Ahojky všem,

tak já si také přihřeji svou strachovou polívčičku.

Mám strašnou hrůzu z pavouků.

 

Jednou jsem seděla v obýváku a koukala na telku. Manžel byl ještě v práci. Najednou můj zrak padl na stěnu nad vchodovými dveřmi do pokoje. A BYL TAM!!! Jak mi v tu chvíli bylo, to nikomu nepřeji. Pryč jsem nemohla, protože co kdyby na mě spadl, že :-)) ?

 

Vydržela jsem sedět schoulená a klepající se v rohu sedací soupravy, abych mu byla co nejdál a neodvážila se kouknout jinam. Naštěstí tam "milý" pavouk celou dobu zůstal a nikam neutekl.

 

Když se muž vrátil z práce, hledal mě po bytě a já na něj jen tiše pípla z obýváku. Když vešel do dveří a viděl, jak vytřeštěně zírám nad jeho hlavu, pochopila a tu obludu, která v mé fantazii narostla do obřích rozměrů, zlikvidoval.

 

Dneska se tomu taky směji, ale tehdy jsem byla úplně vyřízená. Naštěstí mě nepřepadly žádné střevní záležitosti, jinak nevím...

 

Zvláštní je, že jiných potvůrek, jako jsou hadi, myši, žížaly, brouci nebo žáby, se nebojím a klidně je vezmu do ruky, ale pavouk  ze mě dokáže udělat ve vteřině uzlíček nervů. Ale vždycky to tak nebylo. Jako malá jsem jim na prázdninách na venkově dokonce chytala mouchy a servírovala jim je do pavučin. Pak, nevím, kdy se to zlomilo a já začala jančit. Pokaždé si říkám: "Holka, neblázni, vždyť se tě ten chudák bojí víc než ty jeho." Ale jak se potkáme tváří v tvář, zdravý rozum je tatam.

 

Peguša

 

Ahoj Pegušo,

díky za tvoji polívčíčku. Pavouci jsou opravdu ošklivá stvoření, nejvíce ti, kteří mají chlupaté nohy a lochtají.

 

Přejeme krásný zbytek dnešního dne.

 

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama