Paruky nejsou přežitek. Když se řekne paruka, každý si asi vybaví vyčesaný barokní chochol, jaké paruky jsou ale k mání dnes? Jak vypadají? Kdo je nosí? Správná paruka vám může zvednout sebevědomí na mnoha frontách!

paruka

V historických epochách byly paruky mnohdy nezbytností společenského života, ba i některých zaměstnání. Kupříkladu takový rokokový lokaj bez paruky by vypadal skutečně trapně. A tím přicházíme k dalšímu problému - v historii paruky nebyly výsadou žen. Načesané bílé chocholy zdobily hlavy nejen panského služebnictva, ale i hlavy pomazané.

Leč historické souvislosti mě k tématu paruky nepřivedly.

Kde paruka pomáhá

Když jsem navrhoval článek o parukách, vzpomněl jsem si okamžitě na kamarádku, která prošla náročnou chemoterapií a vlasy jí řekly sbohem. Občas ji teď vídám jen s šátkem, ale povětšinou nosí paruky různých barev. „Díky parukám jsem se se ztrátou vlasů smířila,“ říká, „jeden den jsem blondýnka, další zase černovláska, třetí zrzka - je to hodně zajímavá zkušenost. Už vím, jaké barvy mi sedí a které třeba méně.“

Jaké paruky dnes seženete?

Paruky jsou dnes k mání skutečně všelijaké. Od žertovných (historizující paruky, paruky třpytivé, paruky s růžky), které pořídíte v každém obchodu s ptákovinami, až po ty zcela konvenční, na kterých vlastně nepoznáte (po odění), že jde o paruku.

Dvě paruky za všechny...

Zástupkyně žertovných paruk...
paruka
Zástupkyně stylových paruk...
paruka

 

Tip: Osvěžte si parukou sexuální život!

Žijete v poklidném svazku a váš sexuální život zajel do rutinních kolejí? Ne že by vám to vadilo, ale občas chcete svého mužíčka překvapit něčím neobvyklým - když už pro nic jiného, tak třeba pro to, aby zase jednou mělo milování šťávu a náboj. Připravte mu hezký večer, pořiďte si nějakou slušivou paruku, uvařte něco dobrého k jídlu, provoňte ložnici smyslným aromatem a uvidíte, jak se zase změní v „kance“!

Reklama