Davy lidí, bezohlední řidiči, pouliční prodejci…, je toho hodně, co trápí v místě nového bydliště čtenářku s nickem PBD. Více již v dalším tematickém příspěvku.

Dobrý den,
tak já se hrdě hlásím k titulu „naplavenina“ .Protože stále budu hrdá rodačka ze srdce Vysočiny. A jak jsem se ocitla v druhém největším městě ČR? Prostě a jednoduše jsem přijela autobusem-prvně na víkend,pak na prodloužený víkend-pak jsem tu najednou byla více jak doma a teď jsem tady doma. Teda správně řečeno-teď jsem i tady doma:)

A co mě štve na místě, kde bydlím? Vlastně asi nic. Teda kecám-občas mě vytáčí ty davy a davy lidí,na které jsem nebyla zvyklá a nezvyknu si asi nikdy.Někdy si připadám jako v řece lidí,a když nechci jít „po proudu“ tak mám smůlu.A co mě teda strašně štve,to jsou řidiči.Opravdu jsou tu,neříkám že všichni,prasata. Nejednou jsem dostala seřváno za to,že jsem si dovolila jít na zelenou.A to víte,že sem se nenechala a to co sem mu řekla,si pánové za rámeček nedaly.A jednou jsem dokonce i mále dostala po tlamě,teda měla jsem ten dojem,že dostanu. Naštěstí byla v autě i manželka či přítelkyně dotyčného a ta ho zklidnila. A takhle jsem se dostala k mému „syndromu přechodů“ jak tomu říkám. Tento syndrom se projevuje tak,že na přechodech nezrychluji,ale zpomaluji…
Joo,možná si řeknete,co ta kráva riskuje,a asi máte i pravdu,ale mě to prostě nedá a po přechodech chodím tempem pomalejší než normálně,ba přímo vycházkovým..

A co se týče parkování auta-tak tady asi moc pravidel neplatí a policajtům je to zřejmě jedno. Pořád brečí,že nemají peníze místo aby šli do ulic a začaly kasírovat přestupky jak řidičů,tak „pěškobusařů“, pejskařů, cyklistů.....

A ze začátku mě ještě štvala MHD. Teda spíš vlastní neschopnost se v ní zorientovat,takže jsem ze začátku tahala papírky,kde sem měla rozepsáno kde nalezu, kde vylezu,do čeho případně přestoupím a to včetně názvu zastávek a jejich pořadí na dané trase. A nejednou jsem prožívala záchvaty paniky v MHD,protože jsem měla dojem,že určitě jedu špatně a že mě to doveze nevím kam a já se ztrátím. Naštěstí byly tyhle záchvaty paniky neopodstatněné..Časem sem si řekla,že na hlavák se dost umím a že tam toho jezdí mraky,a tma se už zorientuji. Nakonec jsem se ale naučila jezdit MHD sama,tam kam sem chtěla a bez papírků:)

Neměla bych opomenout to,že se mi fakt nelíbí ten podchod.Njn,hlavně že byly peníze na ten vibrátor na Svoboďáku, který se říká orloj. Spíše bych řekla,že si nechal Onderka postavit sochu v nadživotní velikosti. Nejsou mi úplně příjemní ani „čučáci“ a bezdomovci celkově,ale že by vadily,to se říct nedá.

Ale co fakt nemám ráda,to jsou ty prodejci  co se motají po centru a vnucují Vám nákupy čehosi na podporu jakési charity. U mě nepochodí. Ne že bych nechtěla nikdy přispět na charitu,ale tomuhle prostě nevěřím a nehodlám přispívat nějakému tunelářskému podvodníkovi na byt,barák či dovolenou. Dříve sem potkávala i „mobilní vtěrky“ nabízející paušály,ale na ně jsem si našla větu,která jim zavřaly ústa vždy. A to „měsíčně neprovolám nic,nabídnete mi výhodnější služby?“ a měla sem klid.

A ještě bych chtěla podotknout, že jsem asi hloupá a nevzdělaná,ale vůbec se mi nelíbí jak se více a více kazí krásné historické centrum těma modernama. Neříkám,že by se stavět neměly,ale mělo by se přemýšlet nad tím kde.Jenže dneska stačí dát památkáři či jinému „korýtkáři“ tučnou obálku a dovolí úplně všechno.Je to smutné..
Místo aby si zastupitelé atd historických center ve městech vážily,tak je v klidu vymění za tučnou provizi developerů..

Města/obce by měla více peněz na opravy budov,silnic,chodníků atd,kdyby si tak pakáž u koryt nevyplácela horentní výplaty a odměny,kdyby nepředhazovala výběrová řízení svým strejdům,kamarádům,a kamarádům kamarádů a nedržela se pouze toho,aby to bylo výhodné pro něj či jeho kumpána v tunelaření.atd,atd.
Ale nechci to stáčet na politiku,protože bych se leda tak naštvala a stejně by to bylo k ničemu...

Takže mě vlastně štve dost věcí,ale ani z jednou nic nenadělám.. Ale děkuju,že sem si mohla zaremcat:)

PBD

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

___________________________

A to jsem ráda, že jsem se Vám tématem trefila do gusta. Člověk sice nic nenadělá, ale alespoň si trochu uleví.
Vše co zmiňujete, je opravdu problém řady měst (a lidí). Jsem ráda, že jste zmínila i tu modernu mezi památkami. To se mi také hrubě nelíbí.
Děkuji za příspěvek a přeji pěkný den v moravské metropoli ))
Saša

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

Reklama