Čtenářka s nickem PBD pojala dnešní téma jako zajímavou úvahu. Přečtěte si, co ji osobně vrtá hlavou, co ji zajímá, co ji fascinuje i co ji rozčiluje.

Dobrý den,
knihy a dokumenty s tématikou fenoménu UFO/“UFOni“ ráda mám. Jednou jsem UFO viděla,později jsem sice zjistila, že je to lampion štěstí,ale v danou chvilku to pro mě byl „Unidentified Flying Object“,protože jsem prostě nevěděla,co to je:)

Jestli jsme ve vesmíru sami? Určitě ne - je to tak rozsáhlá a jen z mizivého procenta zmapovaná oblast, že nevidím jediný důvod,proč bychom měly být ve vesmíru jediná (jak kdy) myslící civilizace. Nevím, jestli jsem někdy mimozenšťana viděla,protože nevím,jak vypadá. Ale co když je vídáme stále všichni? Co když jsem Ti mimozenšťané právě my a byly jsme na tuto planetu „nasazeni“ civilizací na vyšší úrovni než jsme my sami? Co když jsme třeba jen pokusné myši pro někoho vyspělejšího, než jsme my sami? Myslím,že lidstvo samo na to není schopné přijít a zabývá se tím již mnoho let. Jsou různé úvahy na toto téma-některé přitažené za vlasy, jiné zas velmi zajímavé.

Ve starých bájích a pověstech řecké mytologie bylo spousta bohů, kteří měli nadpřirozené schopnosti. Co když právě tito bohové byly ti stvoření, co lidstvo na planetu zemi „vysadilo“ a občas se jim ukázalo či nějak pomohlo? A lidé mají potřebu si vše nějak vysvětlit,vše popsat a pokud si nejsou schopni ani představit cestovaní vesmírem,vlastně ani co je vesmír-tak asi nejsnažší bylo tyto bytosti popisovat jako nadpřirozené nebeské tvory-jako božstva.

Kdo ví,  jak to bylo, kdo ví jak to je...Ale myslím, si,že domnívat se, že jsem ve vesmíru sami je velmi omezené. Stejně jako to, že my jsme páni tvorstva -nejsme,jsme sobečtí ničitelé všeho kolem-a snažíme se to čas od času nějak „okecat“ a možná tak ulevit zbytkům svědomí. Nechráníme své životní prostředí, jen ho drancujeme a drancujeme...V tomto ohledu jsme mimozenšťané určitě - žijeme na planetě zemi a jsme naprosto mimo...

PBD

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Velmi zajímavý příspěvek. Četla jsem ho dvakrát po sobě a přiznám se, že jsem chvilkami cítila v zádech ono pověstné mrazení. Ano, co když jsme sem byli právě my „někým dosazeni“
Děkuji, že jste napsala a mějte se na tomto světě pokud možno jen krásně.
Saša

Téma dnešního dne: Jsme ve vesmíru sami?

  • Věříte na mimozemskou civilizaci?
  • Setkali jste se s něčím „nadpřirozeným“, co vás utvrdilo, že tomu tak může být?
  • Jestli věříte, jak si takové mimozemšťany představujete?
  • Pokud nevěříte, proč ne?
  • Máte ráda knihy, filmy a příběhy s touto tématikou?
  • „Pokud by to bylo možné“, chtěla byste se podívat do vesmíru?

Na toto záhadné téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem, knihou nakladatelství Fragment: Bájná pečeť / Věk magie

kniha

Reklama