Diskuze

Partners názory

Ahoj všem. Měla bych jednu takovou prosbičku. Příští týden jdeme s manželem na schůzku s poradcem od firmy partners. Dostala jsem tip od kolegyně z práce, která sním spolupracuje už dost let a je spokojená. Máme problém s hypotékou, banky nám tvrdí, že na ní nedosáhneme, takže už jsem z toho fakt vyčerpaná. Raději bych chtěla vědět i víc zkušeností jiných lidí, protože už moc nevím na koho se obrátit a upřímně cpát peníze do nečeho co není a nebude moje už se mi nechce. Nečekala jsem, že to bude takový problém, s manželem nepatříme mezi sociálně slabší, ale jak to ted vidím tak se asi pletu.

18.07.2017 - Diskuse o všem možném - autor: Polanda

Nutná registrace

Pro přispívání do diskuzí je nutná registrace.

Příspěvky:

 1. [17] FrantiškaJ [*]

  Ahojky, nejsem odbornice, ale můžu ti říct že manžel už několik let investuje do podílových fondů. Několikrát jsme se o tom spolu bavili, ale stejně těm jeho investicím moc nerozumím. Máme už několik let při ruce poradce z partners, který s manželem dělá kvůli jeho práci a i v tomhle mu docela poradil právě. :) Pokud máte nějaký vyšší obnos který chcete zainvestovat, tak si myslím, že je dobré se o tom s někým pobavit aby vám řekl kam, má to spoustu možností a máte na výběr. Jen je to někdy jak na houpačce, něco klesne něco vzroste.

  superkarma: 0 12.10.2017, 08:58:45
 2. avatar
  [16] Leonička [*]

  Nevíte někdo jak je to s podílovými fondy? Kdy se to vyplatí? :)

  superkarma: 0 06.10.2017, 14:17:15
 3. [15] JaninaL. [*]

  Máte pravdu. Dnešní zadlužení hlavně mladé populace je fakt silně vysoké. Celkově proto jsou třeba ted ty hypotéky tam kde jsou. Jde o to když chtějí své bydlení tak se bohužel zadlužit musí, ale jde o to jak. Můj tchán podniká u partners už několik let a poměrně ve velké části jak investic tak pojištění nám pomohl. Spíš manželovi, který tohle všechno zařizuje, ale můžeme se na něj obrátit s čím potřebujeme.

  superkarma: 0 28.09.2017, 16:18:16
 4. [14] ladybirdy [*]

  V dnešní době lidé koukají jen po penězích a aniž by věděli, že třeba právě tyhle poradentské služby jsou pro klienty bez platné tak by je možná začali více využívat. Vím, že jediné co po mě náš člověk z partners chtěl byly kontakty. Logicky. Za čas který s vámi stráví a až po vašem rozhodnutí, že do jejich návrhu pujdete nebo ne, mají provizi ze smlouvy. Ale také mít nemusí a nikdo po vás nic zpětne nebude vyžadovat. Je to o tom, že lidé vlastně lidem moc nevěří a na jednu stranu to chápu. Ale potom at si nikdo nestěžuje v bance že jim dali hrozný úvěr a jsou zadlužení kam se podívají.

  superkarma: 0 14.09.2017, 18:50:41
 5. [13] mikejla8 [*]

  rendyys2 — #12 souhlasím s vámi, sama nemám zkušenost s touto firmou ani nějakou podobnou ještě, ale to co píšete dáva smysl.

  superkarma: 0 30.08.2017, 09:35:29
 6. avatar
  [12] rendyys2 [*]

  Hele sama jsem to podle té kalkulačky zkoušela vypočítat, ale stejně jsem se dostala na čísla, která mi prostě neodpovídala. Vzhledem k tomu, že ted chtějí u hypoték vklad. S manželem jsme šli do hypotéky a je to už pár let a taky jsme to neměli uplně nejlehčí. Píšu to proto, že jsme měli chlapka od partners, ještě máme a ten nám s tím hodně pomohl. Už jen to obíhání a papírování to nebylo nikdy nic pro mě. A když se v tom pohrabe někdo zkušenej tak vám pak vyjdou navenek věci o kterých jste ani tolik nepřemýšleli. Spousta lidí si joo hypotéka, ale není to taková sranda. Ještě když lidi nemají ani rezervy.

  1. na komentář reaguje mikejla8 — #13
  superkarma: 0 23.08.2017, 10:16:19
 7. [11] muza [*]

  Ale ono ty kalkulačky podle me nejsou taky moc duveryhodny. Jestli tomu nikdo nerozumi tak nevím jestli mu pomuze nejaka kalkulacka na netu

  superkarma: 0 21.08.2017, 10:45:12
 8. [10] ems [*]

  Na netu jsou i takové hypoteční kalkulačky...kde zjistíte jestli na ní máte nebo ne...

  superkarma: 0 18.08.2017, 10:32:16
 9. [9] Ambra25 [*]

  Máte pravdu v tom, že opravdu koukají na všechny vaše příjmy a výdaje, ale to se vám budou koukat jak v bance, tak poradci a další od kterých chcete poradit. Jen na leasing třeba na auto se vám v tom taky poštourají, je to ale logické. Potřebují vědět jak jste na tom a jestli zvládnete splácet. Je pravda, že například rodiny s dětmi jsou dost znevýhodněné, ještě v případě toho když rodina nemá nějakou sumu danou stranou. Určitě bych vám poradila z prvu spořit, a až pak zažádat o hypotéku. My jsme to měli dost podobné ale vzhledem k tomu že s manželem jsme tuhle radu dostali ještě dřív než jsem chtěli jít bydlet do svého, tak to bylo snažší. Manžel má kvuli své firmě poradce od partners co mu radil, kam investovat peníze a jak snima nakladat když začínal podnikat a ten nám řekl i tohle. Že do budoucna pokud budeme chtít své bydlení což je v dnešní době běžná věc at myslíme na zadní vrátka. Myslím že v některých případech je lepší počkat než se do nečeho hnát a pak každý měsíc "přežívat".

  superkarma: 0 18.08.2017, 10:08:30
 10. [8] Motowidlo [*]

  Ono je nejhorší, že vám koukají na všechny pohyby na vašem účtě, a na to kolik vám měsíčně chodí, což je leckdy jen část platu. Nevím jestli v tomhle ohledu vám někdo poradí. Chtělo by to mít něco bokem no,ale říkám nevím, nejsem odborník

  superkarma: 0 14.08.2017, 13:22:57
 11. [7] KateřinkaO [*]

  Je pravda, že u nás to začalo s partners docela pozvolna, ale ted už vím proč. Nejdřív nám bylo řečeno at si vedeme své příjmy a výdaje, ale fakt pečlivě za co konkretně utrácíme, kde nám prostě ty peníze utíkají, a jako klasika mít alespon půl roční plat stranou, což jsme fakt neměli. Ale potom když jsme viděli proč, tak jsme nestačili zírat. Hypotékou bychom se v té době uplně vyždímali. Dnes to vidím tak, že není nic špatného naechat někoho nahlídnout do vašich rozpočtů aby vám taky trošku otevřel oči, žít na dřen je v dnešní době snad to nejhorší.

  superkarma: 0 08.08.2017, 12:24:27
 12. [6] Jajuleee [*]

  Všechno se má vyzkoušet na vlastní kůži. Kdyby lidi nechávali rozhodnutí jen na jiných, to by ten svět vypadal. Nebojte se ničeho. Na pobočce partners vyjednávají podle mého názoru profíci. Měla jsem jisté potížem a byla jsem jako klient přidělena chlápkovi se kterým spolupracuji už 2 rokem. Je dobré využívat služeb jiných lidí, ještě ve vašem zájmu.

  superkarma: 0 02.08.2017, 10:47:56
 13. avatar
  [5] Lenourek [*]

  Nemyslím si, že je uplně dobrý nápad se do nečeho takového pouštět když o tom člověk třeba nemá ani páru. Nejhorší je, že pak podepíšete něco, čemu třeba ani nerozumíte a zavazat se konkretně třeba s nevýhodnou hypotékou na celý život je podle mě docela peklo. Já jsem ráda, že jsem si jí nechala před několika lety zařizovat přes specialistu od partners, který nám i ted po několika letech zavolal, jestli se nechceme sejít a refinancovat ji. Což pro nás bylo výhodný, protože se za ty léta toho hodně změnilo a samotnou by mě to ani nenapadlo. Ještě když má paní doporučení od známé. Podle mě není moc o čem mluvit. Ale je to o názoru člověka no.

  superkarma: 0 28.07.2017, 10:42:19
 14. [4] Miranda66 [*]

  Na internetu si můžete i sama vypočítat splátky hypotéky a tím pádem jestli na to máte nebo, pak to můžete v určité bance vytáhnou k vašemu prospěchu.

  superkarma: 0 24.07.2017, 15:03:56
 15. [3] HankaSucha [*]

  Ono ani nejde o to jestli patříte do mezi sociálně slabší, nebo ne, ale o to kolik máte peněz stranou. Vzhledem k tomu, že musíte mít konretně ten vklad, aby vám tu hypotéku dali, tak je to o dost těžší. Možná by stálo za zvážení jestli třeba ještě nějakou dobu neivestovat ty peníze do nějakého spoření, a pak do toho jít, ale na druhou stranu chápu, že už chcete bydlet ve svém. My právě máme tuhle zkušenost od partners, že nám bylo rečeno at zkusíme minimálně půl roku odkládat peníze, které budou dávat na hypotéku, plus spořit a uvidíme jak nám to zahýbe s rozpočtem. Odložili jsme hypotéku cca o rok a pul a jsem za to ted ráda, bylo to pro nás vyhodnější, ušetřili jsme i hezkou částku. Tohle by vám měl váš člověk stejně všechno říct, tak uvidíte jak to všechno dopadne :)

  superkarma: 0 21.07.2017, 10:36:54
 16. [2] AntonieHlavicova [*]

  Jak píše Sebinka, za zkoušku nic nedáte. Já teda takovou zkušenost nemám, my jsme si všechno zařizovali sami, ale naprosto rozumím, že už chce bydlet ve svém, měla jsem stejný názor, cpát peníze do nájmu by neskutečně vadilo, tak držím pěsti :)

  superkarma: 0 20.07.2017, 10:49:39
 17. [1] Sebinka [*]

  Myslím si, že v dnešní době nejste jediní kdo má takový problém. Ceny nemovitostí rostou a podle mě bude ještě hůř, tím chci říct, že je správný čas to nějak řešit, když chcete mít jednou své bydlení. Co se týče přímo firmy partners, tak ti nám před několika lety přímo hypotéku řešili. Velké plus vidím v tom, že se nám náš poradce před nedávnem ozval s tím, že bychom hypotéku mohli refinancovat, což jsme uvítali protože se nám úrok snížil a peníze, které jsme byly zvyklý dávat měsíčně pryč, teď odkládáme dětem. Sama bych tohle nesledovala a alespon jednou ročně se vyplatí se znovu sejít a podívat se na starší smlouvy a něco aktualizovat když to jde. Za mě pokavad si nevíte rady za zkoušku nic nedáte.

  superkarma: 0 19.07.2017, 15:59:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Rubrika: Ostatní

Novinky

Dnešní vydání

Doporučujeme

Nově založené

Nejprohlíženější

Nejdiskutovanější

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme