A jakpak to má s kuchařskými knihami další pisatelka a kuchařinka s nickem PBD? Nejen, že je ráda dostává i dává, ale také podle nich občas i vaří.

Dobrý den .
Kuchařky doma máme a hned několik a občas v nich hledám inspiraci -ale to je většinou když jsem hodně bezradná co vařit, nebo když se ke mně dostane nějaká surovina se kterou nemám dost zkušeností a nebo na ni nemám v „repertoáru“ nic prověřeného.

Kuchařky jsem nějaké dostala do výbavy a to jak nové, tak jednu kterou mamina používala, když začínala kralovat ve své kuchyni - je to hezká kuchařka a řádně ošmataná :)
A taky jsem ji více používala když jsem se k moci v kuchyni dostala já - no spíš k povinnosti, než k moci:)
Vařit nemám problém,ale velký problém mám občas s vymýšlením jídelníčku -a stejně vlastně pořád točíme to samé.Ani bych neřekla,že je to o lenosti něco vyzkoušet nového,ale spíš je to o tom, že jídelníček děláme dle našich chuťových buněk,takže se tam vyskytují recepty prověřené rukama či variace na ně.

Kuchařky nové moc nekupujeme a když už, tak je to na základě prolistovaní knihy.Ale nějaké ty „slintací“ knihy dostáváme občas darem:) Kuchařky dostávám i dávám ráda -protože inspirace není nikdy dost:)

Když si z něčím v kuchyni(a nejen v ní,ale v celé domácnosti) nevím rady tak bych sice mohla nahlédnout do moudrých knih či se optat strejdy Googla -ale nedělám to.V takových případech beru do ruky telefon a vytáčím(jako jeho tel číslo,ne osobu samotnou-teda doufám:) přítele na telefonu -mamku nebo taťku -ti umí vždy poradit:)

A jestli jsem nějaké jídlo podle nového recepisu vyhodila? Ne,podle nového ne, ale jednou jsem vyhazovala játra na minutku,protože se mi nezdály úplně cajk a za boje o onu místnost to fakt nestojí.
Jídlo vyhazuji strašně nerada - jsem tak vycvičená od babičky a našich.Vždy se snažím vše upotřebit a tak vznikají občas jídla „ze zbytku v lednici“ jsou dobrá,protože tam jsou jen dobré věci. Ale jako pejsek a kočička to nedělám:) A protože v takových případech používám koření dle chuti -tak mě občas mrzí,že když se něco opravdu vyvede,tak to prostě nejsem schopná udělat znova a stejně. Teda znova jo,ale stejné to nikdy není..

A kde přicházím k novým receptům? Někdy z kuchařky,někdy z netu..ale nejčastěji je to recept co mi někdo doporučí na základě vlastní zkušenosti.

Přikládám fotečku té ošmatané kuchařky od mamči, o které jsem psala.Je to kniha plná receptu, ale i rad ohledně všeho, co se vaření týče,od druhů masa až po stolovaní. Prostě pro začínající kuchařinky :)
Je z roku 1978,tedy o pět let starší jak já:)

S pozdravem
PBD

knihakucharka

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Jéé, přesně takovou kuchařskou knihu mám taky :) Už ani nevím, kde jsem ji vzala, od koho dostala, ale dodnes do ní nahlížím. Je fakt výborná!
Děkuji, že jste napsala a mějte se moc hezky.
Saša

Téma dnešního dne: Kuchařská kniha

 • Máte doma nějakou kuchařskou knihu?
 • Máte jich víc?
 • Vzpomenete si, kdo vám dal tu první?
 • Kupujete si kuchařské knihy i vy samy?
 • Kupujete je druhým?
 • Podle čeho vybíráte jejich obsah?
 • Experimentujete s cizokrajnými kuchařkami?
 • Vaříte podle kuchařky?
 • Jak často?
 • Máte nějakou nejoblíbenější, nejvíc používanou?
 • Našly jste v ní recept, který se stal vašim oblíbeným?
 • A naopak recept, který se nevydařil?

Tolik pár záchytných bodů, jinak pište samozřejmě vlastním stylem, jak chcete, ale aby se to týkalo kuchařské knihy a jejího využití - nebo nevyužití.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Těšíme se na vaše příspěvky, a aby těch kuchařek nebylo málo, jedné pisatelce další kuchařskou knihu pošleme. Blíží se Vánoce, může se hodit (i to nakupování s rozumem :)).

kucharkakniha

Reklama