Bulvár

Paul McCartney získal v Yale doktorát

 

Legendární ex-Beatle Sir Paul McCartney (65) byl slavnou univerzitou v Yale oceněn prestižním čestným akademickým titulem Doktor Hudby. Mohl si ho tak přidat ke svým početným oceněním a poctám, které v průběhu let získal. Nechybí mezi nimi ani rytířský titul, který obdržel z rukou britské královny v roce 1996.

Univerzita ve svém prohlášení, proč se rozhodla udělit McCartneymu čestný doktorský titul, uvedla, že v současné době nežije hudebník, který by se mohl vyrovnat rozsahu jeho talentu a vlivu na světovou hudební scénu.

„Hudba Paula McCartneyho dokázala ovlivnit celé generace," uvedl prezident yaleské univerzity Richard Levin při slavnostním projevu během předávání ocenění. A pokračoval: „Paul posunul hudební hranice klasické hudby a zařadil se mezi takové velikány, jako jsou Ludwig van Beethoven nebo Wolfgang Amadeus Mozart. Představiteli klasické hudby už nejsou pouze tito velikáni, ale také nedostižný Paul McCartney a jeho hudební dílo a odkaz," horoval Levin, zatímco univerzitní kapela vyhrávala hity Beatles, které McCartney spolu s Johnen Lennonem napsal.

   
28.05.2008 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Bonsai [*]

    Jak stárne, vypadá čím dál víc jako babička než dědeček.

    superkarma: 0 28.05.2008, 11:10:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme