Bulvár

Pavel Šporcl nahraje CD s romskou cimbálkou

Houslový virtuóz Pavel Šporcl bude poprvé v životě koncertovat s romskými muzikanty. Během dvou společných koncertů Šporcla se slovenskou cimbálovkou Romano Stilo, které se uskuteční 28. a 29. 7. v pražském multikulturním zařízení La fabrika v Holešovcích, vznikne unikátní živá nahrávka. Ta by měla být jedním z taháků letošního vánočního trhu.

"Už se na to strašně těším. Romská hudba se mi vždy líbila a myslím, že náš společný koncert bude rozhodně stát za to," řekl Šporcl Korzu. Plánovaný dvojkoncert mu ještě více zhustí už tak náročné léto. V pátek totiž jako patron zahajuje již 4. ročník mezinárodního hudebního festivalu ve Znojmě. Tam odehraje 3 koncerty Antonia Vivaldiho - Čtvero ročních dob.

Cimbálovka Romano Stilo - stejně jako Pavel Šporcl - nepatří mezi ortodoxní vyznavače jednoho hudebního stylu. O jejich postoji k dodržování zvyklostí svědčí už složení kapely - vedle houslí, cimbálu a basy tu najdete kytaru a dokonce i elektrický klavír. Základem jejich repertoáru jsou cikánské lidové písně a instrumentální skladby, ale i melodie Scotta Joplina, Pabla Sarasateho, židovské písně či výlety do klasické hudby nebo do jazzu.
   
09.07.2008 - Kultura - autor: Korzo

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: intimní kosmetika
Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme