Žárlivý milenec je vždy velký problém. Když se ale na scéně příliš často objevuje její expřítel, těžko se mu asi divit. Erika (25) je z druhovy žárlivosti na bývalého pěkně otrávená, a dokonce zvažuje i rozchod.

Někteří muži věří, že kamarádství mezi opačným pohlavím není vůbec možné – jednomu z nich, nebo oběma jde prý vždy o sex. Při takovém postoji se nelze divit, že svým partnerkám odmítají tolerovat styky s bývalými milenci. Podobné stanovisko zastává i přítel studentky Eriky... a pěkně ji tím štve.

jealousy

Erika a Filip

Vždycky jsem byla strašně pyšná na to, jak jsme se s mým bývalým, Filipem, vyrovnali s rozchodem. I když to byl několikaletý a vážný vztah, ukončili jsme ho bez zbytečných hádek a výčitek. Snad i proto, že máme spousty společných kamarádů, moc nám oběma záleželo na tom, abychom zůstali i nadále přáteli. Ačkoli to bylo ze začátku trošku divné, vídat se na společných akcích, brzy jsme všechny rozpaky překonali a dnes by na nás jistě nikdo nepoznal, že mezi námi byly kdy nějaké rozepře.

Mohlo by vás zajímat...

Ne že bychom se vídali každý týden, zvlášť proto, že teď každý žijeme v jiném městě, ale občas spolu zajdem na kafe nebo na víno, a když to protáhneme moc do noci, občas u sebe přespíme – pochopitelně každý v jiné posteli.

Můj předchozí partner tenhle náš vztah naprosto chápal, protože i on udržoval přátelské styky se svými expřítelkyněmi. Jenže dostal neodmítnutelnou nabídku na práci v zahraničí a já se rozhodla zůstat tady, takže jsme vztah ukončili.

Erika a Patrik

Teď mám už pár měsíců Patrika. Zatím se sice spíš oťukáváme a poznáváme, ale mám ho vážně moc ráda. Poslední dobou mě ale dost znepokojuje, jak žárlí na mé přátelství s Filipem. Nějaké narážky měl už dřív, ale když teď Filipa opustila jeho holka, strašně se to zhoršilo. Už mi dokonce ztropil i ukázkovou žárlivou scénu – to jsem měla fakt sto chutí mu dát kopačky a musel si mě hodně dlouho usmiřovat.

Jenže i když se snaží krotit a přímo mi nic nevyčítá, jeho postoj k Filipovi je naprosto jasný – z Patrikovy mimiky, občasného sarkasmu, rádoby nevinných žertů i okamžitého ochlazení, jakmile se o Filipovi jen zmíním, je naprosto jasné, jak ho to uvnitř hněte a užírá.

Přítel, nebo kamarád

Jenže já vážně nevím, co mám s touhle situací dělat. Nikdy mě nenapadlo, že budu postavená před volbu přítel, nebo kamarád, tohle prostě odmítám připustit. Doufala jsem, že kdyby se ti dva skamarádili a Patrik by poznal, že mu z Filipovy strany nehrozí žádné nebezpečí, všechno by se vyřešilo, ale veškeré moje snahy o jejich seznámení dopadly katastrofálně.

Některé kamarádky mi říkají, že prý se Patrikovi nediví, že ony by taky žárlily, ale to já prostě nedokážu pochopit. Copak mi vážně ani trošku nevěří? To si vážně myslí, že chci chodit s ním, a přitom si potajmu užívat s Filipem? Proč bych to asi dělala? Proč bych se k němu nevrátila, kdybych měla o Filipa zájem?

Bojím se, že nás ta jeho děsná žárlivost brzy rozeštve.

Riky

Kam dál?

Reklama