Pojďte si udělat v sobotu výlet i s dětmi na Křivoklát. Čeká vás adventní jarmark, kejklíři, divadelní představení, řemesla všeho druhu a spousta hudebníků. Pojedete-li z Prahy, určitě nastupte do parního vlaku.

V sobotu 12. prosince vypraví České dráhy letos poslední „Křivoklátský expres“. Parní vlak s lokomotivou „Albatros“ z roku 1947 poveze cestující z Prahy-Braníka..

Pro zájemce je přichystán pamětní pohled „Výlet na Křivoklát“ a razítko. Za zpáteční jízdenku zaplatí dospělí cestující 240 korun, děti od 6 do 15 let a důchodci 120 korun. V prodeji jsou také místenky za 20 korun. Děti do 6 let cestují vlaky zdarma bez nároku na místo. Jízdenky a místenky je možné pořídit v předprodeji v železniční stanici Praha-Braník denně od 7 do 18 hodin (tel. 972 228 853), nebo až na místě před odjezdem.

" Cestou na Křivoklát mohou přistoupit cestující ve Vršovicích, na Smíchově a v Berouně. Vlak z Prahy Bráníka vyjíždí v 9.15 hod. Do cíle dorazí chvíli před půl dvanáctou a zpět do Prahy se bude vracet osm minut po půl čtvrté,“ říká Petr Pavlík, dozorčí provozu v železniční stanici Praha-Vršovice.

f

Na hradě Křivoklát čekají na návštěvníky vystoupení kejklířů, hudebních a divadelních skupin. Na dolním nádvoří a ve vnitřních prostorách hradu bude probíhat velký řemeslnický a vánoční jarmark. Otevřeno bude mít také galerie, svíčkařství, řezbář, košíkář nebo kovář. Zahřát se bude možné medovinou nebo svařeným vínem v hradním šenku. Všechny podrobnosti se dozvíte ZDE

 

Reklama