Rodina

Pátrání po pohřešovaných dětech by mělo být rychlejší


Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) představí dnes odpoledne národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Pátrání by mělo být podstatně rychlejší a intenzivnější, tvrdí ministerstvo vnitra.

Pátrání po pohřešovaných dětech je u nás podle členky Evropské federace pro pohřešované děti Zuzany Baudyšové nedostatečné. Chce prosadit takzvaný dětský alarmující systém. V praxi by to znamenalo, že policie by měla při pátrání po dětech poskytnout co nejrychleji fotografie a informace ke zveřejnění v médiích. Fotografie pohřešovaných dětí se jménem, uvedením věku, popisu oblečení a údajem, kdy bylo dítě naposledy spatřeno, by se měla okamžitě objevit v televizi, v rádiu i na dálničních informačních tabulích. Tímto způsobem pátrají policisté po ztracených dětech například v Kanadě, Francii nebo Velké Británii.

Policejní statistiky uvádějí, že ročně nahlásí rodiče a sociální ústavy tisíce útěků dětí a mladistvých. Převážná většina se najde během hodin či dnů, ale desítky mizí beze stopy.

Kromě toho Langer představí takzvaný vízový kodex, tedy nový legislativní nástroj pro sjednocení pravidel vízové a konzulární praxe v rámci schengenského prostoru.

   
02.02.2009 - Děti - autor: Pavel Miškovský

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme