.

Partnerský „čenž“ aneb kdo je tady za mámu a kdo za tátu? Část II.

Vztahy

Partnerský „čenž“ aneb kdo je tady za mámu a kdo za tátu? Část II.

Před měsícem jste si mohly přečíst ZDE příběh jednoho manželství z pohledu Zuzky, která předala po vzájemné dohodě svou roli maminky na mateřské svému manželovi. Dnes si přečtěte, jak historii jejich vztahu vidí Tomáš.

Zuzku jsem poznal v době, kdy byla zadaná.

Byla to nejhezčí holka, jakou jsem kdy viděl. Všichni kluci se po ní otáčeli, ale ona nechtěla víc, než si povídat. Když se pak rozešla s přítelem, věděl jsem, že na tom není nejlíp, ale byl jsem u ní a snažil se ji rozveselit. Zabralo to, a když mi dala první pusu, byl jsem nejšťastnější kluk na světě.

dva

Nikdy mě nenapadlo opustit rodné město.

Ale Zuzka chtěla pryč od všeho, co jí připomínalo minulost. Nerad, ale nakonec jsem souhlasil a odstěhoval se do Prahy za ní. Dlouho mi trvalo, než jsem si tady zvyknul, chyběla mi rodina, kamarádi… všechno jsem kvůli ní opustil, ale nelituju toho. Zuzka byla úžasná, já ji miloval a udělal bych pro ni cokoliv.

Svatbu jsme měli krásnou, romantickou.

Zuzka byla ve svatebních šatech jako princezna a svět nám ležel u nohou. Našel jsem si dobře placenou práci a postupně i nové přátele. Jediné, co mi pořád chybělo, byla rodina. Zuzka chtěla cestovat a užívat si, tak jsem souhlasil, že s miminkem počkáme, ale nepopírám, že jsem byl rád, když potom přišla od doktora s tím, že musí mít dítě co nejdřív, nebo už to nepůjde.

Když otěhotněla, splnil se mi sen.

Snažil jsem se jí ulehčit, co to šlo, staral jsem se o ni, všude ji vozil, vařil jsem, pral, opečovával ji jako královnu. Myslím, že jí to spíš lezlo na nervy, ale já si nemohl pomoci.

Anička se narodila přesně v termínu, byla nejkrásnější miminko na celém světě. Zuzka byla statečná, trhalo mi srdce ji vidět v bolestech, ale nemohl jsem jí pomoci jinak, než s ní být. Když jsem vzal Aničku poprvé do náruče, poznal jsem největší štěstí v životě.

Snažil jsem se Zuzce se vším pomáhat.

Kdybych mohl, tak bych i kojil! To jediné jsem nezvládal. Anička byla milionová, skoro vůbec neplakala, krásně voněla, a když se usmála, rozzářil se celý svět. Zuzka byla ale čím dál smutnější, netěšilo ji být s Aničkou doma, i když vím, že ji měla ráda… Ale tak nějak jinak než já. Snažil jsem se Aničce nahrazovat i mateřskou lásku, kterou jí Zuzka dát nedokázala a nic manželce nevyčítat. Jenže mi to asi moc nešlo. Když jsem viděl, že se Zuzkou je to čím dál horší, navrhnul jsem jí, že v práci skončím a zůstanu s Áňou doma na rodičovské. Ona ať se vrátí do práce mezi lidi.

Chvíli to fungovalo.

Zuzka se srovnala, začala se zase usmívat, a my s Áňou jsme spolu doma v pohodě úplně všechno zvládali. Vařil jsem, staral se o domácnost… Ovšem je pravda, že někdy toho i na mě bylo moc a když přišla Zuzka z práce, usínal jsem urvaný jako špalek. Zuzka mi začala vyčítat, že se jí nevěnuju, nestarám se o sebe a jenom doma kynu (je pravda, že jsem přibral 30 kilo a nebyl jsem proto na sebe zrovna hrdý), že se pořád točím kolem Aničky a poučuju ji, jak má s Aničkou zacházet... Nevím, mně to tak nepřipadalo. Jasně, nechodil jsem do posilovny nebo s kamarády na pivo, ale měl jsem přece dítě a to bylo a je nejvíc!

Že bych měl něco změnit, mi došlo až pozdě.

Zuzka začala chodit domů čím dál později, byla samé kamarádky nebo pracovní schůzky, a když mi pak lidé řekli, že ji viděli líbat se s jiným, došlo mi, že můj sen o krásné rodině je v háji. Zkoušel jsem to po dobrém i po zlém, přemlouval ji, vyznával lásku, nakonec jsem jí i vyhrožoval, že ji o Aničku připravím... Byly to hlouposti, neudělal bych to, ale nevěděl jsem, jak ji donutit s námi zůstat.

Nakonec se rozhodla odejít.

Aničku jsme se domluvili mít ve střídavé péči, a když je zrovna týden u ní, trpím jako zvíře. Áňa je všechno, co mi zůstalo, celý můj svět. Vrátit se zpátky do Podkrkonoší už nemůžu. Přemýšlel jsem o tom, ale mám tady byt, dobrou práci a hlavně nechci Aničku připravit o kamarády ve školce a o mámu nebo o tátu, protože Zuzka by zpátky nechtěla a neumím si představit, že bychom si malou předávali na takovou dálku. Anička potřebuje stabilní zázemí, a když už se Zuzkou nemůžeme být spolu, ať jsme jí aspoň oba nablízku. Jen nevím, jak budu žít dál sám. Zuzku jsem miloval celým svým srdcem a neumím si představit, že bych ještě někdy dokázal milovat nějakou další ženu. 

Smutný konec manželství, který začal pohádkou… Co myslíte, kdo udělal větší chybu? Měl Tomáš trvat na tom, aby na rodičovské zůstala Zuzka? Měla Zuzka překonat svůj odpor k úloze ženy v domácnosti? A když už se shodli na tom, že maminku bude dělat tatínek – kdo z nich nese větší podíl na rozpadu manželství?  

 Čtěte také:

   
09.03.2016 - Ona s ním - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. [14] Pavel30 [*]

  Jediné, co si z toho můžete vzít, je ponaučení, které vám pomůže uvědomovat si to důležité: pokud jste se Zuzce líbil, je dost nepravděpodobné, že se pro ni udete atraktivní uprostřed životní cesty s 30kily navíc.

  superkarma: 0 10.03.2016, 14:38:18
 2. [13] Pavel30 [*]

  Sml15Sml16

  superkarma: 0 10.03.2016, 14:34:49
 3. avatar
  [12] jarada [*]

  To je zase jeden z neobvyklých příběhů autorky. To by mě zajímalo, kdo by jí svěřoval svoje soukromí, aby se mohlo vláčet v diskuzích.

  superkarma: 0 09.03.2016, 19:02:11
 4. avatar
  [11] SNÍŽEK [*]

  vůbec se k sobě nehodili.Žena bez mateřského pudu a hodný,zodpovědný muž.Není to ničí vina,s jinými partnery by jim to klapalo,mají to obráceně nastavené Sml80

  superkarma: 1 09.03.2016, 18:07:32
 5. avatar
  [10] bleblemcy [*]

  Nevím proč je nějak rozhodující zjistit kdo má větší vinu. Aby se mohl ten s menší vinou oddat smutku a spravedlivému rozhořčení? Nebo, aby ten s větší vinou byl popliván a odsouzen k zavržení?

  Vinu si nesou oba. Každý má svůj podíl a není k ničemu dodatečná pitva míry provinění.

  superkarma: 0 09.03.2016, 13:23:06
 6. [9] Rikina [*]

  era — #4 Přesně tak, totéž se děje mnoha ženám na mateřské a za viníka je obvykle označován muž. A ty ženy se obvykle hrozně diví a nechápou, jak jim to mohl ten padouch udělat. Tohle je "to samý v bleděmodrým". Rozpad manželství si zavinili oba, a spekulace, kdo z nich udělal "větší chybu", a co kdo měl nebo neměl udělat, to je nebetyčná hloupost. Navíc to nic neřeší, stav je jednou takový, jak je popsán, a musí se s tím nějak žít. Sml80

  superkarma: 1 09.03.2016, 11:42:40
 7. [8] Pavlína Süserová [*]

  Sml16

  superkarma: 0 09.03.2016, 11:36:58
 8. avatar
  [7] chrpa [*]

  I moc lásky někdy škodíSml15

  superkarma: 0 09.03.2016, 11:24:08
 9. [6] bobani [*]

  Sml80

  superkarma: 0 09.03.2016, 09:17:10
 10. [5] meme [*]

  Smutné. Taky si myslím,že ti dva se k sobě prostě nehodili.Ale ted už to je, jak to je. A musejí se s tím oba vypořádat s ohledem na dceru.

  superkarma: 0 09.03.2016, 09:01:44
 11. [4] era [*]

  Následovat bude část III., kdy autorka prohlásí, že vše se odehrálo, jak bylo popsáno, jen s tím rozdílem, že vyměnila příběh muže a ženy.

  Pak bude vše jasné - chudák žena na mateřské, strhaná, unavená, náladová, no co by ještě chtěl, vyžadovat po ní pozornost. A on? Jednoznačný viník rozpadu manželství, kurevník, který při první příležitosti vlezl do postele s jinou.

  Zatraceně proč, když je to naopak, to není to samý v bleděmodrým? Co na to feministky? A co na to Jan Tleskač?

  1. na komentář reaguje Rikina — #9
  superkarma: 3 09.03.2016, 08:20:50
 12. [3] Pajka19 [*]

  Smutný konec, ale zase naděje pro nesplněný sen umírá poslední. ALE TOHLE JE ŽIVOT

  superkarma: 0 09.03.2016, 08:05:31
 13. [2] Darmovzalova [*]

  gerda — #1souhlasím

  superkarma: 0 09.03.2016, 06:53:50
 14. avatar
  [1] gerda [*]

  Chyba se stala hned na začátku. Tihle dva se nikdy neměli brát a zakládat rodinu, každý má jiné priority.

  1. na komentář reaguje Darmovzalova — #2
  superkarma: 3 09.03.2016, 06:17:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme