Styl

Paruky sluší i pomáhají

Paruky nejsou přežitek. Když se řekne paruka, každý si asi vybaví vyčesaný barokní chochol, jaké paruky jsou ale k mání dnes? Jak vypadají? Kdo je nosí? Správná paruka vám může zvednout sebevědomí na mnoha frontách!

paruka

V historických epochách byly paruky mnohdy nezbytností společenského života, ba i některých zaměstnání. Kupříkladu takový rokokový lokaj bez paruky by vypadal skutečně trapně. A tím přicházíme k dalšímu problému - v historii paruky nebyly výsadou žen. Načesané bílé chocholy zdobily hlavy nejen panského služebnictva, ale i hlavy pomazané.

Leč historické souvislosti mě k tématu paruky nepřivedly.

Vzala byste si na hlavu paruku?

Možnost%
Ano.77,1
Ne.22,9

Kde paruka pomáhá

Když jsem navrhoval článek o parukách, vzpomněl jsem si okamžitě na kamarádku, která prošla náročnou chemoterapií a vlasy jí řekly sbohem. Občas ji teď vídám jen s šátkem, ale povětšinou nosí paruky různých barev. „Díky parukám jsem se se ztrátou vlasů smířila,“ říká, „jeden den jsem blondýnka, další zase černovláska, třetí zrzka - je to hodně zajímavá zkušenost. Už vím, jaké barvy mi sedí a které třeba méně.“

Jaké paruky dnes seženete?

Paruky jsou dnes k mání skutečně všelijaké. Od žertovných (historizující paruky, paruky třpytivé, paruky s růžky), které pořídíte v každém obchodu s ptákovinami, až po ty zcela konvenční, na kterých vlastně nepoznáte (po odění), že jde o paruku.

Dvě paruky za všechny...

Zástupkyně žertovných paruk...
paruka
Zástupkyně stylových paruk...
paruka

 

Tip: Osvěžte si parukou sexuální život!

Žijete v poklidném svazku a váš sexuální život zajel do rutinních kolejí? Ne že by vám to vadilo, ale občas chcete svého mužíčka překvapit něčím neobvyklým - když už pro nic jiného, tak třeba pro to, aby zase jednou mělo milování šťávu a náboj. Připravte mu hezký večer, pořiďte si nějakou slušivou paruku, uvařte něco dobrého k jídlu, provoňte ložnici smyslným aromatem a uvidíte, jak se zase změní v „kance“!

   
27.10.2010 - Vlasy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [5] Bobb1 [*]

  Co znám, tak výborné paruky jsou v salónu Magdaléna v Praze. Takže pokud máte možnost, tak paruky jedině tam.

  superkarma: 0 05.11.2013, 09:34:01
 2. avatar
  [4] Jeliska [*]

  Koupila jsem si paruku asi před třemi lety v Polsku a ani kadeřnice na pohled nerozpoznala, že ji mám nasazenou - jen jí bylo divný, že mám nějak rychle narostlé vlasy (je to mikádo s modrým melírkem). No - v létě se to nosit nedá, ale v zimě je to dobrý místo čepice. Ale vážně - ocenila jsem to, když jsem si nestihla upravit vlasy a šli jsme na ples (lístky na poslední chvíli).

  superkarma: 0 28.10.2010, 21:56:33
 3. avatar
  [3] vladka006 [*]

  ToraToraTora — #2 Nebo, když si nechtíc skalp sundáš sama, skokem do postele, tak to radovánky skončí dřív než začnou. Nehledě na to, jak by držela paruka po sexu Sml54.

  superkarma: 0 27.10.2010, 14:42:09
 4. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Osvěžte si sexuální život....není nic lepšího, než když vám partner během sexuálních hrátek ze samé blaženosti sundá skalp Sml54

  1. na komentář reaguje vladka006 — #3
  superkarma: 0 27.10.2010, 12:16:47
 5. avatar
  [1] delfi.na [*]

  Proč ne, když někdo má problém s vlasy, tak pořád lepší slušivá paruka, i když někomu holá hlava taky sluší Sml58

  superkarma: 0 27.10.2010, 09:11:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme