Domácnost

Pat a Mat

Dobrý den,

takže můj taťka je úžasný řemeslník. Pouští se bezhlavě do jakýchkoliv oprav a vylepšení. Je úžasně pracovitý. Takový Ferda Mravenec. Vyrobil si úžasnou domací sekačku, to, že kamínky občas trefí nějaké okno, jistě není na závadu. Vyhořela elektřina? Nevadí taťka mravenec, tedy Ferda kutil, se pustí i do opravy elektřiny. Co z toho, že si nevypne hlavní jistič, hlavně že má starý šroubovák bez izolace. Ze zásuvky vyšlehne blesk a dílo dokonáno. Nu což, to se  nějak nastaví, vylepší či opraví, udělá se slepý obvod, hlavně, že to nějak funguje. Dala ti zásuvka pecku? No to, děvenko, nesmíš na ni sahat. Půlka domu připojená na jednu zásuvku pomocí prodlužek, ale hlavní je, že to přece funguje. Po dvoře se člověk bojí za vlhka projít, číhá tam elektrické propojení venkovního čerpadla, a tak mají naše boty vždy vyšší gumovou podrážku.

Jéje, rozbilo se okno? Není problém. Dá se tam zatím karton. To, že to nedělá estetický dojem, je fuk, hlavně, že tam nefouká.

Je potřeba smontovat skříň. Panečku, to tam nikdy nemůže pasovat a tohle vyrobili jistě špatně. Tak to Ferda kutil převrtá, vylepší prkýnky. Nový povrch skříně je podrápaný od úprav systému "Pat a Mat". Výsledek vypadá jako bazarová skříň, která prošla krutou válkou někde v Asii. Ale taťka se na ni zálibně podívá a řekne: "A je to!"

Táta je moc ochotný a kutí rád. Co na tom, že to za estetický dojem a bezpečnost používání dostane horší známku, hlavně, že to přece funguje. :-)

S pozdravem,
Eliana  


Milá Eliano, něco mi to připomíná... :-)) Tak držím palce, ať ten proud nikoho nešlehne. Zbytek už je přeci jen estetická záležitost, ne? :-)

Máte také nějaké zkušenosti s řemeslníky, nebo si doma všechno opravujete sami? Nebo dokonce i něco sami vrábíte? Vytváříte? Máte zlaté ručičky? Ukažte! Pošlete fotku svých zlatých ručiček!

redakce@zena-in.cz

   
04.04.2006 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Kayty [*]

  Majdinka: tak tak. Když se něco pokazí, vyzkoušíme všechny možné metody opravy. Pokud toto selže, poptáme se známých nebo je požádáme o pomocnou ruku. Pokud i toto selže, přečteme si návod k použití
  To znám, můj podobně opravoval počítač, kapající kohoutek opravuje 3 měsíce.
  Ještěže mám šikovného tátu. On je opravdový kutil domácí, pořád něco zvedebuje, s elektrikou nemá problém ...

  superkarma: 0 04.04.2006, 15:13:15
 2. avatar
  [10] Majdinka [*]

  Když selžou všechny pokusy je na čase si přečíst návod k použití.

  superkarma: 0 04.04.2006, 13:20:30
 3. avatar
  [9] Eliana [*]

  Gabculka:muj muz je nastesti mimo a na tyto veci nesaha, takze drobne opravy zvladam sama nebo zaskoci tatka

  superkarma: 0 04.04.2006, 12:59:59
 4. avatar
  [8] Gabčulka [*]

  Můj budoucí manžel je povoláním letecký inženýr čiliže technicky zaměřený. Když byl malý a ještě neměl tak úplně jasno čím by asi chtěl být, rozhodl se, že třeba právě (taky) elektrikářem a že nejlepší bude, když spraví babiččce pračku. Skončil na dětském popáleninovém centru. O pár let později, když už se rýsovalo, že nějaké technické předpoklady by tam mohly být, svařoval něco na zahradě a do boty tzv. kanady mu vlétl kus žhavého kovu. Má propálenou nohu. Teď máme domek a bylo nutné dodělat provizorní zábradlí. Rozbruškou si přejel přes dva klouby na ruce. Doufám, že budeme mít syna a bude po něm
  Eliano, třeba jsou ti naši šikulové v nějakém příbuzenském stavu A určitě nebudou jediní

  superkarma: 0 04.04.2006, 12:57:51
 5. avatar
  [7] Eliana [*]

  Bridgetj:no my tu jen prebyvame nez bude vlastni bydleni, ale jsme ve strehu

  superkarma: 0 04.04.2006, 12:55:04
 6. [6] Evalota [*]

  Tento článek mně připomíná mnohé z naší domácnosti hlavně zmiňovaný blesk.Proto radši vše pokud to jde,svěřuji do rukou odborníkům.Super článek !

  superkarma: 0 04.04.2006, 12:48:20
 7. avatar
  [3] Eliana [*]

  nojo, kdyz on je tatka tak hodnej a pracant

  superkarma: 0 04.04.2006, 12:39:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme