Článek k tématu dnešního dne. Pavlína a Míša se rozhodly, že se naučí obranný systém Jeet kune Do. Obě pracují dlouho do noci. Od Jeet kune Do si slibují stejnou věc. Dokázat se ubránit případnému útoku. V článku se podíváte, jak jim to jde, a dozvíte se jejich první dojmy.

Pavel Batel, učitel Jeet kune Do s patnáctiletou praxí: „Jeet kune Do je obranný bojový princip, který pochází z „dílny“ Bruce Leeho. Zahrnuje výběr z mnoha bojových sportů a je zaměřeno na útočnou obranu. Ženy jsou podstatně učenlivější a rychleji princip Jeet kune Do chápou.“

Více o Jeet kune jste u nás už četli I VÍLA MŮŽE ZMLÁTIT TŘI CHLAPY (klikni).


Pavlína: Když jsem tam přišla a viděla Pavla, napadlo mě, že mě rozseká na prvočinitele. Rovněž jsem se zabývala myšlenkou, že pokud mu při tréningu omylem jednu vrazím, udělá totéž. Pavel je ale moc prima chlap a vlastně mně nevadilo, když se mi snažil nenápadně přelomit ruce na šestkrát na tom dřevěném panáku.

Odcházela jsem už z první hodiny narvaná energií a se sebedůvěrou, která by se nevěšla ani do dvou Van Dammů..

Mám na zápěstích a předloktích tolik modřin, že to vypadá, jako by mi je někdo strčil do míchačky, ale vůbec mi to nevadí. Strašně se na příští hodinu těším. Jdeme se ségrou v sobotu.

p

Co si od toho, Pavlíno, slibuješ?
Hlavně mi snad pomůže, vedle faktu, že se pravděpodobně budu umět lépe ubránit v reálu, i to, že bych se mohla snad dílem zbavit svojí SCHÍZY. Mám totiž strašný strach z mužů, které neznám. Prakticky každý je v mé hlavě potenciální násilník a vrah. Nemůžu se toho zbavit. Snad mě někdo v minulém životě opravdu brutálně zabil, nebo co, že to tak mám.


Míša: Tak já jsem byla na první hodině už před Pájou, takže jsem o hodinu napřed. Rozhodně se mi Pavel líbí jako člověk a nutno říci, že ani jako chlap není někým, koho by si žena nevšimla. Ty modřiny mám za sebou, ale teď po druhé hodině mám nové a ještě parádnější. Pavel ale říká, že si časem ruce zvyknou na bolest a rovněž se prý ani ty modřiny už nebudou vyskytovat tak hojně.

Moc mě to baví. Z mého pohledu to má hlavu a patu a filozofie Jeet kune Do má v sobě i hodně moudrosti a zkušeností. Vlastně to člověka naučí zareagovat zcela individuálně a akčně s ohledem na konkrétní situaci. Žena se naučí využít síly protivníka i jeho slabosti, která přijde vždycky s tím, že on útočí. Rozhodně myslím, že málokdo čeká, že žena zaútočí také. Je to moment překvapení a člověk nemusí mít vůbec sto kilo.

m

Co si od toho slibuješ?
Pracuju dlouho do noci tak jako ségra. Její schýzu sice nesdílím a vůbec jí to nezávidím, ale také vím, že o půlnoci není na ulicích pro samotnou holku právě bezpečno. A je dobré vědět, že případnému útoku se budu umět ubránit. Ne každý je dobrák. Je nanejvýš praktické nepohybovat se po ulicích v noci zcela nepřipravená a být jako ovečka. Ráda bych pod dojmem bezbranné oběti, skryla tvář rovnocenného soupeře, což jsem si jistá, že mi Jeet kune Do rozhodně za pár měsíců poskytne. A o kondičce ani nemluvím.


A co si slibuji já jako matka Míši a Pavlíny? Budu méně nervózní a budu vědět, že moje dcery se nevrhají do víru noci jako potenciální oběti. Viděla jsem tréning a mohla se podívat, co člověk potom umí. Myslím, že případný útočník, až budou holky něco umět, by s každou z nich měl asi hodně velký problém, což mě uklidňuje.

m

  • Stalo se vám nebo někomu z vašeho okolí, že byl přepaden?
  • Ovládáte nějaký styl sebeobrany?
  •  Pomohl vám někdy v reálu?
  • Nebo jste se snad rozhodli právě na nějaký začít chodit?

To je téma pro dnešní den, ke kterému mi prosím pište své příběhy, názory a komentáře na redakce@zena-in.cz

Rovněž dnes vyhlásíme soutěž pro kryptology.

Neošidím vás ani o novou víkendovou soutěž.

Vylosovaný autor příspěvku k  tématu tentokrát obdrží sadu různých čajíků pro studené večery a rána.

Reklama