Bulvár

Pavel Šporcl koncertoval na ulici, bezdomovec byl nadšen

Originální tečkou za včerejším udělením Zlaté desky Supraphonu houslistovi Pavlu Šporclovi byl jeho neplánovaný krátký koncert přímo uprostřed Rytířské ulice v centru Prahy. Před zraky náhodných kolemjdoucích, kteří nevěřili svým očím při pohledu na známého houslistu s pověstnými modrými houslemi, Šporcl „vystřihl“ tři krátké úryvky z Vivaldiho Čtvera ročních období, za jejichž více než pěti tisícový prodej zlatou desku převzal.

Zahraniční turisté byli naopak zmateni, protože si nebyli jistí, zda jde o neplánovanou show, nebo o pouličního houslistu, kterému však chyběl klobouk na drobné u nohou.
Nejvíce si ale liboval bezdomovec na nedaleké lavičce. „Pavle hraj, jsem tvůj příznivec!“ zahulákal na Šporcla, poté z batohu vytáhl lahvové pivo a začal labužnicky nasávat zlatý mok za houslového doprovodu.
Pavel Šporcl tak opět potvrdil pověst nonkonformního umělce, který je pro každou legraci. A současně svým krátkým vystoupením v ulicích Prahy odstartoval své koncertní turné, během něhož bude hrát hudbu Antonia Vivaldiho ve 22 českých, moravských ale i zahraničních městech. Hrát bude převážně v kostelech.
„Vrcholem mého Vivaldi Tour 2008 určitě budou tři koncerty v červenci na hudebním festivalu ve Znojmě. Už proto, že jsem jeho patronem,“ pousmál se houslista a dodal se svým typickým humorem: „V létě je kostelech příjemný chládek. Ale zase někdy nemají toalety. Takže i tam může občas někomu být během koncertu pořádně horko...“
   
05.06.2008 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] shb [*]

  superkarma: 0 05.06.2008, 14:27:03
 2. avatar
  [1] gerda [*]

  I tak se dělá reklama...

  superkarma: 0 05.06.2008, 14:12:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme