Bulvár

PBD: Čas je milostivý

Další příspěvek, který dojal k slzám i mě samotnou, je od čtenářky s nickem PBD. Přečtěte si samy.

Dobrý den.
Naposledy jsem byla dojatá,to vím naprosto přesně,na Valentýna, protože to co mi můj partner řekl,mi rozklepalo kolena a spustilo slzy štěstí..

Nemyslím si,že jsem nějak přehnaně „dojímací typ“ ,ale mám city,tím pádem sem čas od času dojatá..Nenapadá mě žádný film,ale je jich pár,co mě zaručeně dovedou k slzám..Ale jo,vzpomenu si alespoň na tři tituly- Zachraňte vojína Ryana,Forrest Gump a Vykoupení z věznice Shawshank.

Občas brečím smutkem-jsou dny,kdy se na mě všechno sype a na povrch vyplouvají všechna velmi bolestivá trápení a ztráty.Jsou to skutečnosti,se které nedovedu pochopit,ale se kterýma se musím smířit a umět s nimi žít.Jedná se hlavně o ztrátu dcery.V takových těch černých dnech nemám ráda společnost lidí..a jak jen můžu,tak utíkám domu a vybrečím se nejlépe v parterově náručí. Partner ví,že v takových dnech nechci mluvit,že potřebuju být hlavně sama se sebou a že jsem ráda,když na mě moc nemluví,ale i přesto mi dává najevo,že tu pro mě je-a to pohlazením,dotykem,všeříkajícím pohledem..

Naštěstí je pravdou,že čas je milostivý a všechny rány alespoň trochu zacelí-ale pláč umí taky ulevit,a čas od času je velmi osvobozující..

Nestydím se za slzy na veřejnosti.Protože je mi naprosto jedno,co si o mě myslí lidé kolem mě,kdo mě zná-ten ví a snad i chápe..A kdo mě nezná-ten ať si myslí co chce..

Tohle témě mě  trochu víc „rozbilo“,ale i tak Vám za něj děkuji.Jsme lidé,máme rozum,máme city..A někdy mají city hodně navrch,jako třeba teď u mě.

Takže je nejvyšší čas se rozloučit a jít si udělat kávu a dát si cigaretku...

PBD

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Milá PBD, velmi si vážím důvěry, se kterou jste tento příspěvek napsala a poslala. Moc Vám děkuji…
Máte skvělého partnera, se kterým bolest a ztrátu překonáte, i když já vím… ono se to lehce mluví.
Jinak ty uvedené filmové tituly, jedna pecka za druhou.
Pěkný den a už jen samé slzy radosti
Saša  

Téma dne 20. února 2012: Dojmy a pocity

 • Kdy a nad čím jste se naposledy dojaly
 • Jste s přicházejícím věkem dojatější než dřív?
 • Skrýváte slzy dojetí před okolím?
 • U čeho se dojmete nejvíc? (film, děti, partner, zármutek)
 • Můžete psát i názvy filmů (včetně romantických), které vás zaručeně dojmou a rozbrečí.
  Jsem zvědavá na jejich tituly, stejně jako na vaše příspěvky a komentáře.
 • Pište dojemně a s citem, všechno co vás napadne, všechno co vás dojalo či dojme.
  Ať už jde o události veselé, smutné či na zamyšlení.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním tělovou kosmetikou solutions od Avonu a vzorkem Weleda

kosmetika

   
20.02.2012 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [35] denisa23 [*]

  Ztráta dítěte je to nejhorší,co nás může potkat.

  superkarma: 0 20.02.2012, 16:41:02
 2. avatar
  [34] PBD [*]

  RosaGloriaDei — #33 On Tě k tomu svým způsopbem dopracuje pud sebezáchovy..protože se člověk snaží hledat cesty,aby to měl unosnější a nezbláznil se z toho.. 

  Ale tam kde sem bych se bez rodiny,přátel,mýho chlapa..a odborné pomoci..a i díky chtění(protože jak člověk alespon trochu nechce,tak nepomůže ani svatej)  nedostala..

  člověk zvládne strašne moc,pokud na to není sám..chce bojovat a nebojí se požádat o pomoc..

  superkarma: 0 20.02.2012, 15:13:02
 3. avatar
  [33] RosaGloriaDei [*]

  PBD — #32 tak to jsi dobrá, že jsi se k tomuto závěru dopracovala, zvlášť v případě ztráty dítěte nevím, je-li mi někdo tak moc blízký, abych si toto pomyslela...raději to nechme být...

  1. na komentář reaguje PBD — #34
  superkarma: 0 20.02.2012, 15:01:49
 4. avatar
  [32] PBD [*]

  RosaGloriaDei — #31 ten rozhovor Jana Potměšila s tím farářem polského puvodu sem taky viděla(jmeno nevím)..A v těch slovech je velká pravda..ale já osobně to vnímám spíš takhle..teda ted to tak vnímám.."raději já,než někdo mě blízký"..fází "proč já?" sem si taky prošla..

  1. na komentář reaguje RosaGloriaDei — #33
  superkarma: 0 20.02.2012, 14:41:06
 5. avatar
  [31] RosaGloriaDei [*]

  PBD — #28 ale ne, jen si člověk vždycky uvědomí, že každé štěstí může mít svůj konec...když mě z něčeho zamrazí, vzpomenu si na slova Jana Potměšila, který říká, že si po úraze uvědomil, že se člověk nemá ptát "proč já?", ale "proč ne já?"...někdy opravdu stačí vteřina a celý život se obrátí vzhůru nohama...a nikdo z nás neví, která vteřina se stane osudnou právě jemu

  1. na komentář reaguje PBD — #32
  superkarma: 0 20.02.2012, 14:31:06

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] PBD [*]

  nugyna — #29 tak myslí na mě a pošli špagety:) sice jsme je měli z omajdou včera..ale klidně si dám i dnes:)

  ale vážně..já vím,člověk ví jak by to mělo být..ale neporučí si..

  superkarma: 0 20.02.2012, 14:12:03
 2. avatar
  [29] nugyna [*]

  PBD — #27 vim, že bych neměla. A snažím se myslet na to..co kdyby co nejméně. No a jdu už vařit. Dneska jsem po dlouhé době tady vytuhla a prcek za chvilku bude vstávat hladový..tak rychle rajskou polévku a špagety:D

  1. na komentář reaguje PBD — #30
  superkarma: 0 20.02.2012, 14:00:31
 3. avatar
  [28] PBD [*]

  RosaGloriaDei — #26 Doufám,že sem v Tobě ten,už tak velký,mateřský strach neposílila..to bych v žádném případě nechtěla..Držím pěsti,aby strach a obavy nikdy nedošli svého opodstatnění, a aby si se trápila tak maximálně zaraženýma prdíka svojí princezny:) Rodič se bojí o své dítě pořád..jen se ten strach mění..Vlastně každý kdo miluje se bojí..Myslím,že to k sobě prostě patří.. 

  Tak ať se Vám,holky,daří..a ať se u Vás pláče jen kvůli mokrým plýnkam a pod...dojetím a smíchy:)

  1. na komentář reaguje RosaGloriaDei — #31
  superkarma: 0 20.02.2012, 13:43:58
 4. avatar
  [27] PBD [*]

  nugyna — #25 Vůbec nepřemýšlej "co by ,kdyby".. nebo "co bude,až.." - z toho se leda tak zblázníš:) Každej člověk by se měl snažit žít na 100 procent a dělat všechno proto,aby odvratil to zlé,co odvrátit může..A na neodvratilné se člověk nikdy nepřipraví,i když to třeba čeká...A proto se nemá cenu "depresit" uvahama,představama atd..Člověk si musí užívat tady a teď..žít pro budoucnost..a nezapomínat na minulost..

  1. na komentář reaguje nugyna — #29
  superkarma: 0 20.02.2012, 13:39:49
 5. avatar
  [26] RosaGloriaDei [*]

  už od chvíle, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, se o své dnes čtrnáctiměsíční děvčátko bojím

  1. na komentář reaguje PBD — #28
  superkarma: 0 20.02.2012, 13:32:13
 6. avatar
  [25] nugyna [*]

  PBD — #22 uff jedním dechem přečteno. Mluví z Tebe zkušenosti. Já zkušenosti moc nemám, a až to přijde mám takový pocit, že se zhroutím. Jen ta představa, že mi někdo blízký, koho moc miluju odejde mi přivolává mdloby. Nejhorší je, že vim, že čas vše zahojí a když se něco stane v životě, nějaký opravdu veliký zlom, tak v tu chvíli jsi bezradná a musíš jen bojovat se smutkem a depresama. Něco málo jsem si zažila, ale to je jen čajíček slabý toho, co mě ještě čeká.A fuj nebudem na to myslet. Už aby bylo nějaké pěkné téma, abych mohla napsat mé krásné trapasy, které mám na denním pořádku:D

  1. na komentář reaguje PBD — #27
  superkarma: 0 20.02.2012, 13:24:05
 7. [24] jithule [*]

  musí se jít dál

  superkarma: 0 20.02.2012, 13:16:48
 8. [23] magic11 [*]

  tak, zabouchla jsem se v kanclu a jdu si pobrečet.Sml80

  superkarma: 0 20.02.2012, 13:12:36
 9. avatar
  [22] PBD [*]

  nugyna — #21 já myslím že každý je občas škodolibý..a každý si občas řekne " Však Ty si tu hubu jednou narazíš a pak pochopíš.." 

  život fér dost často není,a proto je lepší být rád za to co je..a ne "švidrat" po ostatních a říkat si,že si to či ono nezaslouží,když je takovej nebo makovej.. 

  Já nikomu nepřeju nic zlého..a stejne tak je mi u spoustě lidí vlastně jedno,jak se mají a tak..je to každého věc..a ne že bych byla necitlivá nebo tak něco- ale dokud se člověka nějaká tragédie opravdu nedotkne,tak muže stokrát říkat,jak je to smutné a tak..ale stejně nikdy nepochopí,jaké to opravdu je..a stejně tak nezmění to,co už se stalo..

  Každej by se měl chovat podle jednoho ze základních etických pravidel - "Nedělej druhému to, co nechceš, aby on dělal Tobě.... "- Prostě přej a bude Ti přáno..Ale jsem lidé,proto občas závidíme,občas něco někomu nepřejeme..a občas jse škodolibý..Ale myslím si,z vlastní zkušenosti,že zavistivý a nepřející občas jsme,ale ne k blízkým..

  Každej myslím v první řadě na sebe a na své štestí..i když tvrdí že ne..Protože když já přeju štastí mému chlapovi,mojí rodině..tak ho vlastne přeju sobě,protože když jsou oni štastní,sem i já..takže sice mi nejde jen o sebe,ale vlastně jde..víš jak..

  A děkuju za podporu. Člověk někdy až zíra,jak může podpora od vlastně cizího človíčka na netu,zafungovat..

  Děkuji:)

  1. na komentář reaguje nugyna — #25
  superkarma: 0 20.02.2012, 13:09:05
 10. avatar
  [21] nugyna [*]

  PBD — #18 je pravda, že člověka nabíjí pomáhat druhým, i když sám si toho pěkného moc neužil. Nepřejme druhým to, co si nepřejeme pro sebe. I když občas se neudržím a občas se přistihnu, že někomu přeju,aby si zažil to, čemu se měje..aby věděl jaké to je. Jseš na dobré cestě a já Ti fandím:).Sml67

  1. na komentář reaguje PBD — #22
  superkarma: 0 20.02.2012, 12:56:18
 11. avatar
  [20] PBD [*]

  ekleinovka — #19to jsi výstižně napsala..

  superkarma: 0 20.02.2012, 12:39:36
 12. avatar
  [19] ekleinovka [*]

  Já Tě plně chápu,když mne chytne smutek nad ztrátou syna,také chci být v tu chvíli sama,už jsem tady o něm psala,nikdy to ze sebe nedostanu,jen se zdánlivě zklidním....myslím na něj pořád....

  1. na komentář reaguje PBD — #20
  superkarma: 0 20.02.2012, 12:36:34
 13. avatar
  [18] PBD [*]

  nugyna — #17 to jsem nechtěla..a třeba to moje slova pomužou někomu,kdo se zrovna moc trapí..a třeba alespon uvidí,že se vše dá zvládnout a že každé trápení jednou alespon z části přebolí..a že i takoto zlá zkušenost umí dát něco do života..protože nikdy nic by se nemělo brát automaticky,..a člověk by se měl radosvat i z mála a važit si toho,že je..toho,že má kolem sebe milované lidi..a toho,že se má proč smát.. 

  taky mi přijde,že mám na svoje roky toho za sebou až moc negativního..ale pořad lepší když to potkalo mě,než někoho blízkého..se svým trapením občas bojovat neumím..ale určitě je to pro mě horší než bezmoc,když se trápí někdo mě blízký..

  A doufám,že už mám "vybráno" a že už se nikdy nebudu trápit něčím opravdu podstatným..

  A i když nevím,čím jsem si zasloužila takovou ztrátu,ale sem vděčná,že když už to tak mělo být,že to tak bylo u mě,a ne třeba u mojí sestry..

  a i když nemám růžové brýle..tak věřím,že mě čeká růžová budoucnost a že mě už nikdy nic nedostane na kolena..

  Kdybych nevěřila,nemohla bych fungovat..protože naděje je pro život potřeba stejně jako kyslík a voda:)

  1. na komentář reaguje nugyna — #21
  superkarma: 0 20.02.2012, 12:30:33
 14. avatar
  [17] nugyna [*]

  PBD — #14 každé slovo co napíšeš mě rozpláče. Zažila sis hodně, to jde znát. Tak ať teď přijdou jen ty krásné okamžikySml67

  1. na komentář reaguje PBD — #18
  superkarma: 0 20.02.2012, 12:18:30
 15. avatar
  [16] Jindriska8 [*]

  Bolestivá vzpomínka zůstane na vždy,ale musí se jít dálSml79

  superkarma: 0 20.02.2012, 12:17:46
 16. avatar
  [15] PBD [*]

  free — #13 to si asi určitě nedovede představit nikdo..občas se to ale bohužel stáva..i když se ženská snaží a dělá pro mimo první a poslední..nekdy je i to málo :/

  v každém případě člověk zvládne víc než si myslí a čas opravdu pomáhá..a mě i to vymluvení se sakra pomáhá..protože držet to v sobě..to je jak papiňák před výbuchem..a to není dobré..

  už je to docela dloho,co se to stalo..no dloho..pro něco je málo i deset let....a jsem schopná o tom mluvit..jsem schopná vzpomínat s usměvem..ale občas to bolí,jako kdyby to bylo včera..ale je to součást mého já a vím,že už to nikdy nebude jinak..jen se asi časem ty černé dny,budou objevovat méně.. 

  A i když jsem nevěřící,a tak--ale občas si prostě říkám,že je o ní tam nahoře postaráno,že tam má prababičky,pradědy..a i prastrýce,pratety..a i mého nej kamaráda petra..a že když nemuže radost dělat tady,dělá ji určitě tam..

  asi to zní dost blbě,vím..ale dokáže mi to ulevit..

  superkarma: 0 20.02.2012, 11:11:39
 17. avatar
  [14] PBD [*]

  nugyna — #12jj,nejsem na to sama,a to je hodně důležité..

  a u větu " Člověk holt musí bojovat se smutkem. A čas rány vždy zahojí, i když jizvy zůstanou napořád " jsi napsala velmi trefně..

  1. na komentář reaguje nugyna — #17
  superkarma: 0 20.02.2012, 11:05:47
 18. [13] free [*]

  PBD...nedovedu si představit, že bych ztratila dítě.  Ztratila jsem manžela, budou to v dubnu dva roky a teprv o tom můžu mluvit. Přitom se říká, že je třeba se vypovídat.  Období od vánoc doteď  je pro mě to uslzené, jak popisuješ.  Už se mi ten smutek začal pdepisovat i na zdraví.

  1. na komentář reaguje PBD — #15
  superkarma: 0 20.02.2012, 11:03:17
 19. avatar
  [12] nugyna [*]

  myslím, že máš přítele, který Tě podrží a okolo sebe i pár super lidiček. Člověk holt musí bojovat se smutkem. A čas rány vždy zahojí, i když jizvy zůstanou napořádSml16

  1. na komentář reaguje PBD — #14
  superkarma: 0 20.02.2012, 10:54:47
 20. avatar
  [11] PBD [*]

  zsuzsika — #10 to jem ráda:) není to tejden,už se to dá počítat na roky..co  se to stalo..a já dnes zjištuju,že o tom dovedu komunkovat aniž bych se hroutila..a to jsem si nejednou říkala,jaká je ta fraška to jak se říká že čas léčí..ale už vím,že je to pravda..i když při čerstvě otevřené ráně zní fakt dost nemístně..

  superkarma: 0 20.02.2012, 10:26:20
 21. avatar
  [10] zsuzsika [*]

  PBD — #9 chápu tě moc dobřeSml22

  1. na komentář reaguje PBD — #11
  superkarma: 0 20.02.2012, 10:18:53
 22. avatar
  [9] PBD [*]

  zsuzsika — #7 Každej z nás si sebou v životě "táhne" nějaké velké trápení.. a myslím,že lítost okolí i vlastní- je v přehnané míře spíš zlo..protože každej potřebuje spíš "nakopnout do života" ,než přehnaně litovat..

  doufám,že to pochopíš tak jak jsem to myslela..Ono se to někdy pomocí písmenek nedá dost dobře vyjádřit.. 

  Víš,ona ta vyrovnanost je v takových situacích vlastně nezbytnou nutností..protože jinak bych se z toho musela zbláznit..

  1. na komentář reaguje zsuzsika — #10
  superkarma: 0 20.02.2012, 10:16:02
 23. avatar
  [8] PBD [*]

  kobližka — #3 ano,přesně tak..já nechtěla..nešlo mi to..ale nakonec při hojné pomoci blízkých a odborníku sem našla sílu jít dál..a vím,že člověk zvládne daleko víc než si myslí..

  A oporu mám..bez ní by byl život težký..-a nemyslím jen v takových hodně težkých situacích-ale obecně..prostě každý by měl mít parťáka do pohody i nepohody:)

  superkarma: 0 20.02.2012, 10:11:13
 24. avatar
  [7] zsuzsika [*]

  PBD — #4 cítila jsem z tvého příběhu velkou vyrovnanost,proto se mi slova utěchy  jevily jako zbytečná,ale je mi tě fakt lítoSml79

  1. na komentář reaguje PBD — #9
  superkarma: 0 20.02.2012, 10:11:00
 25. avatar
  [6] PBD [*]

  zsuzsika — #2 snažím se..někdy to jde víc,někdy míň..

  superkarma: 0 20.02.2012, 10:08:52
 26. avatar
  [5] PBD [*]

  řinka — #1štěstí už se na mě usmálo-mám užasného chlapa..a přesně tak,život jde dál..člověk se nemuže neustále otáčet a znova a znova si proživat bolest..ale občas přijde den,kdy to bolí a svíra stejne,jako kdyby se to stalo včera..ale i tohle je součást života..a zapomenout nikdy nechci,a ani by to nešlo.. ale nežiju minulostí,žiju dneškem a buoucností..a na minulost prostě nezapomínám,jako každý..Ale jedno je hlavní,i když to někdy strašne zabolí..i přesto už dovedu vzpomínat s usměvem.A to je pro mě velký pokrok:)

  superkarma: 0 20.02.2012, 10:08:20
 27. avatar
  [4] PBD [*]

  Alexandra Stušková: Víte,oni jsou ty černé dny třeba..člověk by neměl zapomínat na to zlé a bolestivé,a to proto,aby si uměl vážit toho hezkého..

  život umí hodné brát,ale i hodne dát..A kdyby byl člověk pořád jen štastnej,tak si toho ani nebude umět vážit..

  Mě vzal život milovaného človíčka,a nikdy se ztou ztátou zcela nevyrovnám..ale myslím,že částečně vyrovnaná jsem..a smířená taky.. a to díky rodině,přátelům a odborníkům,kteří mi tnkrát strašne pomohly vše zvládnout..

  Ale život mi i dal-a to skvělou milovanou a milující rodinu,pár přátel a v neposlední řadě i skvělého chlapa,který je pro mě princem na bílém koni,i když nemá koně a ani titul:)

  Dnes už jsem v situaci,kdy přeju všem maminkám ty jejich zdravá a štastná prťata:) Ale nebylo tomu tak vždy-upřímě-záviděla jsem jim..a ptala se,proč já..proč moje malá.. čas vše změnil..ale strach z toho mít další mimi je pořad velký..ale věřím,že až přijde ta správná doba,že to díky lidem co mám kolem zvládnu..a že jednou budu strašně stahaná,unavené ale nejvíc štastná mamina:)

  1. na komentář reaguje zsuzsika — #7
  superkarma: 0 20.02.2012, 10:04:50
 28. avatar
  [3] kobližka [*]

  Člověk se zvedne a musí jít dál,i když se mu kolikrát moc nechce.Je dobré mít vedle sebe někoho,kdo mě podrží.....

  1. na komentář reaguje PBD — #8
  superkarma: 0 20.02.2012, 09:59:27
 29. avatar
  [2] zsuzsika [*]

  zdáš se být velmi vyrovnanou osobnostíSml22

  1. na komentář reaguje PBD — #6
  superkarma: 0 20.02.2012, 09:48:36
 30. avatar
  [1] řinka [*]

  Čas rány zacelí Sml79život jde dál a určitě se na tebe usměje štěstíSml7

  1. na komentář reaguje PBD — #5
  superkarma: 0 20.02.2012, 09:41:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme