Kouzelné město nad Seinou učarovalo mnohým z nás. Široké bulváry i úzké uličky, nejdražší obchody světa i bleší trhy. O městě plné rozporů jste nám napsaly následující příběhy.  

135evik

Paris

V Paříži jsem byla dvakrát. Poprvé to bylo v roce 1990. Jela jsem s maminkou na zájezd s jejich vesnicí, autobusem Karosa. Vezly jsme si spoustu konzerv a řízky, protože jsme měli zamluvené pouze snídaně. Spali jsme v hotelu Formule1, kde nebyly u dveří klíče, ale zamykalo se na magnetickou kartu, což některým starším lidem pěkně zamotalo hlavu. Navštívili jsme Eiffelovu věž, Champs Elysées, Montmartre, Tuillerijské zahrady, náměstí Svornosti, Centre Pompidou, Invalidovnu, Louvre, Museé ď Orsay, Vítězný oblouk, La Défense, Notre-Dame, Pantheon, Sacré Coeur, Moulin Rouge. Nezapomenutelný byl i výlet do Versailes a jejich zahrad. Byli s námi dva fantastičtí řidiči, kteří nás zavezli i do jejich oblíbeného nákupního centra, poradili, kde nakoupit dobré francouzské víno a provedli nás soukromě i večerní Paříží a uličkami lásky. Byl to můj první zájezd na západ těsně po Sametové revoluci, byla jsem nadšená a Paříž od té doby miluji!

arwi

Paris

Byla jsem tam začátkem května na prodloužený víkend. Paříž má krásné památky a krásné parky. Co mě překvapilo je, že v každém parku sedí mnoho skupinek lidí, kteří se baví, piknikují, zpívají. Nejvíc se mi vybavují krásné kavárničky. Viděli jsme, jak šla po nábřeží Seiny maminka s holčičkou. Byl tam hluk od lodí a aut a tak si nevšimla, že za ní jede auto. Řidič na ni netroubil, ale jel trpělivě za ní, dokud si ho nevšimla a neuhnula mu. Pařížani jsou pohodoví, usměvaví, rádi si zpívají. Neřeší, jestli je člověk bílý nebo černý. Už proto, stojí zato vidět Paříž a život v ní. Zajímavá je zeď, kde je ve všech jazycích napsáno „miluji tě“ a lidé se tam rádi fotografují. Vidět Paříž byl můj sen, který mi splnil můj syn a jeho přítelkyně, kteří mi darovali víkend v Paříži k Vánocům. Určitě bych se tam ráda znovu podívala, i přesto, že náš průvodce rok v Paříži studoval, proto ji dobře znal, hodně nám toho ukázal a řekl mnoho zajímavých věcí.

 redadma

Paris

V Paříži jsem byla a hned mi učarovala. Prožila jsem ten pocit, kteří cizinci říkají, že se zamilovali do naší krásné Prahy. Paříž je pro mě krásná, úchvatná, čarovná. Určitě bych se tam moc ráda ještě jednou podívala. Bydleli jsme v hotýlku u Moulin Rouge. Prošli jsme samozřejmě jako turisté ty nejznámější pamětihodnosti od Notre Dame přes Louvre,Avenue Champs-Elysées, Zahrady Tuleries, Place Charles De Guelle, Place de la Concorde.Montmartre a Sacré Coeur. V noci jsme brouzdali na bulváru Clichy a Place Pigalle. Byli jsme v Latinské čtvrti, prošli se kolem starobylé Sorbony i v Lucemburských zahradách v Muzeu Orsay. Na Mopntparnassu jsme se vyjeli podívat rychlovýtahem z Nejvyšší francouzské budovy. Samozřejmě v Paříži nejde opomenout Eiffelovu věž. Navštívili jsme i moderní Centrum Pompidou a La Défense, projeli se lodí po Seině. A završili vše návštěvou Versailles. Určitě jsem na hodně věcí pozapomněla. A na jaký zážitek vzpomínám? Je to v souvislosti s hotelem. Když se mě ptali, zda chci pokoj do dvora či na ulici, tak jsem řekla, že je mi to jedno a dostala jsem do dvora. Tak jsem si říkala, alespoň neuslyšíme hluk z ulice, ale když jsme vešli, byl to minipokojík s oknem do světlíku. Bylo teplo, větrat se nedalo, klimatizace žádná a větrák příšerně hučel. Ráno na nás čekala nádherná snídaně a hned byla noc zapomenuta. Také jsem byla vcelku překvapena z metra. V Praze jsme zvyklí na větší prostory, ale naše metro je mladší. Každému bych doporučila Paříž, dýchat tu atmosféru, člověka to úplně pohltí.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

 

Vítězné příběhy dostaly krásné ceny od společnosti Air France, která byla partnerem soutěže.

Objevte krásy Paříže s Air France. S jakou jinou společností letět do Paříže než s Air France?! Nejen, že je na pařížských letištích Charlese de Gaulla a Orly doma, ale také má největší výběr spojů. S Air France se z Prahy během chvilky přenesete do města módy, umění a hlavně lásky – Paříže, a to s výběrem z hned 6 letů denně! Snadno si tak odlet i návrat přizpůsobíte vašim potřebám. Francií „načichnete“ hned během letu. Vše je tady „chic“, od obsluhy, přes výborné jídlo a pití. Pokud jste navíc členem věrnostního programů Flying Blue jako 27 milionů cestovatelů po celém světě, pak za každý let se kteroukoliv ze společností Sky Team Alliance získáte míle, které vám zpříjemní další cestování nižší cenou letenky, zařazením do vyšší třídy, levnějšími službami v hotelích nebo u dalších partnerů, či jiným benefitem, který si sami vyberete.

www.airfrance.com/CZ

Čtěte další naše články:

Reklama