Tak tohle je zajímavý příběh! Poslala nám ho čtenářka Misa.35 a vypráví v něm o tom, jak mohou dopadnout dětské lásky... Přečtěte si samy!

Chudák Pavlík... Ale určitě si pak už pamatoval, že krást se nemá. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Misa.35, přeju krásný den.


Dobrý den,

narodila jsem se v období tzv. Husákových dětí :-)). Protože maminka nedostala školku pro mne ani v posledním předškolním roce, musela místo práce zdravotní sestry jít pracovat do výrobny hudebních nástrojů. Tam dostala školku, ale s tím, že jsme dojížděli do jednotřídní školky do nedaleké vesnice.

Což znamenalo, že každé ráno jsme jezdila sama městskou hromadnou dopravou na „seřadiště“ u vlakového nádraží. Takže ač mi bylo necelých 6 let, už jsem vlastnila průkazku na MHD s celoročním kupónem. Jednoho dne jsem průkazku, kterou jsem do své skříňky se znakem kopretiny určitě dala, nenašla. Doma bylo zle, tatínek osobně jel do školky zkontrolovat, zda jsem ji nezapomněla a nic. Průkazka byla fuč.

I soudružky učitelky se ptaly dětí, zda ji neviděly. A nikdo nic. Až po poledním klidu se najednou části průkazky objevily napíchnuté na plotě školky. Ovšem roztrhané a bez fotky. Vyšetřováním se zjistilo, že malý čtyřletý Pavlík mi ji vzal kvůli mé fotce. Prý jsem se mu moc líbila a tak ji chtěl mít u sebe.

Bohužel pro Pavlíka to mělo nepříjemný konec - vyloučení ze školky.

Věřím, že jeho další lásky měly uspokojivější průběh.

Zdraví Misa.35

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

  • Jak se Vám líbilo ve školce?
  • Chodila jste tam ráda?
  • Na co nejradši vzpomínáte?
  • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
  • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
  • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Napište mi také, budu se těšit na všechny vaše příspěvky. A co dnes získá za odměnu jedna z vás? Publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy. Vaše povídání posílejte jako vždy do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ŠKOLKA. Předem moc děkuju!

skolka

Reklama