Jak vypadají Vánoce v rodině zpěváka Pavla Vítka a Janise Sidovského, to se dozvíte v následujícím rozhovoru. U stromečku jsou jako první psi, na které tam číhá pěkná mlska! S Pavlem Vítkem jsme také zavítali na vánoční nákupy do New Yorku.

Vánoční atmosféra krámků a stánků na vlídných trzích, to je hlavně evropská doména. Jestli vás zajímá, jak se nakupují vánoční dárky v New Yorku, dozvíte se to z úst zpěváka Pavla Vítka...

Jak budou vypadat vaše letošní Vánoce?
Předpokládám, že budou bílé, na což se moc těším - zatím to tak vypadá. Na Štědrý den se jdeme ráno projít do lesů, předtím ještě strojím stromek, z procházky jdeme navštívit přátele na Karlštejně a vpodvečer se rozvoní dům purpurou a františky. Po večeři zazvoní zvoneček, první jsou u stromečku naši psi, kteří vědí, že tam na ně číhá mls - vánoční mls v podobě kosti z buvolí kůže. A pak rozbalujeme dárky my ostatní.

Jak je to u vás doma s cukrovím?
Naštěstí dostaneme malou krabici nejen od kamarádů, ale zásobují i rodiče. Nepeču, ačkoli jsem jinak, řekl bych, zdatný kuchař, pečení nechávám maminkám.

A co dárky - už máte?
Každý rok si slibuji, že na to budu myslet s předstihem, ale to se nikdy nestane, stejně tak je to i letos. Pár dárků jsem si přivezl ze své nedávné návštěvy New Yorku, ale ještě mě část nákupů čeká. Každopádně neřešíme Vánoce velkolepými dary, spíš drobnostmi od srdce, které potěší.

Když už mluvíte o New Yorku, jak tam vypadá vánoční nakupování - taký jsou tam vánoční trhy jako tady u nás?
Vánoční trhy v New Yorku nemají punc našich starých trhů. Ze dne na den se New York promění a celé město je oblečené do vánoční atmosféry - ve všech obchodech, na ulicích i za okny září řetězy svíček a baňky se Santou Clausem, všude také začínají slevy. Náměstí je v New Yorku málo a na nich je jen několik stánků, vánoční nakupování soustředí hlavně do obchodů a obchodních center.

Pavel Vítek

Jak budou slavit Vánoce slavní?

Reklama