Jestli vás zajímá, jaký má názor na kouření na veřejnosti také druhá strana, tedy ta kuřácká, tak si určitě nenechte ujít příspěvek od hlásící se kuřačky s nickem PBD. (Měla důvod začít.)

Dobrý den,

jsem kuřačka, sice na to nejsem hrdá, ale je to tak. Co se týče kouření na zastávkách či jiných veřejných prostranstvích- tak na zastávce by mě nenapadlo si zapálit. Já si vlastně celkově někde venku na ulici zapaluji jen velmi vyjmečně a když už, tak vždy stranou od lidí a ne za pochodu. Nejen že se mi to nelíbí, ale je to vlastně i nebezpečné a obtěžující-a to vlastně i pro mě. Je zajímavé, že muž kouřící za pochodu mi přijde normální a žena tak nějak-prostě nechutná no...
Dalším důvodem proč když už kouřím venku,tak stojím, není to, že bych je tím nechtěla obtěžovat,i když je dobrý „vedlejší“ jev. Stávám bokem protože nepotřebuju stát v davu, protože nemám ráda, když blízko kolem mě kmitají lidé sem a tam a v neposlední řadě bych nerada někomu omylem třeba „štrejchla“ o bundu,tašku či ruku a nějak dotyčné osobě ublížila či ji poškodila oděv atd.

A kouření vevnitř? To si občas dopřeju, ale jen tam kde je to dovoleno a tam kde si to dovolím sama( například doma nekouříme,máme kuřácké posezení na jednom balkoně) a kde si to sama nedovolím jsou ještě nákupní centra - takové ty ostrůvky s kavárnama apod.A opravdu nechápu,jak to tam vůbec může být povolené, šmahem bych to zakázala.A jinak mi velmi vyhovuje dělení hospůdek, kaváren a restaurací na kuřácké a nekuřácké - ideálně pokud je to vyloženě kuřácký či nekuřácký prostor, protože takovéto „napůl“ je podle mě taky hovadina a to bych také zakázala.I když, pokud se nepletu, tak to zakázané je, a prostory musí být oddělené, ale není oddělený prostor jako oddělený prostor.P roto fandím možnosti výběru mezi striktně nekuřáckým nebo kuřáckým zařízením.Člověk si vybere jak se mu chce a ví načem v daném zařízení bude-kuřák v nekuřáckém nikotýnu holdovat může pouze venku, pokud je to možné a nevydží to. A nekuřák v kuřáckém musí holt počítat s kuřákama.

A jestli jsou kuřáci či nekuřáci utlačováni druhou skupinou? Takhle bych tu otázku nestavěla. Je jasné,že občas nějakého nekuřáka obtěžuje bezohledný kuřák, ale nelze z toho dělat hned záležitost všech kuřáků. A myslím, že utlačování jsou nekuřáci v obchodních centrech právě těma kuřáckýma ostrůvkama,o kterých sem se zmiňovala výše. A to vadí i mě, kuřačce a vůbec to nechápu.Ale poslední dobou už jsem rezignovala na hledání logiky v tom našem státním aparátu a ve všech těch zákazech,p říkazech, nařízeních a zákonech. Protože naše vláda(udržím se slušná,udržím..) je prostě kocourkov hadr..

Ješte jeden druh kuřáku obtěžuje asi naprosto věechny lidi -a to ti kuřáci, co odhazují nedopalky kde zrovna dokouří a nenamáhají se je hodit tam kam patří.Nejde jen o kuřáky a vajglíky,ale o lidi celkově.P rostě jsou dost obtežující lidi,co odhazují odpadky na zem a pejskaři,co po svým mazlíkách neuklízejí..

A co kuřáci, jsou podle mě nějkde utlačováni? Celkově určitě ne, ale občas se najde občan,co začne velmi nevybíravým způsobem poučovat, umravňovat,moralizovat..Prostě občan, který do kuřáka hučí jak starý piliňáky a ne a ne se ho zbavit...Většinou to nejde ani ostřeji,natož slušně..Naštěstí jsem takových zažila jen opravdu pomálu až mizivě.Ale jsou i tací mezi námi.

A že kouření škodí zdraví? Vím to,netřeba mě poučovat nebo nějak moralizovat... A jestli mám v plánu přestat? Zatím nemám důvod.. A co je pro mě tím důvodem? Možná by jste čekaly finance,ale ty to nejsou ...A co to je? Někomu to možná dojde, někomu ne, ale já si to nechám pro sebe:)

Jdu si uvařit kávu a doplnit hladinku nikotýnu...

PBD

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

__________________________

Děkuji, že jste napsala a máme tady i pohled z druhé strany. Byť jste kuřačkou, jste ohleduplná vůči ostatním. To my jsme tady svého času měli na pracovišti jednu velmi silnou kuřačku, které bylo absolutně fuk, že kouří v místnosti, kde jsou nekuřáci. A ostré hádky tak byly na denním pořádku :(
Pěkný den a s nikotýnkem přece jen opatrně ))
Saša

Téma dnešního dne: Vadí vám kouření na veřejnosti?

 • Vadí vám, když stojíte např. na autobusové zastávce a někdo vám kouří přímo pod nosem?
  (prý je zase kouření na zastávkách nově povoleno / prostě Kocourkov)
 • Jsou u nás kuřáci utlačovaní nebo naopak bezohlední?
 • Umíte si představit, že by se přestalo úplně kouřit ve všech restauracích? Nezely by prázdnotou?
 • Jak se vám líbí třeba pohled na mladou slečnu jdoucí po ulici s cigaretou?
 • Byla jste taky taková?
 • Kde byste kouření zakázali a kde naopak myslíte, že je to moc přísné?
 • Jaké máte zkušenosti s kouřením na pracovišti?
 • A můžete se vyjádřit i úplně všeobecně:
  Kouříte?
  Nekouříte?
  Jste odnaučená kuřačka, jak jste to udělala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

 Jednu z pisatelek (a je jedno, zda jde o kuřačku nebo nekuřačku) odměním za pěkný příspěvek ještě „teplou“ knihou, horkou novinkou od Haliny Pawlovské / Strašná nádhera

kniha

Reklama