Domácnost

Parohy od matky mám ve skříni


To co jsem mívala na zdech, se měnilo postupem času a hlavně věkem. V raném dětství mi na zdi visel zpěvák Rezek a to hlavně proto, že ho měla ráda matka. Měl u nás koncert, koupila plakát, nechala podepsat a vlepila mi ho na zeď.
Potom mi celou základku na stěnách visely medaile a diplomy z lehké atletiky. Více méně opět práce matky. Nepamatuji si, že by mi v pubertě na zdech viseli nějací zpěváci nebo herci…. Dnes to všude vidím, ale to asi proto, že mé srdce bylo plné koní. Takže hádáte správně, všude byli koně. Na zdech, v šuplících, na obalech, v penálu…. Prostě všude… dokonce jeden čas podkovy a koňské žíně. Jednou dokonce kostra kopyta poníka. Naše škola se rušila a vyžebrala jsem to od učitelky… chichi.
Pak období, kdy jsem si sama poprvé zařizovala byt. Neviselo tam nic. bylo mi 18 a také nic jsem neměla. Pak jsem si vybrala směr romantiky a kupovala jsem si obrázky párů a romantických výjevů. Chichi. A dnes? Jsem velice praktická a snažím se vše sladit, jak má být. A hlavně se obklopuji hezkými věcmi a musí se to líbit mně a ne mé matce. Parohy od matky (je myslivec) mám ve skříni, což těžce nese. A fotografie rodinných příslušníků už taky nevyvěšuji… samá díra a toho prachu!!! Mám v pracovně nástěnku a kalendář…. V ložnici portrét mé osoby, maloval mě jakýsi člověk od mamky v práci a velmi se povedl. No a v obýváku předměty mě blízké a hlavně ladící do tohoto pokoje. A pak jsou tu roční období. Velikonoce a Vánoce. To mě baví!!! Jediná období, kdy je na zdech a nejen na zdech trochu chaos, ale mě to neva…

Ducka


Milá Ducko,
koukám, že takové hodiny visely a stále visí (i když už dlouho nejdou) u babičky.
   
17.07.2007 - Dům a byt - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Meander [*]

  Ani jsem nemusela dočítat do konce a bylo mi jasné, kdo to psal.
  Jo, ty hodiny jsem měla taky. Myslím ty krbovky. Až je jednoho dne, tedy noci, kocour shodil ze skříně na zem...

  superkarma: 0 17.07.2007, 18:17:29
 2. [2] Dana Haklová [*]

  Kdyby mi říkaly pane, dávno už by šly:-)

  superkarma: 0 17.07.2007, 15:05:41
 3. avatar
  [1] ducka [*]

  no tak to je škoda. Ale mám super hodináře, který se stará o takové hodiny... dohodím. Musíte je nechat vyčistit a opravit. To je hřích, nenechat je běžet !!! Tyhle jsou staré více než 100 let a chodím kolem nic po špičkách. Nechala jsem je vyčistit a opravit. Jdou jak švícary a jak krásně bimbaj. Oprava stála sice cca 2000 kč, ale stálo to za to.

  superkarma: 0 17.07.2007, 14:48:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme