Přeji krásný den, milé ženy-in,

na dopisy a dopisování mám ty vůbec nejkrásnější vzpomínky. Nikdy jsem na psaní moc nebyla, přišlo mi to zbytečné, vždyť co do dopisů pořád psát, navíc ani pořádně nebyl čas. Až jednou. Všechno se změnilo a já trávila každý den hodiny nad papírem, na který jsem vpisovala své nejniternější pocity. Samozřejmě v tom měl prsty jeden úžasný chlapec.

Měla jsem totiž to štěstí, že můj první přítel byl velice romantický, a také nutno dodat, že byl z velké dálky. Teď bych možná řekla, že to byla ta pověstná platonická láska. Oběma nám bylo patnáct a viděli jsme se jen jednou jedinkrát. Vůbec nám nevadilo, že se nevidíme, náš vztah a naše láska hořela jinde než u většiny lidí. My jsme žili jeden pro druhého v nádherných, dlouhých a zamilovaných dopisech.

Psával mi každý den, nikdy to nebylo o tom, co dělal, kde byl, a co měl k večeři. Každé jeho slovo bylo jako pohlazení, jako to nejněžnější objetí. Tisíckrát a pokaždé jinak mi vyznával svou lásku a náklonnost, nikdy se neopakoval, nevtíral a nepoužíval nevhodná slova. Bylo vidět, že jeho ruku vede srdce.

Takhle jsme si psali více než rok. Pak vše ze dne na den skončilo, dopisy přestaly chodit a mně zůstala jen krásná vzpomínka a krabice plná voňavých psaníček. Ještě teď po mnoha letech si ráda občas sednu, rozsvítím svíčku, pustím si krásnou hudbu a znovu a znovu se nořím do těch krásných a láskyplných vět. Nikdy mě neomrzí, stále jsou pro mne něčím nové, pokaždé v nich najdu něco, co jsem před tím neviděla nebo si to spíše neuvědomovala.

Nikdy jsem se nepokusila ho znovu kontaktovat, možná je to škoda, ale mně přijde, že posledním dopisem a zavřením krabice ten vztah skončil. Tehdy jsem si namluvila, že zemřel, a nikdy nepátrala, zda si našel jinou dívku, nebo zda se jen dopis ztratil. Možná by pro nás reálný svět nebyl, možná by nám ho všední starosti pokazily, třeba jsem se zmýlila a našla bych s ním štěstí, kdo ví. Takhle mám své malé tajemství stále ukryté na půdě, a když je mi smutno, mám špatnou náladu a svět se na mne mračí, jsem v myšlenkách zase s ním, a je mi zase sladkých a nádherných 15.

Takže si myslím, že na těch dopisech určitě něco bude, co myslíte ženy-in? :-)

Krásný den přeje Popelka21


Pohádkový příběh od Popelky... Díky, že jste se s námi o svoji krásnou vzpomínku podělila.

Reklama