Toto sourozenecké spiknutí nám popisuje čtenářka s nickem PBD. A i když její vztah se sestrou občas dostal malé trhliny, zase se sešily. Více v dalším příspěvku.

Dobrý den,
mám o dva roky mladší sestru. Jaké byly mezi námi vztahy když jsme byly malinké,to znám jen z vyprávění .Ale měly jsme se rádi,hrály si spolu,nedaly na sebe dopustit a vždy když jsme něco od kohokoliv dostaly,tak jsem se domáhaly rozpůlení ( pokud to šlo) a nebo toho samého ještě jednou,aby bylo i pro Janičku ( to je má mladší sestra)

Když jsme byly na základce,tak jsem měly vztahy takové normální -občas zataženo,občas bouřky ale bylo i polojasno a slunečno-né že né. I když jsme byly zrovna ve fázi „hádáme se jako koně“ tak proti  zbytku světa jsme se kdykoliv „spikly“ ať už to bylo proti našim a nevo třeba někdo sestru zlobil ve škole - protože přece Janě můžu nadávat jenom já,ale jak to naní zkusí někdo jinej,má co dočinění se mnou:)

Přišly mé 15-té narozeniny a přechod na střední školu - najednou jsem si připadala hrooozně dospělá a sestra mi přišla jako malé děcko,co ničemu nerozumí .Ostatně v tom období nerozuměly ničemu ani naši- což si ale myslel jen můj rádoby dospěláckej pubertální mozek.Bylo to období,kdy jsem se setrou spíše míjely a snažily si být venku,když je druhá doma a podobně.Schválnosti nebraly konce.Ale i v tomhle období jsme si dovedly popovídat...Postupem času přešla i sestra na střední,a to bylo celkem klidné období,občas jsme se sice do krve pohádaly,ale nebylo to tak časté.Po maturitě šla sestra na školu mimo město.Vídaly jsme se jen od čtvrtečního večera do nedělního podvečera. A zčista jasna jsme začaly pozorovat,že si tak nějak chybíme a že se na sebe těšíme-i když nahlas jsem si to řekly až po čase:)

Dneska jsme ze setrou každá v jiném městě,každá si žijeme svůj ,tentokrát doopravdy,dospělácký život. Ale neminou dva dny,aby jsem si nezavolaly nebo si alespoň nenapsaly email či SMS. Vzájemě se navštěvujeme a vždy se moc těšíme na společné víkendy u našich,které si užíváme v 6-ti na plný plyn:)

Sestru mám moc ráda a je to vlastně i má nejlepší kamarádka. I naši jsou moc rádi,že máme spolu sesterské vztahy takové,jaké mají být - jen táta si občas povzdechne,že to mohlo přijít dřív. Ale lepší později,než nikdy:)

PBD

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Přesně tak, lepší pozdě, než nikdy. Měly jsme to se sestrou obdobně. A nejvíce se máme rády právě teď, v dospělosti.
Ať vám váš vztah dlouho vydrží, sestru pozdravujte a mějte se obě hezky :)
Saša

Téma dnešního dne: Vztahy mezi sourozenci

  • Cítíte mezi vašimi dětmi rivalitu?
  • Jak jste vysvětlily tomu staršímu, že mu přibude další sourozenec?
  • Myslíte si, že měříte oběma (nebo více) svým dětem stejným metrem?
  • A jak jste na tom byly ve vztahu ke svým sourozencům vy?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: pro maminku sprchový gel od Avonu a pro děti dva šampony od Garnieru.

darek

Reklama