Bulvár

Páteční bláznění

Čtenářka arjev nám napsala, jak vypadá její běžný den. my můžeme jen dodat: Z toho by se jeden vážně zbláznil.

V posledním roce se páteční bláznovství stupňuje. Posuďte sami: vstávám o 3/4na 5, abych uvařila tchyni čaj a meltu do termosek. Nachystám jí snídani a svačinu, které uložím do chladničky. Oběd jí vozí Charita, naštěstí.

Pak se otočím na patě, vyběhnu do 1. patra a nachystám si sama sobě svačinu do práce. Odcházím ve 3/4 na6.

V práci si uvařím ranní čaj, začnu zpracovávat výkresovou dokumentaci, když mě šéf vyruší a chce zpracovat data z PC. Tedy, pracuji na jiném.

Pak jdu na dílnu a pomáhám kolegům v manuální práci. Tady posnídám. :-) Oběd trávím při zpracovávání výkresové dokumentace. Nemám ráda resty. Kolem 12. hodiny jdu zkontrolovat tchyni, jestli poobědvala a co vymamlasila.

Pak v práci znovu na dílnu a makám do 1/4 na3 a o půl třetí odcházím konečně domů a čekám na překvapení, co mně nachystala manželova matka.

Minulý týden si sušila v troubě použité vložky na únik moče. V baráku smrad a babka spokojeně seděla v kuchyni a spala, zatímco se vložky statečně opalovaly. Probudila jsem ji a zkontrolovala, jestli sedí v suchém, a jela na kole nakoupit do města. Než jsem odjela, dala jsem do pračky prát její prádlo.

Ve městě mě potkala kámoška, která má podobný osud, ale s vlastní matkou - postěžovaly jsme si navzájem a já jela domů i s nákupem. To hodiny ukazovaly 17.00 hod a já jednou rukou prádlo věšela na šňůru a druhou připravovala svačinovečeři pro tchyni. Zatímco ona se cpala jako prajz, já se snažila na zahradě posbírat jablka, které manžel pošrotoval a vytlačil mošt. Hodiny byly neúprosné a do pračky jsem dala vlastní prádlo a babce šla nachystat léky a snažila se trošku uklidit u sebe v bytě. To právě Nova končila s TN a já manžela poslala za jeho matkou, aby si s ní trošku popovídal. Stejně se hádají a mně je to jedno, protože jsem sobec a dívám se na ČT1 na historii kriminalistiky. Po skončení jdu za tchyní a snažím se ji poumývat, převléknout a dát spát. Ještě jsem pověsila své prádlo, snědla pár jablíček na krásu i zdraví, vysprchovala se, vyčistila zuby a šla koněčně na kutě.

Tchyně ztratila cukrovkou asi 90 % zraku, je silně nahluchlá a její mobilita nestojí za nic. Takové martýrium mám skoro každý den a tchyně nechce jít do pečováku s celodenní péčí. Nevím, jak dlouho vydržím.

Když dcera dostudovala, myslela jsem si, že se budu mít konečně dobře - mít čas na sebe a na svoje koníčky.

Nestěžuji si, ale jsem nesmírně blbá, že se o babu tak starám. Myslete si o mně, co chcete, ale babiznu bych násilně do starobince nedala, měla bych strach z božích mlýnů, které semelou vše.

Motto: Tělo do hrobu má jít ztrhané, a ne odpočinuté.

Na závěr krásný vtip: Paní učitelka se ptá dětí, co dělají ráno, když se probudí. Pepíček říká: „Já ráno vstanu a jdu se vysrat!“ „Pepíčku, ty jsi ale sprostý. Čím je tvůj tatínek?“ „Dlaždičem.“

Paní učitelka se ptá Aničky, co ona dělá ráno. Anička: „Já ráno vstanu a čtu si knihu.“ Paní učitelka se zaraduje: „A čím je tvůj tatínek?“ „Doktorem.“ „A jak dlouho si čteš, Aničko?“ „No, než se vyseru!“

Mějte se lepší, než se mám já, arjev.

Vypadala jste někdy jako cvok, povedlo se vám spáchat nějakou bláznivinu? Máte ve svém albu potrhlou fotku?Podělte se s ostatními! Vaše příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat. Na ty nejlepší čeká odměna! Své příběhy nebo fotky s krátkým komentářem posílejte na e-mail redakce@zena-in.cz

   
16.10.2009 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] ToraToraTora [*]

  arjev — #10 Tak strč někomu alespoň nějaký peníz, ať jde babku zkontrolovat přes den, vždyť si od ní neodpočineš.

  superkarma: 0 16.10.2009, 13:57:09
 2. avatar
  [10] arjev [*]

  ToraToraTora — #9 Kačku navíc má, jeden balík vložek na únik moče stojí 285Kč. Potřebuje jich min. 10 koupit s tím, že od pojišťovny má nárok na 3 balíky zdarma. Pro ně chodí,tedy jezdí autem její syn a stydí se Sml30

  Jsem sračka, že nedovedu po babě pořvat, že to bude tak a tak. Jsem měkotina. Do LDN bych za babou nejezdila.

  Ona dostává příspěvek na bezmocnost, ale abych já dostávala na péči o nemohoucího člena, to bych musela zůstat doma, ale to nechci. Nechci s ní být. O její společnost nestojím. To budu raději sbírat na městě psí hovna. To co baba dostává,s tím bych nevyžila.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #11
  superkarma: 0 16.10.2009, 13:15:18
 3. avatar
  [9] ToraToraTora [*]

  Milá arjev,

  vzhledem k tomu co popisuješ, má Tvá tchýně nárok na příspěvěk na bezmocnost ve výši 8 000, potom vy na péči o nemohoucího člena rodiny, ale tam nemám přehled kolik. Nějaká kačka každopádně. Důchod babka má, tudíž bych co nejrychleji vyřídila příspěvky a sehnala pečovatelku, která To za Tebe veme alespoň přes den. zatímco ty máš starosti, co si o Tobě kde kdo bude šuškat, jsi na nejlepší cestě k totálnímu zhroucení. zatímco Ty bys do LDN za babkou jezdila, tak ona za Tebou do blázince nikoliv. Je fajn rozkrájet se pro bližního svého, ale vocaď pocaď. A myslím, že ta pomoc ve formě ošetřovatelky, by ulevila nejen Tobě, ale i Tvému muži a vsadím se, že by nenadával.

  1. na komentář reaguje arjev — #10
  superkarma: 0 16.10.2009, 12:38:06
 4. avatar
  [8] arjev [*]

  OlgaMarie — #7 Ano, důchod i příspěvek tchýně má, a my si něco málo vyděláme. Moje tchýně byla silně problémová, když měla funkční zrak, slyšela.... ale teď je na tom i špatně po psychické stránce. Protože bydlíme v maloměstě, chci se vyhnout konfliktu baba v. ošetřovatelka v tom, kdy by ošetřovatelku obviňovala, že jí něco ukradla. OlgoMarie, to bych nerozchodila. Sama jsem byla od ní označena jako zlodějka, ale mám dobrého pamatováka, komu a kdy co věnovala a tak se případ vysvětlil, že prachy dala své sestře. Ze zaměstnání to mám domů 4minuty a zaměstnavatel zatím nemá nic proti tomu, že chodím v poledne domů se podívat, jestli barák stojí nebo ho hasiči právě hasí Sml16

  Malému dítěti domluvíš, dáš výchovňáka na zadek, ale stařenu bych neuhodila. Na všem mám kapsy a když mě řečmi vytáčí, ruce si schovám do kapes a jdu pryč.

  Ještě se asi jednou dostanu na Ženu-in a když ne, tak se mějte krásně, počasí má být ještě škaredé i v neděli. Na zahrádce nemám skoro nic udělaného, snad bude ještě pěkně. Nemám ani cibuloviny v zemi.

  superkarma: 0 16.10.2009, 12:14:07
 5. avatar
  [7] OlgaMarie [*]

  Tchýně má důchod, Arjev s manželem si něco vydělávají, snad mají i nárok na příspěvek při péči o nemohoucího a to by opravdu nešlo někoho najmout, aby tam chodil alespoň přes poledne?Tohle má jedna moje bývalá kolegyně, ale střídá se s maminkou a o víkendech jezdí k babičce tety.

  1. na komentář reaguje arjev — #8
  superkarma: 0 16.10.2009, 11:44:10
 6. avatar
  [6] vladka006 [*]

  Máš svatou trpělivost a můj obdiv. Po roce bych tchýni nenápadně otrávila nebo jinak vyprovodila ze světa. Třeba bych dostala žalář, ale stejně by mě brzo pustili za dobré chování Sml54 a možná by mě ani neodsoudili, kdybych u soudu vyprávěla, jak jsem z babky byla totálně na dně.

  superkarma: 0 16.10.2009, 11:43:57
 7. avatar
  [5] arjev [*]

  Odpovídám čtyřem pisatelkám :

  Manžel u své matky každodenně uklízí a to už není na moje nervy. V době topení se stará o její teplo. Stejně se jí to nelíbí. Chtěla by tak 32°C a neplatit otop Sml16

  Do LDN nechce baba a její syn. Já děvčata bohužel nemám kam jít, rodiče nemám a do baráku jsem natrkala dost svých peněz, skutečně mých. Nesuďte mne, že to tak píši. Vysvětlování by bylo na dosti dlouhé psaní.

  Když jsem jednu dobu na babiznu hulákala, začaly mne bolet kyčle. Teď co na ni nemluvím, jsem celkem v pohodě.

  Mezi námi je chladno. Po jejím proslovu, že mohu za to, že nemůže chodit, že jsem z ní udělala mrzáka a žebráka, roztahuji se v domě co zemřel děda atd ...bych jí nejraději dala přes hubu. Že nemůže chodit se jí nedivím. Když člověk sedí a sedí 17 let, co chce. Ochabnou svěrače a svaly, klouby zatuhnou. Nepoužívala hůlku, kterou jsem ji obstarala od doktora. Protože špatně chodí, vyřídila jsem jí průkazku pro postižené i se značkou invalidy, ráda by měla uklizené, ale abych tam nechodila.

  Nejhorší srážka je s blbcem i pitomcem. A když se s nimi srazíte současně : hihihi

  Poslala jsem jen můj denní režim. Prachy za opatrování mám, dostávám od ní 500 kaček, za které ji vařím SO, NE + PO. Takže zase prd, velebnosti.

  Říkám si, že může ještě být hůř. S vidinou lepších zítřkůSml52Sml52Sml52 si večer uvařím svařáček a pokecám s internet. kamarádkou, ale ne o mojí tchýni. O jejich dětech i vnoučatech. Mějte se dobře, a mně jednou vyjde sluníčko. Snad tchýni přežiji ve zdraví a jako zaměstnanáSml52

  arjev

  superkarma: 0 16.10.2009, 11:26:44
 8. avatar
  [4] RenataP [*]

  Hm... tak jsem z toho pochopila, že bydlí ve stejném baráku... to nevím, jestli bych v takovém případě měla větší strach z božích mlýnů nebo z toho, že jednoho dne přijdu z práce k vyhořelému placu, kde kdysi býval náš dům...Sml23

  Ale chápu, že to někdo dělá do strhání, to zas ano...jen aby toho nebylo moc, arjev... smekám! Máš nervy jak železa...Sml22

  superkarma: 0 16.10.2009, 10:09:16
 9. [3] German [*]

  Zajímalo by mě, jak se v tomto případě angažuje manžel arjev. Jestli se jeho jediná starost kolem matky omezí jen to večerní popovídání, tak to je teda dost síla. Samozřejmě nevím, jak je vytížen pracovně atd.

  superkarma: 0 16.10.2009, 09:43:41
 10. [2] ellienka [*]

  S rodiči jsem domluvená, že až to bude aktuální - je jim 75 a zatím jsou aktivní - jsou různé možnosti. Ať si pak vyberou..

  1 Budou doma, budu se o ně plně starat - práci např. na 1/2 úvazku, v případě nutnosti zůstanu doma, dají mi na to svůj důchod.

  2 Budou doma , zaplatí si dovoz oběda, návštěvy ošetřovatelky nebo já nevím, co všechno je potřeba, já budu v práci na plný úvazek a oni přispějí fin. na pomoc, kterou jim poskytnu - vaření večer (příp.ráno), praní, žehlení, úklid, nákup apod.

  Už teď je zavezu občas k lékaři, když nemohou zrovna busem, přivezu větší nákup apod.

  3 Půjdou do důchoďáku (můj otec ho renovoval, mají to tam hezké a mají tam už i známé- sousedy :-) ) a celý důchod dají tam a na své potřeby...

  Hezky se to takhle píše, uvidíme, co nás čeká..  největší strach mám, abychom díky otcově zapomínání např. nevyhořeli.. Sml32

  superkarma: 0 16.10.2009, 09:38:11
 11. [1] Anai [*]

  Tohle je nelidské a nespravedlivé, takhle trpět!!! Proč jí nedáte do LDN? Možná jsem hnusná, řeknete, ale život máme jen jeden a takhle to odnese arjev na zdraví - tchyně jí pak ještě přežije - pokud je takhle stará, tak ani arjev mladá už nebude, počítám tak v mém věku, prostě přes 50 a to už mám silnou potřebu se hýčkat a rozmazlovat a den si užívat  (vstávám cca v půl sedmé, starám se jen o malý byt a jednoho chlapa) tak, abych večer slastně usínala (ve všední den z domácích prací jen vařím a to mě baví) když už mám problém s těmi zatracenými nočními můrami....

  superkarma: 0 16.10.2009, 09:12:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme