Bulvár

Pavlína Pořízková: Její dramatický příběh vychází knižně

Byla vůbec první topmodelkou českého původu. Její tvář ozdobila titulní strany všech prestižních časopisů, vydělala spoustu peněz, zahrála si v Hollywoodu. Předtím ale Pavlína Pořízková (49) prožila hodně krušné chvíle. A právě o nich vypráví knížka Případ: Pavlína, kterou napsala Martina Formanová (48). Vyjde 30. října a v tento den ji také v Praze obě dámy pokřtí společně s Pavlíninou maminkou Annou Pořízkovou.

P PorizkovaMartina Formanová má na svém kontě už pět knih. Prvotina Skladatelka voňavého prádla vyšla v roce 2002 a šlo o vtipné a s nadhledem napsané autobiografické vyprávění. Také další díla reflektují osobní zážitky Martiny Formanové a ukazují její pohled na současnou Ameriku. Román Případ: Pavlína je zcela jiný… „Jedná se o skutečný příběh, a tentokrát nikoli můj. V něčem mi byl důvěrně blízký, v něčem byl zas tak neuvěřitelně dramatický, že bych si ho od stolu prostě nevymyslela,“ říká Formanová. Nápad popsat osudy rodiny Pořízkových vznikl brzy poté, co Pavlína Martině vyprávěla útržky ze svého mládí. Pak se ke vzpomínání přidali i Pavlínini rodiče a bratr. „S Pavlínou jsme vycházely skvěle od chvíle, kdy jsme se potkaly. Co mě překvapilo, bylo, že i její máma bydlí v New Yorku, a k mému úžasu Pavlínin bratr žije dvacet minut od nás. S panem Pořízkou jsme si čile korespondovali,“ přibližuje Formanová okolnosti vzniku knížky. Nejde však pouze o příběh velmi dramatický… „Je v něm dané drama, a já si vychutnávala kořenit ho erotickými scénami a humorem,“ prozrazuje Formanová o knížce, kterou spolu s Pavlínou a její maminkou pokřtí 30. října v Paláci Luxor. Zde také od 16 hodin proběhne autogramiáda.  

Příběh Pavlíny Pořízkové

Pavlína Pořízková se narodila 9. dubna 1965 v Prostějově Anně a Jiřímu Pořízkovým. Čtyři dny po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968 její rodiče emigrovali – do sousedního Rakouska však utekli na motorce, proto malá Pavlínka zůstala u babičky. Po přesunu do Švédska Pořízkovi přes různé mezinárodní organizace žádali, aby dcerka mohla vycestovat za nimi, komunistický režim to však vždy tvrdě odmítl. Proto se rodiče v roce 1971 rozhodli k zoufalému kroku – dceru unést. Anna, tehdy těhotná, se převlékla za manželku jednoho z pilotů, který letěl do Československa. Státní bezpečnost ale rodinu po celou dobu sledovala, a tak plán odhalila a Annu zatkla. Teprve v roce 1975 na intervenci švédského premiéra Olofa Palmeho a Červeného kříže mohla Anna s Pavlínou i jejím mezitím narozeným bráškou Jáchymem vycestovat…     

Z ošklivky se stala hvězda

Pavlíně se však ve Švédsku zrovna nelíbilo. Rodiče se brzy rozvedli, finančně na tom rodina nebyla moc dobře. Nejvíc ji však trápilo osamocení. „Ve škole jsem byla známá jako chudá emigrantka, děti mi nadávaly a vysmívaly se mi, protože jsem byla hodně vysoká a vyhublá,“ vzpomíná Pavlína. Když ji tedy v patnácti letech kamarádka přihlásila do modelingové agentury, která jí nabídla odjet do Paříže dělat modelku, řekla bez váhání ano. Právě tady odstartovala svou hvězdnou kariéru, s níž se později přesunula do Spojených států. V Americe se v roce 1989 se provdala za hudebníka Ricka Ocaseka (65), s nímž má dva syny Jonathana (21) a Olivera (16), a patří tu k největší celebritám. V Případu: Pavlína tedy dozajista bude o čem číst…     

   
29.10.2014 - Společnost - autor: Kateřina Doležalová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Dudlajlama [*]

  peetrax — #8 Byla jsem z tech jejich knih dost zklamanaSml22.

  superkarma: 0 29.10.2014, 20:11:59
 2. avatar
  [8] peetrax [*]

  "Skladatelka" byla dost dobrá, ale pozdější knihy paní Formanové byly docela nuda bez nápadu a jiskry. Příběh o Pavlíně Pořízkové tím pádem taky vynechám, to se raději budu dívat na její fotky, je fakt moc hezká.

  1. na komentář reaguje Dudlajlama — #9
  superkarma: 0 29.10.2014, 19:18:36
 3. avatar
  [7] Dudlajlama [*]

  Co rikas na tuhle novou ceskou vitezku? Nadherna holka, jenom cas ale ukaze, jestli bude supermodelkou nebo jen prumernou, byt krasnou, modelkou.

  P. S. Pavlina navic, pokud si dobre pamatuju, pise detske knizky a ma spoustu dalsihoSml67. Nezapomneu na ni u medailonku, kdyz fotila plavky a obalku pro Sports Illustrated. Byla mila, vtipna, pohotova, profesionalni. Vsichni z ni byli na vetvi.

  superkarma: 0 29.10.2014, 19:06:19
 4. avatar
  [6] Dudlajlama [*]

  superkarma: 0 29.10.2014, 19:02:50
 5. avatar
  [5] Eva_CZ [*]

  Dudlajlama — #4Sml29Pavlina neni jen nase prvni supermodelka, ona je taky nase JEDINA! Zadna z tech ostatnich ji nesahala ani po paticky. Sml23

  superkarma: 0 29.10.2014, 18:30:15
 6. avatar
  [4] Dudlajlama [*]

  Pavlina se mi vzdycky strasne libila a jeji profesni drahu jsem sledovala. Navic ma velice prijemne vystupovani a je videt, ze je hodne oblibena i ve svete show businessu, coz bylo videt, kdyz tancovala v americke verzi Star Dance.

  V klipu byla absolutne nadherna a nedivim se , ze Rick byl od te doby ztracenySml16.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #5
  superkarma: 0 29.10.2014, 16:35:05
 7. [3] slávenka [*]

  topmodelka Pavlína Pořízková patří k našim nejhezčím modelkám, ale to je jen můj názor, knížka bude určitě zajímavá...

  superkarma: 0 29.10.2014, 11:44:55
 8. avatar
  [2] vladka321 [*]

  Může to být poutavé čtení Sml59.

  superkarma: 0 29.10.2014, 11:20:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme