Přečtěte si, jaký má názor na odpouštění čtenářka s nickem PBD, a dozvíte se i to, kdo odpustil jí.

Dobrý den,
dovedu odpustit, a kde jsou hranice - tak o všech nevím,naštěstí jsem zas do tolika pekelných situací nedostala -ale jednou hranici jsem si jistá, a tou je nevěra. Tu bych neodpustila, protože je to okamžitá ztráta důvery,a bez ní se s druhým žít nedá. A jiné hranice? Určitě jsou ,ale naštěstí jsem je ješte nemusela objevit

Vlastně jednu ano - neodpustila jsem a neodpustím podraz,který maminčiny dva sourozenci na ní „upekly“ –v lastně na celou rodinu,ale hlavně na ni. Nechci se o tom víc rozepisovat,a myslím,že každý pochopí,když napíšu jen jednu větu -Po babiččině smrti se dva sourozenci neštítilo ničeho,jen aby „nahamtali“ dost majetku,o který se nimi ale nikdo nehádal,nikdo jim nic nebral-ba naopak.. 

Co se týče tématu odpuštění - tak bych chtěla upřímně poděkovat rodičům,protože co já sem se je,tele pubertální natrápila :/ Kolik strachů a starostí jsem jim udělala..a přesto se mnou byly dál a přesto všechno dovedli odpustit a dnes mám s nimi úžasný vztah.

Ano,odpouštět je opravdu božské a ne každý je toho schopen,někdo si možná i hoví ve výčitkách,sebelítosti a podobných věcech.Mě toleranci a odpuštění naučily moji rodiče -a to tím,jak se sami jednali. A to nejen vůči mně, ale celkově -prostě jejich životní postoje, kréda a rady do života mi v pubertě namlacovali do hlavy-ale bez úspěchu. Až časem jsem pochopila... Časem jsem si je vzala za své..Časem jsem za vše rodičům poděkovala a poprosila o odpuštění,které jsem dostala mnohem dříve,než jsem o něj prosila..

I když je odpouštění božské, i to má mít své hranice - protože pak se z člověka, co dovede odpouštět může velmi snadno stát člověk, co si nechá vše líbit.

Hranice máme každý své, co se týče odpouštění a nejen toho-a tyto hranice by mělo znát i naše okolí, protože jak se říká „odsud posud“

PBD

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Ano, to máte pravdu - odsud posud, ale zase se nabízí následující otázka: kde je ta hranice?
Řekla bych, že v každém z nás jinde.
Děkuji, že jste napsala a mějte pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Dokážete odpouštět?

Přidejte se společně se mnou k tomuto tématu.
Svěřte se v tento předvánoční čas, zda dokážete odpouštět.

  • Co ano a co ne.
  • Máte nějakou hranici odpuštění?
  • Co největšího jste komu v životě odpustila?
  • Stálo vás to hodně přemáhání?
  • Co je pro vás s prominutím prkotina a co si myslíte, že byste nikdy neodpustila.
  • Vzpomeňte také třeba na křivdy z dětství. Jestli už jsou dávno zapomenuté - a odpuštěné.
  • A pro trochu rozpýlení napište klidně i něco veselého.
    Třeba jestli jste odpustila kamarádce, že vám nevrátila památník :)

Téma je to široké, nechám už na vás, jak ho pojmete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních pět, nejrychlejších pisatelek obdrží 1 000 bodů do Vánoční věrnostní soutěže, a jedna z vás všech pak bude ještě vylosována a dostane pěkný dárek.
Malou sportovní tašku přes rameno.

taska

Reklama