A máme tu první příspěvek od čtenářky s nickem PBD, kde jsem si s chutí dosadila titulek. Moc se mi líbí… Horší už je zjištění, o jako „békovinu“  šlo. A co teprve první část příspěvku. No, počtete si :)

Dobrý den, s ohněm jsem si občas zahrávala- většinou to byly blbé pubertální nápady, u kterých jsem opravdu nedomyslela, co se vše může stát. Naštěstí se nikdy nic vážného nestalo :)

Naposledy jsem hodně riskovala, když jsem jela šalinou brzo ráno. Sedím si takhle kousek od dveří a jsem u toho ještě napůl v říši snů. Opravdu krutého probuzení se mi dostalo,když mě kdosi velmi prudce zatáhl za kabelku. Neměl šanci mi ji vzít,protože ji nosím křížem přes rameno..Toho si zřejmě dotyčný nevšiml. Jak se mi pokusil ukrást kabelku,tak nejenže jsem se okamžitě plně probrala do zlého snů, ale zároveň do mě vjel hodně velký vztek...

„Drahého“ zlodějíčka jsem čapla za ruku a druhou se napřáhla a vší silou mu jednu natáhla. Nejsem žádná muší váha a když se k tomu přičetl ten neskonalý vztek -tak to muselo dotyčného hodně bolet. Až do nebližší zastávky jsem na něj hystericky řvala a pak ho velmi nevybíravým způsobem „vystoupila“ z šaliny. Osazenstvo šaliny mi zatleskalo a kdosi mi řekl, že byl připravený pomoct, ale že jsem to očividně zvládala sama (nj,posléze by se takových ochotných našlo..) Na další zastávce jsem vystoupila, i když to nebyla cílová stanice. Podlamovala se mi kolena při představě, že na mě mohl dotyčný vytáhnou kudlu, nebo i zbraň horšího kalibru ...Zapálila jsem si cigaretu a snažila se setřást představy typu „coby kdyby“ A i když mi i při psaní tohohle příspěvku lítá mráz po zádech, tak pochybuji, že bych se zachovala jinak,kdyby se to opakovalo...

A ještě bych chtěla zmínit jednu hru s ohněm, která se zpočátku jevila jako dobrý skutek. Nebyl to ale dobrý skutek, ale kapitální békovina. Myslím, že stačí napsat, že jsem ručila kolegyni v práci a zbytek si domyslíte každý sám. Jen závěrem -dotyčná si půjčila 50 tisíc, mě to stálo 80. Samozřejmě, že se mě banka neobtěžovala informovat dříve,to by si na tom tolik nenahrabala.. Částku jsem uhradila naráz, aby dále nenarůstala. Je to už více jak 6 let zpět,ale poučená jsem na deset životů dopředu..

PBD

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Řekla bych, že v prvním případě si zahrál s ohněm onen zloděj, že si vybral právě Vás - ale jste statečná!
A v druhém případě? To jste mi potvrdila mou domněnku, že zahrávání si s ohněm lze nazvat i kapitální hloupostí, vlastně békovinou, to je super slovo :)
Děkuji, že jste napsala, přeji pěkný den a už nikomu žádné ručení
Saša

Téma dnešního dne:  Zahráváte si s ohněm?

Téma, které má hodně podob.

  • Zahrávat s ohněm si můžete při neuvážené a riskantní známosti
  • Při opomíjení svého zdravotního stavu
  • Při braní nevýhodné půjčky, na jejímž konci straší exekutor
  • Při extrémních sportech
  • Při stěhování se do neznámých končin
  • Anebo třeba i při vyslovení pravdy tam, kde na konci čeká upálení.
    Ale jakožto potomci Jana Husa to riskneme :)

Své ohnivé příspěvky pište na
redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze „žhářek“ odměníme pěkným dárkem: kdyby se spálila od nohou, dostane osvěžující sprej na nohy s mátou a aloe, kdyby seshora, dostane šampon a kondicionér s květem jetele, a kdyby se spálila na duši, ať je hezká alespoň zvenčí - díky oční kosmetice AVON.

dd

Reklama