Před pár týdny se naskytla možnost udělat rozhovor s manželi Paroubkovými. Měli jsme v úmyslu udělat jej s Petrou i Jiřím zvlášť a položit jim otázky, na jejichž odpovědích by se nemohli domluvit. Nevyšlo to. Předvolební a povolební vytížení lídra opozice to nedovolilo.

Podařilo se nám alespoň zčásti vyzpovídat Petru Paroubkovou. A zvolili jsme formu rozhovoru stoprocentně čtenářského. Položili jsme jí tedy pouze dotazy, které jste vy uvedli pod upoutávkou na interview, případně které jste nám zaslali e-mailem.

Přečtěte si tedy váš rozhovor s manželkou šéfa ČSSD Petrou Paroubkovou (34):

Předpokládáme, že volíte ČSSD. Co by ale manžel dělal, kdybyste volila jinou stranu, obzvlášť pravicovou?
Ano, samozřejmě volím ČSSD. A volila jsem ji i v době, když jsem nebyla s manželem. Tak to myslím nepřipadá v úvahu. Byla jsem levicovým voličem i v době, když jsem neznala svého muže.

Vstoupila jste do ČSSD. Proč?
Ano, vstoupila jsem do ČSSD loni na podzim, myslím si, že je to nejlepší způsob, jak vyjádřit podporu této straně i svému muži. O vstupu jsem uvažovala již více než před deseti lety, ale spíše z časových důvodů se mi to nepovedlo.

Která manželka politika je pro vás vzor, ať z ČR, nebo zahraničí?
Nemám žádný vzor, nikdy jsem žádné vzory neměla, spíš se snažím si vzít z každého člověka to dobré a najít si inspiraci v některých věcech, které lidi dělají, ale ne v osobách nebo v osobnostech.

Co vás v poslední době nejvíce pobavilo nebo potěšilo?
Jelikož jsme teď oba s manželem velice pracovně vytíženi,  tak mě pobaví nebo potěší, když si najdeme na sebe chvilku času. Byli jsme například o víkendu spolu na obědě a měli jsme ten čas jen pro sebe, tak to bylo velice příjemné.

Jaké jsou vaše koníčky?
Ráda čtu, cestuji, chodím do divadla nebo do opery. Takže bych řekla celkově je to literatura, kultura a cestování, které mě dobíjí. V tomto se doplňujeme s manželem. Mám ráda kino a filmy, než jsem se vdala, tak jsem byla velký cinefil, ale bohužel teď poslední dobou nemám příliš času na to chodit do kina třeba jednou týdně,  jak tomu bylo v minulosti. Teď je to spíše jednou za pár měsíců. Tak to musím napravit.

Dalším největším koníčkem je teď taková milá povinnost – náš pes. Trávím s ní hodně času a beru ji i na cesty. Je to strašně trpělivý a hodný pes, který nám dělá více radostí než starostí.

Vaří manžel? Pokud ano, co umí nejlépe?
Manžel nevaří, protože na to nemá čas. Myslím si ale, že manžel vařit umí, protože zná spoustu receptů, ale zatím pro mě vařil, jen když jsem měla zlomenou nohu, připravil něco jednoduchého.

A kuchařka jste vy?
Já vařím ráda a vždy jsem ráda vařila i sama pro sebe. Snažím se připravovat všelijaká jídla, ráda objevuji i nové recepty, počínaje snídaní a konče grilováním na zahradě.  Vařím ráda i pro přátele a známé. Pořádala jsem velké večeře pro přátele mezi Vánoci a Silvestrem a dělala jsem vždy něco nového nebo zajímavého.

Je Jiří Paroubek romantik?
Pokud je to, že mi přinese domů květiny nebo pošle hezkou sms, že se těší domů, romantické, tak je manžel romantik.

Jste jako nekuřačka pro zákaz kouření?
Jsem tolerantní nekuřák, pokud mohu, upřednostňuji nekuřácké prostředí, ale nevadí mi, když si někdo v mé blízkosti zapálí cigaretu. Moje nejmilejší babička kouřila celý život a až na její zdraví mi to nevadilo.

Reklama