Novinky

Partnerské neshody se řeší kyselinou?!

Dnes ráno došlo v pražské Michli k napadení 50leté ženy kyselinou chlorovodíkovou. Žena byla s vážným zraněním převezena do nemocnice. Mužem podezřelým z kyselinového útoku je její přítel.

„Útočník polil tvář ženy v chodbě domu u výtahu dosud neznámou látkou, pravděpodobně kyselinou a následně utekl. Policisté po něm pátrají,“ sdělil mluvčí policie Jan Daněk. Podle informací Novinek jde o přítele poškozené ženy.

Podobný případ se stal v loňském roce, v západočeské metropoli v Plzni, kdy kyselina 25letá půvabné dívce poleptala celý obličej včetně očí, ruce a nohy. Přežila jen díky včasnému zásahu lékařů. Má trvalé následky.

„Za víc než půl roku Martina podstoupila bolestivé a náročné transplantace kůže na všech poleptaných plochách těla. Byl jí amputován ušní boltec a část nosu. Ale nejzávažnějším následkem poleptání je poškození očí. Martina je v současné době nevidomá a lékaři si netroufají odhadnout, zda někdy uvidí,“ svěřila s bolestivou zkušeností maminka Martiny.

Policisté po více než devíti měsících obvinili z útoku jejího bývalého přítele, na kterého soud minulý týden uvalil vazbu.

kyselina

Z obou útoků, které dělí rok, jsou podezřelí partneři žen. Sice se tvrdí, že od lásky k nenávisti je jen malý krůček, ale nemůže existovat dostatečný důvod pro to, aby člověk spáchal něco tak strašného a doživotně poznamenal osudy tolika lidí.

Omluva pro takový čin neexistuje. Domníváte se, že je možné najít alespoň odpověď na otázku, co přiměje člověka k tomu, aby případné partnerské neshody řešil takovým způsobem?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
26.08.2014 - Redakční novinky - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. avatar
  [10] gerda [*]

  Altamora — #9novinářem už je dnes každý, kdo zvládá příslušný počítačový programSml30 Etika do něj zakomponována neníSml80

  superkarma: 1 27.08.2014, 05:37:09
 2. avatar
  [9] Altamora [*]

  Označit násilníka jako přítele patří k největším nesmyslům pod sluncem. Copak to novináři nevidí?

  1. na komentář reaguje gerda — #10
  superkarma: 0 26.08.2014, 21:41:59
 3. avatar
  [8] marianaant [*]

  Je to hrozné, ale musím napsat, že někdo kdo se k tomu sníží, tak to je ubožák nejvyšší úrovně. jE TO FAKT BLB.

  superkarma: 0 26.08.2014, 20:22:31
 4. [7] bobani [*]

  To jsou ubožáci největšího kalibru kteří nepřekousli , že se s nimi partnerka rozešla . To si dovolily moc . Sml32

  superkarma: 0 26.08.2014, 18:56:53
 5. avatar
  [6] v.poho [*]

  Je mi úplně jedno, co někoho přiměje takhle řešit svoje problémy a už vůbec nechci o jeho pohnutkách přemýšlet. Ten člověk to nemá v hlavě v pořádku, pravděpodobně je to psychopat a měl se dávno léčit.

  Dokážu se vcítit do domácí zabijačky, když se dva pohádají v kuchyni, naprosto pochopím týranou ženu (nebo muže), které přeskočí, ale opravdu nemíním vymýšlet omluvy a důvody pro někoho, kdo si zákeřně počíhá na bývalou (nebo bývalého), aby co? Se jí pomstil? zničil jí život?

  Pro to pochopení nenalézám.Sml31

  superkarma: 1 26.08.2014, 17:57:33
 6. avatar
  [5] vladka321 [*]

  Pro mne je to neuvěřitelné chování. Nevím, opravdu nevím, jak takto člověk člověku dokáže ublížit. Hledat otázky "proč?" ..., já nevím ..., ale strašné to je. Někoho takto bolestivě poznamenat a znetvořit ..., to už musí být velká nenávist a já si osobně nedovedu představit, jak někdo něco takového dokáže? Jak s tím potom dokáže žít? Co to je za lásku, když nedokážete pochopit, že vás již ten druhý nemiluje a že je lepší odejít? To je prostě sobectví. Neuvědomění si následků svého činu. To je o tom, že člověk nezná své hranice. Podle mne to je psychicky narušený jedinec, jehož činy se prostě zdravým rozumem nedají pochopit!!!

  superkarma: 0 26.08.2014, 16:46:19
 7. avatar
  [4] gerda [*]

  a já si myslila, že tato msta je výsadou muslimůSml80 Učíme se tu rychleSml57

  superkarma: 0 26.08.2014, 14:56:53
 8. [3] Rikina [*]

  A kdyby na ni vzal nůž, bylo by to lepší? Sml80 Nebo kdyby ji jenom obyčejně zmlátil a třeba jí přerazil nos? Bych se ptala, co přiměje člověka vůbec řešit spory násilím, když už. Forma není důležitá, ublížit se dá různě. Hodně ublížit na celý zbytek života.

  V případě té Martiny píšou, že pravděpodobný motiv je žárlivost.

  Ale mě by spíš zajímalo, jak to, že na její léčbu je potřeba sbírat peníze... to mě skutečně překvapuje. Domnívala jsem se, že plastické operace po úrazech - a tohle snad úraz je - hradí pojišťovna. Sml80

  superkarma: 2 26.08.2014, 14:30:26
 9. avatar
  [2] kobližka [*]

  Nemá smysl hledat odpovědi na takové otázky,je třeba rychle a tvrdě proti takovému zvěrstvu zakročit!!!

  superkarma: 0 26.08.2014, 14:22:09
 10. avatar
  [1] bleblemcy [*]

  Uvažuji o tom, že někdy se vám v hlavě přehodí výhybka a vlak se vydá na slepou kolej. Pokud ho nedokážete včas vrátit na trať tak se vám v myšlenkách můžou vylíhnout ty nejhnusnější formy pomsty a pak jdete a naprosto vědomě ublížíte někomu koho vlastně milujete. Není to jednání v afektu ani náhlé pomatení smyslů. Přesto si myslím, že tihle lidé nedokážou v tu chvíli domyslet veškerý dopad svého konání a jdou pouze za svou pomstou.

  superkarma: 1 26.08.2014, 14:21:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme