.

Partnerovy problémy v sexu řeší také jejich partnerky. Souhlasíte?

Vztahy

Partnerovy problémy v sexu řeší také jejich partnerky. Souhlasíte?

Je velkým omylem domnívat se, že sexuální poruchy mužů se žen vůbec netýkají. Opak je pravdou, protože milování je vždy záležitostí dvou lidí nemluvě o tom, že sex je většinou i lakmusovým papírkem kvality vztahu, jako takového. I když je vniklý problém pro mnoho mužů trochu tabu, je vždy pozitivním krokem pro vyřešení vzájemná komunikace.

Intimní problémy mohou po nějakém čase začít ohrožovat i celý partnerský vztah. Mluvíme o sexuálních dysfunkcích, zvláště o těch dvou naprosto nejběžnějších - tedy o poruše erekce a předčasné ejakulaci.

sexual trable

Podle aktuálního průzkumu, který se zabýval sexuálním chováním české populace, trpí přibližně každý pátý muž předčasnou ejakulací a v průměru každý druhý pak přiznává problémy s erekcí. Vzhledem k tomu, že se jedná o nadmíru intimní problém, není pro muže snadné si přiznat, že by měl vyhledat odbornou pomoc. Předčasná ejakulace i erektilní dysfunkce navíc mohou být signálem závažnějších zdravotních problémů a rozhodně nezmizí mávnutím kouzelného proutku. Už proto je nanejvýš žádoucí návštěvu lékaře zbytečně neoddalovat a neprotahovat.

Sexuální dysfunkce mohou signalizovat jiný zdravotní problém – jaký?

Komplikace v sexuálním a potažmo partnerském životě zdaleka nemusejí být tou jedinou záludností, která je se sexuálními dysfunkcemi spojena. Nezřídka se totiž stává, že se jedná o způsob, jakým mužům jejich tělo dává najevo, že není vše v takovém pořádku, jak by mělo být. Předčasná ejakulace může mít psychologické i tělesné příčiny a je proto vždy vhodné vyloučit, že není důsledkem nějakého závažnějšího onemocnění – například hormonální poruchy nebo zánětu v oblasti pohlavních cest. Totéž platí i pro poruchu erekce, která může souviset např. s kardiovaskulárním onemocněním či cukrovkou, jež rozhodně není radno podceňovat. Už proto by muži měli věnovat pozornost signálům, které jim organismus vysílá, a měli by navštívit lékaře, protože zachytit první příznaky onemocnění je vždy klíčem k úspěšné léčbě. Na výběr je přitom z široké škály odborníků, přes praktického lékaře, až po urologa, androloga nebo sexuologa. Jde tedy jen o to, překonat ostych a najít v sobě vůli postavit se sexuální dysfunkci čelem.

Co muže v lékařské ordinaci čeká?

Obava z lékařského vyšetření může být jedním z hlavních motivů, proč muži s vyhledáním odborné pomoci tak dlouho váhají. Ve skutečnosti ale žádný strach není na místě, protože vyšetření při předčasné ejakulaci nebo při erektilních dysfunkcích se rozhodně nijak neliší od vyšetření, na která jsme běžně zvyklí. „Bez nadsázky tak můžeme říci, že „vrcholem“ bolestivosti takové prohlídky je například ultrazvuk nebo odběr krve, které provádíme proto, abychom u pacienta mohli vyloučit různá závažnější onemocnění, jako jsou třeba nádory nebo záněty močových cest a podobně,“ vysvětluje MUDr. Libor Zámečník z pražské TH kliniky.

Kde hledat pomoc?

Seznam partnerských zařízení a lékařů, k nimž je možné se objednat na odbornou konzultaci ohledně předčasné ejakulace, naleznou všichni zájemci na webových stránkách www.nejennachvili.cz, kde jsou zároveň uvedeny i kontakty, nezbytné pro objednání. Na uvedených webových stránkách se zájemci dozví také vše důležité o předčasné ejakulaci, bez mýtů a polopravd, a mohou si zde také vyplnit krátký test, který jim napoví, jak moc jsou jejich potíže s předčasnou ejakulací závažné.

   
25.09.2014 - Ona s ním - autor: redakční materiál

Komentáře:

 1. [5] IVECO [*]

  Rikina — #2 Sml67 Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 25.09.2014, 12:10:27
 2. avatar
  [4] Léthé [*]

  Rikina — #2 Sml30Sml67....moje řeč.

  superkarma: 0 25.09.2014, 09:32:49
 3. avatar
  [3] datura [*]

  Rikina — #2 Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 25.09.2014, 08:08:33
 4. [2] Rikina [*]

  zwiki — #1 Ovšem, raději více milenců. I milenec může mít nějakou okamžitou indispozici, tak aby byly rezervy. Sml32

  1. na komentář reaguje datura — #3
  2. na komentář reaguje Léthé — #4
  3. na komentář reaguje IVECO — #5
  superkarma: 6 25.09.2014, 07:05:32
 5. [1] zwiki [*]

  Ano partnerky řeší problémy partnerovy tím,že si najdou milence.Sml22

  1. na komentář reaguje Rikina — #2
  superkarma: 0 25.09.2014, 07:00:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme