Mým nejoblíbenějším zimním sportem bylo vysedávání po kavárnách a popíjení, nejlépe svařeného, vína. Ovšem do doby, než jsem potkala svého sportumilovného manžela.

Tomu není žádný adrenalin cizí a je pro veškeré sportovní vyžití, jak letní, tak zimní. Zimu prostě miluje a je ochoten trávit Silvestra např. na louce v tee-pee nebo dělat na sněžnicích přechod hor…

Hory a sníh to je jeho a tak jsem se, jako milující žena, musela trochu přizpůsobit. Jak jinak mu dát najevo svou nehynoucí lásku, než se s ním plahočit po kopcích a oprášit ve sklepě stařičké lyže?

Když jsme jeli po půl roce naší zamilovanosti poprvé s kamarády na víkend do Jizerských hor, s naprostou samozřejmostí jsem tvrdila, že mám doma perfektní výbavu na běžky a i když jsem na tom nikdy nestála, tak to přece není žádný problém. Jenže ty běžky byly po tátovi (který si je snad v nějaké záchvatu šílenství zakoupil někdy kolem roku 1980 – táta nesnáší zimu a nesnáší sport) a k tomu s dřevěnou skluznicí, která byla potřeba neustále mazat voskem. Prostě plast je plast…

A tak jsme vyrazili, já na tom stála poprvé a brzy znechuceně konstatovala, že i naposledy, protože něco tak hloupého, jako běhat zpocená v zimě po kopcích mě opravdu nebaví. Zachránil mě žralok na botě mého drahého. S radostí jsem mu na druhý den půjčila svoje. Akorát si pak koupil nové boty i s novými lyžemi a na další víkendy jsem podědila ty jeho. Ale co by člověk neudělal pro svou lásku, která mi ke všemu slíbila panáka něčeho tvrdšího za každého předběhnutého běžkaře. Alkoholik se ze mě nestal, což dokazuje, že mé počáteční sportovní výkony opravdu nebyly největší.

Nakonec jsem ale tomuhle sportu podlehla, zakoupila si pořádnou běžkařskou výbavu a našla zalíbení právě v tom běhání z kopce a do kopce, v té naprosté svobodě pohybu a radosti z jízdy. Momentálně se manželovy sportovní ambice přesunuly na naší dvouletou holčičku, které už shání první lyžičky :-)

paviocko

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Máte můj obdiv :)

  • Sportujete v zimě?
  • Který sport je tím vaším oblíbeným?
  • Jak jste se ke sportu dostala?
  • Co nějaké medaile? Zasloužíte si?
  • Jde vám to? Máte nějaké veselé příhody, co jste při sportu zažila?
  • Co byste ráda zkusila? Co už nikdy nebudete opakovat?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: sport

Ne jednu z vás čeká krásná výhra, která může být i hezkým dárkem. Sportovní souprava Insportline, která obsahuje ledvinku, lahev, krokoměr a činky na zápěstí nebo kotníky.

Vyhraje jedna z vás, která nám pošle do redakčního e-mailu svůj příspěvek k tématu, který bude během dnešního dne uveřejněn na stránkách.

Insportline sada

Reklama