika párů obuvi najednou? Naštěstí dnes je jiná doba a moderní přípravky pro péči o obuv vycházejí vstříc našim požadavkům. Péče o obuv tak může být snadná, rychlá, příjemná a samozřejmě účinná. Stačí mít po ruce pár šikovných pomocníků a z této „práce“ se může stát dokonce zábava! Navíc budeme mít dobrý pocit, že správnou péčí zajistíme našim oblíbeným botkám nejen vynikající vzhled, ale zároveň prodloužíme jejich životnost.

A jak na to? V první řadě je důležitá důkladná očista. Podzimní plískanice, bláto, prach ani špína totiž botám příliš nesvědčí. Ještě před použitím pečujících přípravků je proto třeba boty pořádně očistit, zbavit hrubých nečistot a nechat je při pokojové teplotě vyschnout na napínácích nebo vycpat novinovým papírem. Teprve potom můžeme aplikovat další přípravky.

Doma si s čištěním obuvi už nějak poradíme, co však když v zablácených botkách dorazíme do kanceláře nebo na schůzku? Stačí jednoduše z kabelky vytáhnout šikovné čistící ubrousky Kiwi Quick & Clean  a obuv bude rázem zbavena všech nečistot. Ubrousky boty dokonale očistí a ošetří, navíc jsou díky obsahu aloe vera šetrné i k pokožce našich rukou.

Pouhá ochrana však botám nestačí, také ony potřebují pravidelnou a dostatečnou výživu, což platí zejména pro boty kožené. Při nedostatku péče kůže vysychá,  praská a stává se méně odolnou proti zašpinění i vlhkosti. Pro dokonalou výživu obuvi jsou nejvhodnější produkty s obsahem přírodních olejů a přírodního vosku parafínu. Na boty je nanášíme kartáčkem, důkladně rozetřeme a po zaschnutí přeleštíme jemným kartáčkem nebo hadříkem. Stejně účinné, avšak mnohem praktičtější než klasické krémy na boty jsou moderní přípravky s tekutější konzistencí s houbičkovým aplikátorem, pomocí něhož se roztírají na obuv (např. Kiwi Express Cream).
 

Kromě zašpiněné obuvi nás v zimě mohou potkat i další úskalí – například pocení nohou při střídání teplého a chladného prostředí. Avšak nemusíme mít žádné obavy, nepříjemného pachu se jednoduše zbavíme pravidelným používáním antibakteriálního osvěžovače obuvi (Kiwi Fresh Force). Praktický je zejména v zimních kozačkách, protože je ovládaný shora a vybavený systémem pata – špička. Stačí jen zasunout dovnitř a seshora stlačit. Pak je možné užívat si příjemný pocit v celé botě po čtyřiadvacet hodin.

A dobrá rada na závěr: každou obuv, zejména novou, řádně naimpregnujte. Kvalitní impregnace ve spreji (Kiwi Aquastop) totiž odpuzuje nejen vodu, ale i zašpinění, takže se obuv lépe ošetřuje a dobře vypadá. 

Reklama